Recenze: Čuníkův supertajný deník

Rubrika: Kulturní a literární tipy, Příběhy pro děti

„Já jsem Čuník. Je mi 465 dní, ale každý den jsem o den starší, takže to vlastně platí jenom teď, v den, kdy to píšu. Bydlím v Chlívku. Chlívek je vedle Kurníku, který je naproti Kravínu a ten zas není daleko od Kachňáku. „Tak právě těmito slovy začíná kniha Čuníkův supertajný deník od Emer Stamp. Vydalo ji nakladatelství Moba.

Je to supertajný deník, ale Kačer a já jsme se dohodli, že si ho taky můžete přečíst. Snad mi budete věřit, co píšu, protože Kačer říká, že je to neuvěřitelný. Třeba ta věc s Plutem – chystají se mě tam vystřelit speciálně upravenou raketou. No Vážně! A dozvíte se ještě spoustu dalších věcí, však uvidíte sami.Váš Čuník.

Hlavním hrdinou knihy je Čuník, který žije na statku. Je jediným zdejším čuníkem a tak si ho sedlák řádně vykrmuje. Však mu také říká „Pečínko“. Každý den dostává pomyje a podrbání po hřbetě. Jeho spřízněnou duší je Kačer. Oproti tomu kuřata, ta jsou velkými nepřáteli našeho Čuníka. Ujídají mu pomyje, trápí Krávu, Kačerovi jedí žrádlo a mají ošklivá malá očička.DSCN7295

Čuník si naivně myslí, že ho Sedlák krmí z čisté lásky. Nic nedá na Kačera, který mu říká, ať tolik nejí, pak že ho čeká delší život. Každý den s chutí sní svoji dávku pomyjí, někdy dvojitou, nebo dokonce trojitou. Kačer ať si říká co chce, vždyť on jen žárlí.

Zlá kuřata si v Kurníku potají staví Traketu a chystají se ji vyslat na Pluto. Kačer a Čuník se to domáknou a tak rádi by se na ni také podívali. Čuník se tedy snaží různě skrývat, aby se do Kurníku dostal. Nakonec jim Extra zlý kuře dovolí nahlédnout, ba co víc, chce, aby Čuník Traketu pilotoval. Ten ale nechce opustit svého milovaného Sedláka. Sedmý den ale Čuník zjistí, proč se o něho Sedlák tak pěkně stará, viděl, kde se to vše má odehrát. A tak změní názor a cestu Traketou na Pluto si rozmyslí. Naplánovat takovou cestu ale není jen tak. Musí se vzít v úvahu váha Čuníka, kolik paliva mohou do Trakety dát, zajistit dostatek jídla, najít ten správný čas k odletu.

 DSCN7297 DSCN7299

Poletí Čuník na Pluto? Uvidí ještě někdy Zlá kuřata? A Kačera? To už vám neprozradíme, abyste se měli na co těšit.

Kniha je psána srozumitelným jazykem a písmem velikým tak akorát pro čtenáře, kteří už čtou několikátou knihu. Celou knihou nás také provází moc pěkné ilustrace a mapy.

VEPR 1.inddMůžeme Vám slíbit, že u knihy se zaručeně pobavíte. A tím nemyslím jen děti, protože než knihu začal číst sedmiletý Tomášek, nejprve jsem si ji přečetla já sama. A musím říct, že téměř jedním dechem. Takže VŘELE DOPORUČUJEME.

Knihu Čuníkův supertajný deník napsal Emer Stamp, vydalo nakladatelství Moba a do českého jazyka přeložila Martina Buchlová. Knihu si můžete zakoupit zde.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist