Recenze: Jdeme do školy! Čtení s malou vílou Mimi

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Pamatujete si ještě na Pohádkovou vílu Mimi? Není to tak dlouho, co jsme se s ní setkali na stránkách knížky Velká pohádka o malé víle. Nyní vyšlo v nakladatelství Grada pokračování této krásné knížky s názvem Jdeme do školy! Čtení s malou vílou Mimi. Autory příběhu jsou Marek Hladký a Jitka Hladká. Ilustrace doplnila Vlasta Švejdová.

Mimi stále žije na louce u potoka, kterému se odjakžova říká Hostavický, stará se o zdejší obyvatele, dohlíží na louku. Má také ale dva hodné kamarády. A těmi jsou hlavní hrdinové nové knihy o víle Mimi – sourozenci Aurélie (Relinka) a Lojzíček.

Děti jsou nemocné a to je trápí. Nemohou ven, nemohou na svou oblíbenou louku, naopak musí ležet v postýlkách. A Relinka je už školačka, takže toho bude muset ve škole mnoho dohnat. Z nemoci tak není ani jeden z nich nadšený. Ona to je pěkná otrava, jen ležet v postýlce. Přitom by tak rádi běželi na louku.

Aby se nenudili, Relinka přišla s nápadem, jak vílu Mimi, jejich malou kamarádku, přivolat, aby tentokrát přišla ona za nimi. I když tomu ona ani Lojzíček moc nevěřili, podařilo se a Mimi přišla. A nepřišla sama. Doprovodila ji zvířátka z louky. Nejen že děti rozveselí, ale také Relince pomohou s domácími úkoly. Najednou je jejich plnění zábava.

 

Jediné, co Relinku mrzí, že nestihne namalovat a odevzdat obrázek do soutěže, do které se její škola přihlásila. Soutěž vyhlásilo jedno nakladatelství a děti měly za úkol namalovat zvířátka a jejich život v jim známém prostředí. Ty nejlepší obrázky pak měly vyjít v knize. A Relinka se nemůže zúčstnit, protože nejen že obrázek nezvládne namalovat, ale ani jej odnést do školy, je přece nemocná.

Co myslíte? Pomohou ji zvířátka s vílou Mimi? Stihne namalovat obrázek a uzdravit se?

Kniha Jdeme do školy? Čtení s malou vílou Mimi, je kniha plná krásných pohádkových příběhů a je zařazena do edice čtení pro prvňáčky. Jelikož je začátek školního roku a náš prvňáček ještě číst neumí, zatím jsme si knihu četli společně a trénovali v ní hledání písmenek, které se ve škole už stihl naučit.

Kapitoly jsou dlouhé tak akorát, aby si je čtenář přečetl a nebyl otrávený, že jsou dlouhé a už ho to nebaví. Náš prvňáček se už moc těší, až si knihu přečte sám. Zatím jsme jen kreslili, co děti s vílou Mimi v knize zažily.

Jdeme do školy! Čtení s malou vílou Mimi  

autoři: Jitka Hladká, Marek Hladký

ilustrace: Vlasta Švejdová

edice první čtení, 72 stran

Vydalo nakladatelství Grada v květnu 2017.

Knihu si můžete objednat na www.grada.cz.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist