Recenze: Abeceda zvířátek

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Knihu plnou krásných básniček o zvířátkách, doplněnou úžasnými obrázky, vydalo nakladatelství CPRESS. Název knihy je Abeceda Zvířátek a jejím autorem je František Zacharník. Ilustrace dodala Petra Hauptová-Řezníčková.

„Zvířátka jsou staří známí…
Tisíce let žijí s námi.

Na dvoře, na louce, v lese.

O některá staráme se,

aby se tu dobře měla,

když už u nás zdomácněla.

Mají dvě či čtyři nohy,

křídla, hřívu, zobák, rohy,

často hebký kožíšek,

kurník, stáj či pelíšek.

O nich budeme si hned

v téhle knížce vyprávět…. „

Touto krásnou básničkou kniha Abeceda zvířátek začíná. K téměř každému písmenku abecedy je přiřazeno jedno zvířátko. Nalezneme zde tak krásné a veselé básničky například o Andulce, Bobrovi, Fretce, Kačenkách, Pejskovi, Včelce nebo Žábě.

Když knížku dcerka vzala poprvé do ruček, ihned volala „bééé, chrochro, káčkáč“. Zaujaly jí opravdu překrásné ilustrace zvířátek a tak jsme si nejprve několikrát jen tak prohlíželi a listovali. Obrázky jsou krásně barevné, zvířátka mají veselý kukuč a zaujmou opravdu na první pohled. První den s ní chtěla jít i spinkat.

DSCN7310 DSCN7311

Básničky jsou veselé a zároveň také poučné. Na 48 stranách seznámí děti s 24 zvířátky. Dozvíme se, co je pro dané zvířátko typické. Nejoblíbenější básnička, ke které se doma vracíme, jsou Kačenky. ( Přiznávám, je to hlavně kvůli obrázku maminky kačenky a jejích káčátek, protože Páťa miluje „káčkáč“. ) A dozvídáme se, že kačenky umí dobře plavat, potápět se a když mají hlad, seřadí se a vzápětí jdou domů.

g ž

Páťa je dost nemluvná, tak si básničky čteme, prohlížíme obrázky a pojmenováváme zvířátka. Se starším bráškou Tadeáškem v knížce zase procvičujeme poznávání písmenek a co o zvířátkách ví. No a nejstarší Tomášek zase využívá krásných básniček do školy, protože jsou opravdu krásné a dobře se pamatují.

abNěkteré básničky jsou kratší , jiné delší. Ale děti rozhodně zaujmou všechny. Kniha je určena dětem od 3 let, ale určitě si ji mohou rodiče prohlížet i s dětmi mladšími. My ji hodnotíme jednoznačně pozitivně a doporučujeme všem, kdo mají rádi zvířátka.

Knihu Abeceda zvířátek vydalo nakladatelství Albatros a objednat si ji můžete zde.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Návod na výrobu vánočního zvonečku

Vánoce se pomalu ale jistě blíží a proto je vhodné ve volných chvílích začít s přípravou vánočních ozdob. Největší radost

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist