Recenze: Deník mimoňky – Příběhy nehorázný primadony

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

S deníkovým typem knih pro děti a mládež se v posledních letech na trhu roztrhl pytel. Všude, kam se podíváme, na nás z regálů knihkupectví vykukují deníky všemožného typu. Některé jsou určeny pro chlapce, jiné pro dívky a některé jsou natolik všestranné, že zaujmou všechny. Ale ne ze všech se stávají hity mezi mládeží, naštěstí toto není příklad Deníků mimoňky.

Deník mimoňky od autorky Rachel Renée Russell je určen pro dívky od devíti let. Deník mimoňky vychází v nakladatelství Mladá Fronta. První díl vyšel již v roce 2011 a od té doby se dočkal devíti pokračování a dalších doplňkových knih.

IMG_0187

Hlavní hrdinkou a zároveň majitelkou deníku je Nikki J. Maxwellová, taková „docela normální“ holka, která se potýká s hromadou problémů. Například její šílená mladší sestra, která vaří školní rybičky v bublinkové koupeli nebo plive rozkousanou brokolici do akvária. Ale největším jejím problémem je nejoblíbenější holka z celé školy Mackenzie Hollisterová, která jí dělá ze života peklo.

Nejnovější, devátý díl, Deníků mimoňky nese název Příběhy nehorázný primadony. A v tomto díle se Nikki stane něco hrozného. Mackenzie se z nedovřené školní skříňky zmocní jejího deníku! Způsobí tím spoustu problémů a Nikki se s tím bude muset vypořádat.

Nejnovější příběh Nikki je stejně strhující jako její předchozí napínavá dobrodružství. Příběh mladé čtenářky dokáže strhnout a i ty nejméně čtenářsky založené ke čtení snadno dovede. Kniha je proložena vtipnými ilustracemi, které do svého příběhu kreslí sama autorka.

IMG_0185   IMG_0197

A co si o knize myslí samotné mladé slečny, pro které je určena?

Co se ti na knize nejvíce líbí?

Kniha je hezky napsaná a dobře se čte. Obsahuje pěkné ilustrace a vtipné hlášky.

Máš nějakou oblíbenou scénu z knihy, která tě třeba rozesmála?

Vtipná je scénka s broukem.

A tak jsem jí zaklepala na rameno a povídám: „ Ehm, promiň, že otravuju,MacKenzie, ale chtěla jsem ti akorát říct, že…“

„PROČ na mě vůbec mluvíš, Nikki?! Co aby sis radši hleděla svýho?!“ přerušila mě a nakrčila nos, jako bych byla nějaká smrdutá hromádka, co u nich na zahradě vyrobila ta její rozmazlená pudlice Fifi.

„Tak fajn! V tom případě ti neřeknu, že máš na hlavě gigantickýho mrtvýho CHROBÁKA!“ prohlásila jsem totálně v klídku. „Beztak celkem připomíná hnusnou sponku! A fakt parádně ti ladí k očím!“

333x512_CKQiQM

Knihu Deník mimoňky – Příběhy nehorázný primadony vydalo nakladatelství Mladá Fronta a zakoupit si ji můžete zde.

Napsal/a: Šárka Hottmarová

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist