Recenze: Příběh života Evoluce

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Teorie Velkého třesku je známá určitě všem. Nemyslím tím vědecky, ale asi každý ví, o co šlo. Přesto trvalo dalším 500 milionu let, než se na zemi objevil život. A o tom, jak to vlastně bylo se dozvíte v jedné úžasné publikaci.

Knihu Příběh života: Evoluce, vydalo nakladatelství Albatros. Napsaly Fiona Munroová a Ruth Symonsová. Zdařilé obrázky ilustrovala Katie Scottová.

Račte vstoupit do příběhu naší země. Cestu začnete u Prastaré země. Dozvíte se o tom, jak se postupně vyvíjely živé organismy na zemi. Od úplného počátku, kdy sopky vyvrhovaly plyny a lávu, až po vývoj člověka.

Nádherně zpracovaná publikace vás zavede do naprosto úžasného světa poznání a vědění. Poznáte živočichy, kteří zastupují jednotlivá období v historii naší země. Zjistíte co bylo první a jaký byl vývoj až k dnešnímu člověku.

Publikace je rozdělena na pět kapitol. Od časového vývoje života na zemi, první organismy, prvohory, druhohory až k člověku. Určitě si vzpomenete na školu a dějepis, nebo na film Cesta do pravěku. Ale s touhle publikací budete mít chuť přečíst si znovu a znovu Darwinovu teorii evoluce. Tahle kniha vás zve a zároveň také nabízí nádherný zážitek v podobě úžasných ilustrací, které najdete na každé stránce.

Takže nejenom děti, ale i dospělí si určitě rádi budou v knize listovat. Za sebe musím dodat, že kniha měla úspěch nejenom doma, ale také ve školce. Děti byly z knížky nadšené a vracejí se k ní každý den. Líbí se jim obrázky i text, a to i přesto, že v knize jsou slova, která jim zatím ještě nic neříkají. Nechejte na sebe dýchnout hystorii naší země pomocí téhle publikace, která by rozhodně dětem v knihovničce chybět neměla. 🙂

Příběh života Evoluce                    

Autoři: Fiona Munroová, Ruth Symonsová

Ilustrátorka: Katie Scottová

Počet stran: 80

Pro čtenáře od 8 let.

Vydalo nakladatelství Albatros v září 2018.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist