Propadli jste potterománii?

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Propadli jste potterománii? Já rozhodně. Harryho Pottera jsem objevila, až když vyšel 4. díl, Ohnivý pohár. Babička ho chtěla koupit ségrám k vánocům (když se o tom tak mluví), no a já dostala za úkol zjistit, jestli je to dobrý dárek…

Na vánočních trzích byl i stánek s knížkami, prodávající mě ujistila, že Harry Potter se určitě bude líbit, že je to ve světě hit a že ji čtou i dospěláci. Po chvíli váhání jsem Ohnivý pohár koupila.
Já obvykle k „zaručeným hitům“ nemám důvěru, ale protože jsem byla zvědavá, co je na tom pravdy, půjčila jsem si knížku od séger a četla, a četla, a četla, musím říci, že mě naprosto uchvátila, ležela jsem v ní od rána do večera, dokud jsem ji nedočetla. Nakonec jsem si koupila svoji a i předešlé 3 díly. Líbily se mi všechny, ale Ohnivý pohár byl NEJ. 5. díl mě trošku zklamal, ale zanedlouho vyjde další (prý poslední), tak doufám, že bude lepší.
Nejvíce se ale těším na 28.12.. Půjdeme s manželem do kina. A na co? Jasně, že na Harryho. Kino udělalo supr věc, mezi svátky promítají 3x denně, takže jdeme od dvou hodin a mamča pohlídá Daníka.
U nás v rodině nejsem jediná, kdo potterománii podlehl. Jsou v tom obě ségry, manžel, tchýně a babička 🙂
Je pravda, že manžel a tchýně se nejprve ofrňovali, že to číst nebudou, že to jsou pohádky pro děti a že když to čtou všichni, tak oni tedy rozhodě ne. No a jak to dopadlo? – čtou a čtou a čtou!
A co vy?

Napsal/a: Sepy

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (27 vyjádření)

 • Bramborko, přidám se k tobě – a vůbec se za to nestydím :)) Každý díl jsem i při tom záhulu doma „sfrnkla“ do týdne, maximálně do dvou. Poslední díl byl naprosto šílený – tak nějak jiný, napínavější,…. bezvadný – nikdo na mě nesměl promluvit 🙂
  Filmy máme taky všechny, ale knížky se mi líbily víc. Takže se přidávám k Potteromaniakům a nemám s tím problém 🙂

 • Bramborka

  Trochu pozdě, ale přece musím reagovat. Na Pottera pro dospělé mne naočkovala kamarádka – taky jsem se ofrňovala. Pak jsem si napsala „ježíškovi“ – to jsem čekala první dítko a právě vyšel knižně poslední díl. Ježíšek byl důsledný a přinesl VŠECHNY díly. To bylo 24.12.2006. 31.12.2006 jsem neměla co číst((-:. Teď už jen čekám na filmová zpracování posledních dvou dílů. Občas bývám trochu zklamaná, jak je to „osekané“,ale dá se to pochopit. Film je i tak pomalu tři hodiny dlouhý a není tam zdaleka vše. Každý díl by vydal na samostatný seriál. Prohlašuji se, a to hrdě a bezestudu, za absolutního a totálního pottermaniaka a to mi letos bude 28 (fuj) . (((-:

 • Musím potvrdit, co píše Jarmuschka… Harry Potter opravdu dokáže upoutat i dětské nečtenáře:) Já sama se snažím moc nečíst:) Důvod je jediný – jakmile začnu číst knížku, nemůžu přestat:) Proto mě docela mrzelo, že mladší sestřička je jasná nečtenářka. Četla jen po rysku:).. Abych vysvětlila – učitelka jim ve škole řekla, že čtením se jim tříbí čeština a lépe se jim naučí správná gramatika… sestřička si tedy tužkou udělala rysky v knížce, kam se každý den musí dočíst:)…vlastně:(… Proto mi přijde super, že když se jí dostal do rukou Harry Potter, NEMOHLA přestat číst:) Začali jsme jí kupovat i další dětskou fantasy literaturu a ona teď čte a čte:), chtěla bych ji dál lákat i na něco jiného … jak říkám:) – co si člověk přečte, to mu nikdo nevezme:)

 • Tak já už tu šestku taky přečetla, jedním dechem. A musím přiznat, že bych si taky ráda všechny díly přečetla ještě jednou. Snad bude někdy čas.
  Ale taky mi štve, že se na každý další díl čeká tak dlouho. Ale počkám ráda…

 • Anonymní

  Já teda rozhodně :-)) Nikdy předtím jsem nepřečetla snad jedinou knížku a když mi kamarádka vnutila Harryho, vůbec jsem nevěřila, že bych ten první díl někdy dočetla…ale nakonec jsem to zvládla asi za tři dny 🙂 Samozřejmě už mám všechny knížky doma a mám je přečtený dokonce několikrát 🙂 Už se moc těším na sedmý díl…zajímá mě, jak to všechno dopadne 🙂

 • Herry Potter- jako učitelka jsem to jméno slíchala od svých žáků den co den. a když se mě sestra zeptala, jestli nechci k narozeninám první dva díly „potra“ tak jsem byla zvědavá a řekla ano.
  Teď netrpělivě čekám pokaždé, když má vyjít další díl, a to už týden po tom co vyšel ten poslední.musím se přidat a říci, že ohnivý pohár byl opravdu nejlepší. mrzí mě, že v našem městě nemám tu možnost zajít si na něj do kina.ne že by ho nedávali, ale tak dlouho, co film trvá mě moje malá „pijavice“ nevydrží spát.
  celou sérii knih všem vřele doporučuji, ať je vám třeba 80let a je ve vás stále trocha dětské fantazie.
  erča

 • Anonymní

  Ja ano ale myslím si že čtení je zdrave ale musíte mít svetlo a nečíst moc dlouho

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist