Recenze: Kočičí pohádky

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Čerstvá novinka z pera autorky Zuzany Pospíšilové a štětce ilustrátora Michala Sušiny s názvem Kočičí pohádky právě vyšla v nakladatelství Grada. Toto autorské duo je již spjato i s předchozími knížkami z této edice (Psí pohádky, Psí hrdina a Chechtavé pohádky), které měly u čtenářů velký ohlas. Ale protože pohádek není nikdy dost, přicházejí (nejen pro milovníky koček, kocourů, koťat a kočičin) Kočičí pohádky.

Knížka obsahuje soubor 21 netradičních moderních pohádek, z nichž každá je uvozena stručnou vizitkou hlavní kočičí postavy (jak se kočka nebo kocourek jmenuje, kdy slaví svátek a jakého je plemena). Setkáme se zde například s kocourem Erinem, který pomocí chytré finty chytí zloděje, s Beky a Osvaldem, kteří si dokáží uspořádat pěknou narozeninovou oslavu, ačkoliv přijdou o dort, s kocourkem Barnabášem, jenž se díky kouzlu stane z nešiky pomocníkem, a to až samotného kouzelníka, s perskou kočkou Belou, v niž se proměnila fintivá holčička Izabelka, či s ruskou modrou kočkou Agátou, která svou láskou zachránila kocourka Josífka.

Naší Verunce se nejvíce líbila pohádka o kočce Mouře. Nejen proto, že slaví svátek ve stejný den jako ona (7. února), ale také proto, že tahle kočka z dětské knížky dokázala pochytat všechny reálné myši v babiččině spíži. A smlsla si dokonce i na myšákovi z obrázku na tričku malé holčičky.

Starší dcerka se zase nejvíce zasmála u pohádky o zázračném kocourovi Azraelovi. Ten si díky svým masérským schopnostem dokonce otevřel i vlastní salón. Oběma holkám se pak moc líbila i pohádka o kocourkovi Mackovi, který zachránil hodnou Helenku před peklem a svatbou s čertem.

A pokud se chcete dozvědět, zda žije kočka se zlatými penízky nebo proč každé jaro vykvétají na vrbě kočičky, či zda černá kočka nosí štěstí nebo smůlu, přečtěte si s dětmi knížku až do konce. Dozvíte se i o kočičích hudebnících Elvisovi, Ringovi a Princovi a jejich báječné kapele! A taky už budete vědět, že rýmovník nejen vyléčí rýmu, ale také dokáže podpořit ve skládání rýmů.

Pohádky jsou optimálně dlouhé pro čtení před spaním, jsou veselé a vtipné a děj je vhodný pro děti předškolního a mladšího školního věku. Také bych knihu doporučila i pro začínající čtenáře, aby si trénovali čtení nahlas. Dětem se rovněž budou líbit bohaté a povedené ilustrace a určitě si knížku zamilují stejně, jako naše dcerky.

Kočičí pohádky                                               

Autorka: Zuzana Pospíšilová

Ilustrace: Michal Sušina

Počet stran: 104

Vydalo nakladatelství Grada v únoru 2018.

Knihu si můžete objednat na www.grada.cz.

Napsal/a: Andelinka

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist