Recenze: Dcery světla a temnoty – Démon stínů

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Máte rádi tajemno a nadpřirozeno? Pak určitě neváhejte a pojďte s Leou a Sárou zažít neuvěřitelné věci. Odreagování, relax, napínavé čtení, romantika, prostě všechno co můžete očekávat od fantasy literatury. Knihu Dcery světla a temnoty – Démon stínů, jejíž autorkou je Lenka Dostálová, vydalo nakladatelství Fragment.

Lea a Sára jsou sirotci, nepamatují si nic z toho, jak byly malé, nepamatují si na své rodiče. Vyrůstají v sirotčincy a jsou rozdílné jako den a noc, přesto jsou nerozlučné a nedokáží bez sebe být. Jednoho dne ale Sára odejde a dozví se něco neuvěřitelného, má čarodějnické schopnosti. Aby ochránila nejenom sebe, ale také Leu, musí se je naučit co nejdříve používat. S tím jí pomáhá její strážce Lukáš. Jenomže nic není tak jednoduché, protože temné stíny chtějí obě sestry. Dívky jsou vtrženy do magického světa a musí vyhrát boj mezi světlem a temnotou. Najdou pomoc, nebo budou na všechno samy? Prozradím jenom to, že nic není takové, jak to na začátku vypadá.

dcery-svetla-a-temnoty-002 dcery-svetla-a-temnoty-003

Už od první stránky budete vtáhnuti do děje, který je plný napětí a neočekávaných zvratů. Mám ráda fantasy příběhy a Dcery světla a temnoty se mi líbily. Poutavé čtení od začátku až do konce, nový příběh ve kterém najdete všechno – přátelství, lásku, pevné pouto mezi sestrami, zlobu, závist, nenávist, opravdovou temnotu, ale také světlo, které můžete najít i tam kde to neočekáváte. Jako vždy ani tady nedojdou hrdinové na konec své cesty, takže se určitě můžeme těšit na další díl. A já se opravdu těším, jak to se sestrami dopadne.

Moje dcera, které je kniha věkově určena, komentovala následovně:

Knihu jsem si přečetla, i když se mi do ní moc nechtělo. Ale protože mám ráda nadpřirozeno, vyhrála zvědavost. Líbilo se mi, že obě sestry měli své temné i světlé strany, ale dokázaly vždy zůstat na správné straně. Jsem zvědavá jak to dopadne mezi Sárou a Lukášem a mrzí mě, že Lea má zlomené srdce. Jako vždy si budu muset počkat na další díl, abych se dozvěděla, jestli má nebo nemá i Lea kouzelné schopnosti, a to mě nebaví. Trvá dlouho, než vyjde další díl. Jinak je knížka super a čte se dobře.

Na závěr bych dodala, že čtením chybu neuděláte, jako oddychová četba super. Přečetla jsem ji za dva večery a konec byl opravdovým překvapením, i když jsem to tak trošičku tušila. Ještě mám jednu teorii, tak jsem zvědavá jestli se mi potvrdí, nebo jestli jí další díl vyvrátí.

dcery-svetla-a-temnoty-demon-stinu

Dcery světla a temnoty – Démon stínů

Autorka: Lenka Dostálová

Pro děti od 14 let, 288 stran

Vydalo nakladatelství Fragment v říjnu 2016.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

 

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist