Recenze: Divadélko se zvířátky na louce

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Znáte autorské duo Romana Suchá a Vendula Hegerová? A jejich milého Kašpárka a loutkové divadlo? Jestli ne, tak vám něco hodně zásadního uniklo a je třeba to napravit. Já osobně mám na tyto dvě dámy doslova „pifku“ – myslím to však tak moc pozitivně, jak jen je to možné, protože vím, že jak něco stvoří či vydají, je to sázka na jistotu, kvalita je zaručena a úspěch u dětí rovněž. Opravdu! Mám odzkoušeno na vlastních dětech!

Série moudrých pohádek s výchovným poučením započala vydáním prvního dílu s názvem Veršované divadélko, následovala druhá knížka Divadélko se zvířátky v ZOO, nyní vychází v nakladatelství EDIKA třetí pokračování s názvem Divadélko se zvířátky na louce. Všechny mají společnou nejen autorku a ilustrátorku, ale také formu krátkých veršovaných pohádek s výchovnou tematikou a také průvodce knihou – malého roztomilého Kašpárka.

Tyto knížky mají ještě jednu velkou výhodu – na stránkách nakladatelství  je možné stáhnout si a vytisknout kulisy a loutky (ty nalepíme na špejli), díky nimž knížka získává nový rozměr a rodiče si se svými dětmi mohou nejen číst, ale také hrát divadlo.

Divadélko se zvířátky na louce obsahuje pět pohádek.

První se jmenuje Špindíra a pojednává o krtkovi, který je paličatý. Vše dělá naopak a navíc si libuje ve špíně, nemyje se, nečeše a nečistí si zuby. Dopadne to s ním až tak špatně, že se mu zoubky začnou kazit a z nemytých rukou a špinavého ovoce onemocní. Naštěstí začne nakonec dodržovat hygienu a vše dobře dopadne. Další veršovaná pohádka má název Času dost a hlavním hrdinou není nikdo jiný než Šnek. Je tuze pomalý a se vším stále otálí, chodí pozdě a často něco důležitého propásne. Kamarádům už s jeho loudáním dojde trpělivost a rozhodnou se, že mu ukážou, jaké je to stále na někoho čekat a nedočkat se. Nepřijdou na jeho grilovací párty, že prý není kam spěchat! Šnečka to mrzí, ale pochopí, jak moc jim svým zdržováním lezl na nervy. A nakonec ocení, že mu věnovali jako dárek hodinky, aby si už propříště čas pohlídal.

Knížka je bohatě ilustrovaná, což ocení zejména mladší čtenáři. Postavičky jsou opravdu moc povedené, navíc veršovaný text se příjemně poslouchá. Moje děti se ho po několika přečteních dokázaly naučit zpaměti a nyní si ho podle obrázků odříkávají. Z koupelny se nám dokonce občas ozývá:

Nečistí si ani zoubky – rodičům se ježí chloupky.“ „Teď je ti to houby platné – už máš všechny zuby špatné.“

Pokud mají vaše děti rády pohádky o zvířátkách a chcete, aby si z každé odnesly nějaké morální ponaučení, je tato knížka naprosto ideální. Zvláště pro děti předškolního a mladšího školního věku (velká písmenka se dobře čtou i začínajícím čtenářům). Snadno se naučí správně řešit běžné životní situace a dodržovat zásady hygieny a slušného chování. U nás se tato knížečka natrvalo zabydlela v dětské knihovničce vedle svých dvou starších sestřiček a těšíme se, že naše oblíbené autorky vydají i další pokračování. Přejeme příjemné počtení!

Divadélko se zvířátky na louce 

Autorka: Romana Suchá

Ilustrace: Vendula Hegerová

Počet stran: 88, pro čtenáře od 4 let

Vydalo nakladatelství Edika v září 2017.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Andelinka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist