Recenze: Kočičí pohádky

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Čerstvá novinka z pera autorky Zuzany Pospíšilové a štětce ilustrátora Michala Sušiny s názvem Kočičí pohádky právě vyšla v nakladatelství Grada. Toto autorské duo je již spjato i s předchozími knížkami z této edice (Psí pohádky, Psí hrdina a Chechtavé pohádky), které měly u čtenářů velký ohlas. Ale protože pohádek není nikdy dost, přicházejí (nejen pro milovníky koček, kocourů, koťat a kočičin) Kočičí pohádky.

Knížka obsahuje soubor 21 netradičních moderních pohádek, z nichž každá je uvozena stručnou vizitkou hlavní kočičí postavy (jak se kočka nebo kocourek jmenuje, kdy slaví svátek a jakého je plemena). Setkáme se zde například s kocourem Erinem, který pomocí chytré finty chytí zloděje, s Beky a Osvaldem, kteří si dokáží uspořádat pěknou narozeninovou oslavu, ačkoliv přijdou o dort, s kocourkem Barnabášem, jenž se díky kouzlu stane z nešiky pomocníkem, a to až samotného kouzelníka, s perskou kočkou Belou, v niž se proměnila fintivá holčička Izabelka, či s ruskou modrou kočkou Agátou, která svou láskou zachránila kocourka Josífka.

Naší Verunce se nejvíce líbila pohádka o kočce Mouře. Nejen proto, že slaví svátek ve stejný den jako ona (7. února), ale také proto, že tahle kočka z dětské knížky dokázala pochytat všechny reálné myši v babiččině spíži. A smlsla si dokonce i na myšákovi z obrázku na tričku malé holčičky.

Starší dcerka se zase nejvíce zasmála u pohádky o zázračném kocourovi Azraelovi. Ten si díky svým masérským schopnostem dokonce otevřel i vlastní salón. Oběma holkám se pak moc líbila i pohádka o kocourkovi Mackovi, který zachránil hodnou Helenku před peklem a svatbou s čertem.

A pokud se chcete dozvědět, zda žije kočka se zlatými penízky nebo proč každé jaro vykvétají na vrbě kočičky, či zda černá kočka nosí štěstí nebo smůlu, přečtěte si s dětmi knížku až do konce. Dozvíte se i o kočičích hudebnících Elvisovi, Ringovi a Princovi a jejich báječné kapele! A taky už budete vědět, že rýmovník nejen vyléčí rýmu, ale také dokáže podpořit ve skládání rýmů.

Pohádky jsou optimálně dlouhé pro čtení před spaním, jsou veselé a vtipné a děj je vhodný pro děti předškolního a mladšího školního věku. Také bych knihu doporučila i pro začínající čtenáře, aby si trénovali čtení nahlas. Dětem se rovněž budou líbit bohaté a povedené ilustrace a určitě si knížku zamilují stejně, jako naše dcerky.

Kočičí pohádky                                               

Autorka: Zuzana Pospíšilová

Ilustrace: Michal Sušina

Počet stran: 104

Vydalo nakladatelství Grada v únoru 2018.

Knihu si můžete objednat na www.grada.cz.

Napsal/a: Andelinka

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist