Recenze: Alenka v říší zombií

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Jestli vás právě napadla Alenka v říši divů, jak jste na míle daleko. Tahle kniha je tak děsivá, že ji neodložíte, dokud nebudete vědět, jak to dopadne. O co jde? Knihu Alenka v říši zombií vydalo nakladatelství Fragment a autorkou je Gena Showalterová. Alenka byla úplně obyčejná holka, měla mámu, tátu a mladší sestru.

Sice by se dalo říct, že jde o tak trochu divnou rodinu. Jejich dům byl málem jako kryt a po setmění nikdo nesměl z domu, tatínek v noci chodil po domě s puškou. Alenka z toho byla nešťastná a přesto se jednoho dne nechala přemluvit mladší sestřičkou a jako dárek na své narozeniny si přála, aby Em mohla na své školní vystoupení. Přání se jí splnilo a Alenka nikdy ničeho nelitovala více…

Ne nadarmo se říká, že rodiče mají vždy pravdu, a kdyby Alenka alespoň trochu věřila svému otci, věděla by, že příšery opravdu existují a vylézají po setmění. Em byla během vystoupení hlavní hvězdou a Alenka na ní byla hrdá, jenomže cesta domů změnila vše. Během jediného okamžiku přišla Alenka o všechny, které milovala a ještě ke všemu viděla věci, které přece nemohou být pravdivé, nebo ano? Co když měl její otec  pravdu a příšery opravdu existují?

Po pohřbu na  Alenku čeká nová škola, naštěstí má před sebou ještě prázdniny. Se svojí rodinou se nedokázala a ani nechtěla rozloučit a babička s dědou jsou z toho nešťastní. Jak má začít znovu žít, když se nedokáže rozloučit? Jenomže Alenka si nedokáže odpustit, že to byla její vina, tak proč by měla žít? A jak je to s těmi příšerami, nemrtvými? Už prozřela a zjistila, že její otec měl pravdu, teď zbývá pomsta.

Na nové škole si najde nejlepší kamarádku, kterou poznala už v nemocnici, učí se bojovat a chce zvítězit nad nemrtvými. Pomůže jí Cole, spolužák na nové škole? Protože v momentě, kdy ho poprvé uvidí, se začnou dít neuvěřitelné věci. Bude to těžké, bude se bát a bude to o život, ale i ve vlastních řadách může být zrádce. Komu se dá věřit a komu ne?

Alenka v říši zombií vás dostane, teda pokud máte rádi fantasi, sci-fi, nadpřirozeno a tajemno. Tahle knížka dokáže překonat vaše očekávání. Nechybí zde smutek, a to buhužel hned na začátku, kdy jsem i já měla slzy na krajíčku a zvažovala jsem, zda je tato kniha vhodná i pro dceru. Pak to nabere takový spád, že nebudete chtít knihu odložit. Přátelství, touha po pomstě, láska, ale také zrada a neuvěřitelné věci, které předem neodhadnete. Tajemství, které se nesmí nikomu prozradit, protože lidi se před pravdou musejí chránit.

Přebal knihy působí romanticky, nestotožňuje se s názvem, a to vás jako první na knize zaujme.

Po přečtení zadní strany dostanete chuť si knihu hned přečíst. Během čtení vystřídáte spoustu emocí, nejenom smutek, zlost nebo strach. Přestože jsem na začátku měla pocit, že mi děj něco připomíná, velice rychle se to změnilo a pak jsem knihu odložila až po přečtení poslední strany a těším se na další díl.

Moje dcera (14 let) byla z knihy velice nadšená, jediné, co ji naštvalo, je to, že bude muset čekat na další díl. A to ona nemá moc ráda, protože trvá obvykle dlouho, než vyjde.

Vy si dejte pozor a raději zůstaňte po setmění doma, protože po setmění na vás venku nečeká nic dobrého. Raději si vemte do ruky knížku Alenka v říší zombií a pusťte se do čtení.

Alenka v říší zombií         

Napsala: Gena Showalterová

Pro děti ve věku od 15 let

Počet stran 328

Vydalo nakladatelství Fragment v červnu 2017.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist