Recenze: 101 her na dětské oslavy

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Kdo má doma dítko školou a školkou povinné, určitě ví, co to je naplánovat dětskou oslavu. Nejprve to je pro děti známých a pak, když už jsou veští, chtějí také velkou oslavu s kamarády. Jenomže jak vše připravit, zvládnout a hlavně děti zabavit? Třeba vám pomůže tahle kniha.

101 her na dětské oslavy vydalo nakladatelství Fragment. Autorky jsou Anna BernhardSilvia Schmitz. Ilustrace jsou z pera Dorothey Tustové.  Ať už jste nebo nejste bezradní při plánování dětské oslavy, tahle publikace je krásná příručka, jak všechno zvládnout a nezbláznit se. Nejde jenom o zábavu, ale o celkovou přípravu. V knize najdete spoustu užitečných rad. Od plánování oslavy nejlépe 3 týdny dopředu, až po velké finále. Pomocí časového plánu si v klidu  všechno připravíte. Stihnete si připravit pozvánky. Nevíte co by na ní nemělo chybět?  Jméno oslavence, datum oslavy, čas, jak dlouho bude oslava trvat (u menších dětí to je důležitá informace pro rodiče) místo oslavy, a potvrzení zda kamarádi dorazí. (aby se předešlo zklamání v den oslavy) Nápady jak by taková pozvánka mohla vypadat a také co dobrého připravit k jídlu a pití. Když tohle zvládnete, pak příjde to složitější. 🙂

kniha 003 kniha 002 kniha 001

V den oslavy je třeba vyzdobit místnost, zahradu či jiné místo, kde se oslava bude konat. Nachystat pohoštění a dokončit přípravu naplánovaných her. A tady příjde na řadu opět již zmíněná publikace 101 her na dětské oslavy a máte vystaráno na několik let dopředu. Kniha nabízí hry pro různé věkové kategorie, na doma či zahradu. Hry klidnější, ale i dosti veselé. Některé připravíte hned, jiné budou vyžadovat delší přípravu, nebo nějaký materiál.

kniha 004Každá hra je očíslovaná, obsahuje potřebný popis činnosti a také seznam, co všechno budete potřebovat. U každé hry najdete také tyto symboly:

  • Domeček s chlapečkem – hra se může hrát vevnitř.
  • Holčička a nad ní piktogram počasí – hra se může hrát venku.
  • Maminka s taškou plou věcí – hra potřebuje čas na přípravu.
  • Malé a velké dítě – Číslice pod tímto symbolem označuje od kolika let je hra vhodná.

2b838b8230ac54e55c2e03a57a65469cd1f315e5e8fe7bf8c16590a411ae7d38e38ae7549fd51b4d2c78cb94fefb5b49

U každého symbolu je kolečko, pokud je v něm křížek (x) a označený věk, hned budete vědět, pro jak malé/velké děti je hra vhodná, zda je potřebný čas  k přípravě, nebo kde hru můžou děti hrát. Některé hry budete znát, některé budou nové, výhodou je ale to, že všechno máte pěkně po ruce. 🙂 Celou knihou vás doprovází ilustrace Dorothey Tustové, které jsou barevné a veselé, stejně jako celá kniha. Určitě si nemyslím, že jde o knihu pro beradné rodiče, ale spíše pro ty, kteří chtějí svým dětem připravit nezapomenutelnou dětskou oslavu. Takže by v žádné rodině s dětmi neměla chybět.  A já jdu teď pomoc s plánováním oslavy kamarádce, pro její skoro 8 leté dvojčata. 🙂

101 her na dětské oslavy

1c1ac557512b35835db30cb427c3e0a2Termín narozeninové oslavy vašeho dítěte se blíží a vy jste opět lehce bezradní? Tak s tím je konec!

Milé maminky, milí tatínkové, touží vaše dítko po nezapomenutelné narozeninové oslavě a vy nevíte, jak na to? Pak pro vás máme dobrou zprávu. Máte vyhráno!
V této knize najdete 101 skvělých her pro dětské oslavy a setkání, a jsme si jisti, že čerpat z ní budete až do doby, kdy váš potomek začne raději slavit mimo dům bez dohledu rodičů 🙂
Přinášíme hry pro různé věkové kategorie, na doma i do přírody, klidné i bujaré. Některé vyžadují přípravu, jiné jsou zcela bez práce. Nechybí tipy, jak oslavu naplánovat nebo jak připravit výzdobu a pohoštění.
Děti oslavy milují, tak ať se vám ta vaše vydaří na jedničku!

Autor – Anna Bernhard, Silvia Schmitz

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz, kde je k nahlédnutí připravena také ukázka.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist