Recenze: Kdo straší školní strašidlo?

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Nakladatelství Portál vydává další knížku oblíbené autorky Zuzany Pospíšilové. Nejnovější kniha se jmenuje Kdo straší školní strašidlo?. Ilustracemi přispěla Hana Pavlátová. Zuzana Pospíšilová je dětská psycholožka. Pracuje ve Speciálně pedagogickém centru pro děti s mentálním postižením v Ostravě. Sama je maminkou dvou dětí.

Je autorkou řady knih pohádek, hádanek a básniček pro děti. Jmenujme např. Pohádky před spaním, Pohádky pod polštář, Školní strašidlo, Školní detektiv, Velký případ školního detektiva, Záhada školní půdy a další.

Někteří čtenáři již Radílka dobře znají, jiní o něm slyší poprvé. Radílek je školní strašidlo, které nejprve páchalo neplechu. Nyní je ale školním detektivem. Dohlíží na to, aby ve škole bylo vše v pořádku. Nikdo ho nevidí ani neslyší. Musí si na sebe tedy vzít školní uniformu, aby jej někdo mohl zaregistrovat. A pokud chce něco říct, musí to napsat.

Lenovo_A1000_IMG_20160818_180950[1] Lenovo_A1000_IMG_20160818_181028[1]

Začíná nový školní školní rok a po celé září se nic nedělo. Do školy nastoupili noví žáčci, mají hodnou paní učitelku a škola je baví. Až koncem měsíce se začnou dít podivné věci. Nejprve se Filipovi ztratily bačkory a nějakým nepochopitelným způsobem se objevily v Pavlíkově sáčku. Pak mají děti v šatně bundy svázané k sobě rukávy. A to už není jen tak. Přišel čas, aby Radílek uplatnil své schopnosti a vypátral, kdo za vším stojí. Další den si sedne v šatně a čeká, co se bude dít.

Najednou začnou boty poletovat vzduchem a ty, co mají tkaničky, se sváží k sobě. Radílek ale nikoho nevidí. To znamená, že… Ano, že za vším stojí také duch. Radílek přemýšlí, co dál. Připraví past. Jeho předpoklad se potvrdil, za vším je duší slečna. Jakou past připravil? Jak odhalil ducha? Co se bude dít dál? To už si musíte přečíst sami. Přeci vám vše neprozradíme.

Lenovo_A1000_IMG_20160819_131412[1]

Kniha je zařazena do edice První čtení, to nic není. Písmena jsou velká a kapitoly dlouhé tak akorát, aby je zvládli přečíst i začínající čtenáři. Edice První čtení, to nic není je určena všem dětem, které potřebují trénovat čtení. Příběhy jsou v této edici krátké a jednoduché. Jsou vhodné i pro čtení genetickou metodou.

Bez názvu - 1Příběhem ale určitě nepohrdnou ani ti o něco málo starší. Ti už knihu jistě přečtou jedním dechem. Věřím, že se jim bude líbit minimálně tak, jako Tomáškovi, který ji přečetl nadvakrát.

Knihu Kdo straší školní strašidlo? vydalo nakladatelství Portál a  zakoupit si ji můžete zde.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist