Recenze: Na stolečku

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Co všechno se dá dělat na malém stolečku a jak můžete smysluplně zabavit dítě, aniž byste museli kupovat drahé hračky? To popisuje v knize Na stolečku autorka Kateřina Vrbková. Vychází z učení montessori a už od začáku je jasné, že ono slovo “zabavení” je jen částí toho, o co se Kateřina Vrbová snaží. Cílem je rozvíjet dítě zábavnou formou.

V jednotlivých kapitolách, věnovaných například barvám, zvířátkům či vaření, popisuje a ukazuje systém, jaký zavedla doma ona sama se svým synem. Od chvíle, kdy se naučil sedět, mu na stolek pokládala hračky a pomůcky zaměřené vždy na určité téma.

Cílem knihy zřejmě není návod na výchovu dítěte, tak by ani nefungovala, ale ukazuje cestu, po které rodiče mohou jít a nebo z níž si mohou vzít inspiraci. Více rodiče klidnějších dětí, kteří vydrží sedět u stolku, méně pak asi rodiče divochů, kteří radši tráví den hopsáním a házením míčků.

I ty se však jednou unaví a rodiče se mohou inspirovat například tipy na smysluplné hračky. Velkou výhodou knihy je její konkrétnost. Kateřina Vrbková v zadní části knihy popisuje, kde koupila jednotlivé pomůcky a hračky. A nebojí se občas upozornit i na možnost lepší volby, než byla ta její. V některých případech i odkazuje na svůj blog, kde mají rodiče možnost si některé pomůcky vytisknout.

Kniha má graficky zajímavý obal, který velmi zaujal mou dvouapůlletou dceru. A to tak, že jsme si ji četly spolu místo pohádky. A právě ona také velmi ocenila postavu skřítka, který provází kapitoly a vždy odněkud “vykoukne”. O to více, že se jedná jen o obrys, který si mohla sama zkusit vybarvit.

Mé doporučení: Knihu ocení především rodiče, kteří mají doma méně prostoru, a rodiče klidnějších dětí. Díky tipům na hračky a pomůcky je ideální pro ty, kteří se v přeplněných hračkářstvích cítí tak trochu ztraceně. Kniha je vhodná pro rodiče dětí od cca 6 do 24 měsíců.

Na stolečku

autorka: Kateřina Vrbková

počet stran: 84

Vydala Kateřina Vrbková v roce 2017.

Knihu si můžete zakoupit na www.nastolečku.cz.

Napsal/a: Lucie Suchá

Toto taky stojí za přečtení!

Co byste měli vědět, než koupíte dítěti první kolo

Pokud se chystáte koupit svému dítěti kolo, měli byste vědět, že při jeho výběru je nejdůležitější správná velikost. To

Čtu dál →

Víc energie a času na sebe i děti? Udělejte 2 věci a máte vyhráno!

Mít tak návod na to, abychom měly jako mámy na dítě více času, abychom mu nekřivdily, aby bylo samostatné,

Čtu dál →

[Soutěž] CD Playground English: Frog Biscuits

Písničky pro děti v angličtině pobaví i naučí. Na trh přichází novinka projektu Playground English. A 3 z vás

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Takové počiny se mi moc líbí. Pěkná kniha, zase trošku něco jiného.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist