První třída bez pláče a jak se na ni připravit

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Další školní rok je v plném proudu, prvňáčci už mají poměrně jasno v tom „o čem ta škola je“ a ti, které první třída čeká po příštích prázdninách, se na ni ve školce už začínají pomalinku připravovat.
Rádi bychom vám představili dva tituly z produkce nakladatelství Grada Publishing, které obsahují spoustu zajímavých tipů a cenných rad pro rodiče prvňáčků – současných i budoucích.

Jak připravit dítě do 1. třídy

foto
autor: PaedDr. Dana Kutálková
formát: A5
rozsah: 168 stran
prodejní cena včetně DPH: 169 Kč, 249 SK

 • Rozvoj obratnosti
 • Smyslové vnímání
 • Řeč
 • Náměty na hry
 • Kresba
 • Školní zralost

Velmi praktická kniha je určena rodičům předškolních dětí, ale i učitelkám mateřských škol. Renomovaná autorka srozumitelně seznamuje s okolnostmi, které ovlivňují rozvoj dítěte, upozorňuje na nebezpečí, která mohou nepříznivě ohrozit harmonický vývoj. Dále se kniha věnuje rozvoji smyslového vnímání, rozvoji řeči, kresby i školních dovedností. Součástí jsou náměty na hry s dětmi.

informace o autorovi:
PaedDr. Dana Kutálková
Vystudovala logopedii na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Po absolutoriu učila na škole pro děti se zbytky sluchu v Radlicích. Nyní pracuje přes 20 let jako klinická logopeda. Dlouhodobě se zajímá zejména o prevenci poruch řeči, o vliv civilizace na vývoj řeči a o tzv. „beznadějné případy“. Na svém současném pracovišti v Nemocnici na Homolce vede konzultační program pro děti s dysfázií. Vedle publikační činnosti popularizační i odborné dlouhodobě spolupracuje s Českým rozhlasem.

Knihu vydalo nakladatelství Grada Publishing, objednat si ji můžete ZDE

První třídou bez pláče

foto
autor: Mgr. Tereza Beníšková
formát: A5
rozsah: 168 stran
prodejní cena včetně DPH: 179 Kč, 268 SK

 • Výběr školy
 • První školní den
 • Učitelé a spolužáci
 • Domácí příprava
 • Mimoškolní činnost
 • Když nastanou problémy

Máte doma nedočkavého prvňáčka a rádi byste mu co nejvíce usnadnili nástup do první třídy? Asi všichni rodiče by chtěli svého potomka provést první třídou bez větších problémů a maximálně mu usnadnit tento přelomový rok. Skvělým rádcem a pomocníkem po celý první školní rok vám může být právě kniha První třídou bez pláče. Seznámí vás s úskalími, která vás čekají při vstupu dítěte do školy, upozorní na náročné situace (nové prostředí, noví kamarádi, nároky na soustředění, vyrovnávání se s pozicí ve třídě, v kolektivu, seznámení s učitelem apod.). Dozvíte se, jak s dítětem pracovat, jak mu zjednodušit situaci, jak ho připravit na vstup do školy, na první den, první vysvědčení, jak ho (ne)zatěžovat mimoškolní činností, jaký zvolit denní režim a mnoho dalšího.

Knihu vydalo nakladatelství Grada Publishing, objednat si ji můžete ZDE

Máte doma prvňáčka? Jak se mu ve škole líbí?
Jak u vás probíhá nebo probíhala předškolní příprava?

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist