Recenze: Káťa Líbezná – Kovbojská princezna

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Pokud hledáte knížku pro holčičku, která navíc miluje koně, nebo třeba jen malé poníky, je knížka Káťa Líbezná – Kovbojská princezna od americké autorky Marci Bales Peschkeové přesně to pravé. No a pokud je oblíbená barva vaší holčičky růžová, zamiluje si tuto knížku hned na první pohled.

Jmenuji se Káťa Líbezná a chtěla bych ti o sobě říct pár věcí. Žiju v Texasu. Nejraději mám růžovou barvu. Mám dva bratry, ale jeden z nich je pes. A ze všeho nejvíc chci být královnou krásy!“

Káťa Líbezná je vlastně obyčejná holčička, která sní o tom, že se jednou stane královnou krásy. No a protože pochází z Texasu, je jasné, že se může jednou stát třeba i rodeovou královnou úplně stejně jako její babička, když byla malá holka. K dosažení svého cíle ji čeká dlouhá cesta, na které jí pomáhají všichni její nejbližší. Jenže když se chce stát královnou rodea čeká ji samozřejmě velká dřina. Musí se naučit všelijaké fígle s provazem, jezdit na poníkovi a spoustu dalších věcí, které nebudu prozrazovat. Nakonec se jí její sen vyplní a ona se stane tou nejšťastnější holčičkou na světě.

Pro vítězství udělám cokoliv! Korunka rodeové královny by mi parádně ladila s růžovým kovbojským kloboukem – to budete koukat! „

Knížka je také doplněna o slovníček, kde jsou dětem srozumitelně vysvětlená slova jako např. amplion, laso,opratě… Dále jsou zde pro děti připravené otázky např. Co bylo pro Káťu v příběhu nejtěžší? A tak si můžete o knížce krásně popovídat. Potom jsou zde úkoly, takže se děti zabaví i po dočtení knížky. Např. Namaluj svého koně snů. Jak je velký? Má nějaké zvláštní znamení?… No a úplně na závěr je připojen recept na báječné sušenky, které Káťa upekla spolu s mamkou na oslavu jejího vítězství. Upeč si je taky!

CROP_20160817_115929CROP_20160817_120029CROP_20160817_120120

Je ještě potřeba dodat, že celé Kátino vyprávění je dopněno veselými obrázky od ilustrátorky Tuesday Mourningové, která se toužila odmalička stát výtvarnicí a ilustrovat dětské knížky.

Pokud vás knížka Káťa Líbezná – kovbojská princezna zaujala, můžete se těšit i na další dobrodružství s roztomilou Káťou. V nakladatelství Cpress již vyšly následující tituly:

Káťa Líbezná – dortíková princezna, Káťa Líbezná – na oslavách princezna, Káťa Líbezná – táborová princezna a Káťa Líbezná – pirátská princezna.


Káťa ve víru rodea, koní, kovbojů a soutěží – uspěje i mezi dospělými závodníky?

d39b0217414eb3f73703598c78d93558Jmenuji se Káťa Líbezná a chtěla bych ti o sobě říct pár věcí. Žiju v Texasu. Nejradši mám růžovou barvu. Mám dva bratry, ale jeden z nich je pes. A ze všeho nejvíc chci být královnou krásy!
A máme tu rodeo! A já chci být rodeová královna – úplně stejně jako babička, když byla malá holka. Jenže když chci být rodeová královna, musím se taky zúčastnit rodea. Předvést fígle s provazem, jezdit na býkovi, závodit mezi sudy… Pro vítězství udělám cokoliv! Korunka rodeové královny by mi parádně ladila s růžovým kovbojským kloboukem – to budete koukat.

Knihu Káťa Líbezná – kovbojská princezna vydalo nakladatelství Albatros a objednat si ji můžete zde.

Napsal/a: Janca.mas

Toto taky stojí za přečtení!

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist