Recenze: Kouzelné tenisky mého kamaráda Percyho

Rubrika: Kulturní a literární tipy, Příběhy pro děti

K recenzi Tomášek dostal knihu Kouzelné tenisky mého kamaráda Percyho, kterou vydalo nakladatelství Portál. Jedná se o první díl volné trilogie švédského spisovatele a scénáristy Ulfa Starka.


Hlavní postavou je Ulf. Chlapec, kterému se nic nedaří, při tělocviku nedokáže přejít kladinu a vlastně si ani moc nevěří. A nevěří si o to víc, že má bratra, který mu jasně dává najevo svou převahu. Ulf utíká do svého pokoje, kde potichu touží po tom, aby i on byl silný, odvážný, nebojácný – prostě jako jeho starší brácha. Však i jeho kamarádi s ním udržují přátelství právě proto, že on je vždy ten poslední, kterému se mohou posmívat.

Jeho kamarádem se stává Percy, který se s rodiči nedávno přistěhoval. Percy je pravý opak Ulfa. Daří se mu, na co sáhne a Ulf mu závidí. Percy nosí staré děravé boty, které jsou už na rozpadnutí a tvrdí o nich, že jsou kouzelné. A Ulf mu uvěří. Vždyť ty tenisky by mu pomohly a dokázal by se bratrovi postavit.

kouzelné tenisky kouzel ten

Po hodině tělocviku, kdy Ulf nedokáže přejít kladinu a Percy ji naopak dokáže přejít i pozpátku, si Ulf přeje, aby měl taky takové kouzelné tenisky. Podlehne Percyho vlivu, vidí v něm kamaráda, který za ním stojí a pomáhá mu. Zeptá se ho tedy, kde se takové tenisky dají sehnat. Dal by za ně cokoli na světě. Toho Percy využije a smění je za bednobourák, na kterém Ulfovi tolik záleželo (dostal ho od tatínka), a když chce Percy i další věci, neváhá mu je dát. Za ty tenisky to přeci stojí.
Jak se ale brzy ukáže, ani Percy není vždycky tak skvělý a není tím frajerem, za kterého ho považoval. Naopak Ulf si díky teniskám začne věřit, troufne si i na tu tolik obávanou kladinu, nebo přejít zábradlí. Začíná také různě lumpačit, jako ostatní jeho kamarádi.

Bez názvu - 1Kniha je určena čtenářům od 10 let a já s tím musím souhlasit. Vtáhne čtenáře do světa, který i oni sami někdy zažívají. Ulf se pro ně stane jakýmsi hrdinou a možná i vzorem, že i oni mohou dokázat, co si zamanou. Na druhou stranu je třeba, aby si děti uvědomily, že se jedná o smyšlené vyprávění a nemají podobné věci jako skákat před auta, založit požár a podobné zkoušet.

Knihu Kouzelné tenisky mého kamaráda Percyho vydalo nakladatelství Portál a zakoupit ji můžete zde.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist