Recenze: Příběh života Evoluce

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Teorie Velkého třesku je známá určitě všem. Nemyslím tím vědecky, ale asi každý ví, o co šlo. Přesto trvalo dalším 500 milionu let, než se na zemi objevil život. A o tom, jak to vlastně bylo se dozvíte v jedné úžasné publikaci.

Knihu Příběh života: Evoluce, vydalo nakladatelství Albatros. Napsaly Fiona Munroová a Ruth Symonsová. Zdařilé obrázky ilustrovala Katie Scottová.

Račte vstoupit do příběhu naší země. Cestu začnete u Prastaré země. Dozvíte se o tom, jak se postupně vyvíjely živé organismy na zemi. Od úplného počátku, kdy sopky vyvrhovaly plyny a lávu, až po vývoj člověka.

Nádherně zpracovaná publikace vás zavede do naprosto úžasného světa poznání a vědění. Poznáte živočichy, kteří zastupují jednotlivá období v historii naší země. Zjistíte co bylo první a jaký byl vývoj až k dnešnímu člověku.

Publikace je rozdělena na pět kapitol. Od časového vývoje života na zemi, první organismy, prvohory, druhohory až k člověku. Určitě si vzpomenete na školu a dějepis, nebo na film Cesta do pravěku. Ale s touhle publikací budete mít chuť přečíst si znovu a znovu Darwinovu teorii evoluce. Tahle kniha vás zve a zároveň také nabízí nádherný zážitek v podobě úžasných ilustrací, které najdete na každé stránce.

Takže nejenom děti, ale i dospělí si určitě rádi budou v knize listovat. Za sebe musím dodat, že kniha měla úspěch nejenom doma, ale také ve školce. Děti byly z knížky nadšené a vracejí se k ní každý den. Líbí se jim obrázky i text, a to i přesto, že v knize jsou slova, která jim zatím ještě nic neříkají. Nechejte na sebe dýchnout hystorii naší země pomocí téhle publikace, která by rozhodně dětem v knihovničce chybět neměla. 🙂

Příběh života Evoluce                    

Autoři: Fiona Munroová, Ruth Symonsová

Ilustrátorka: Katie Scottová

Počet stran: 80

Pro čtenáře od 8 let.

Vydalo nakladatelství Albatros v září 2018.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Křeček v utajení

Dětskou knížku od paní Zuzany Pospíšilové Křeček v utajení vydanou nakladatelstvím Grada jsem otevřela spíše z profesionální zvědavosti. Můj malý roční

Čtu dál →

Bezpečnost dětí na kole – bez přilby a brýlí dítě na kolo nepatří

Nastupující jarní počasí stále víc láká k vyjížďkám na jízdním kole, koloběžce nebo kolečkových bruslích. Tyto tři aktivity mají jedno

Čtu dál →

[Soutěž] audiokniha Kouzelníci z pradávna

Přijměte pozvání do doby, kdy byla magie skutečná. A rovnou si můžete zasoutěžit o 3 audioknihy ve formátu mp3

Čtu dál →
Sdílet
Sdílet
TOPlist