Pro ženy s nadhledem

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Míváte občas nebo i často nervy v kýblu? Máte někdy chuť zabít svého manžela? Zjišťujete, že mateřství s sebou přináší také spoustu úskalí a nástrah?
Hlavu vzhůru – Správné ženy se zdokonalují za pochodu!


V nakladatelství Jota vychází speciální řada pro ženy s nadhledem. Dnes bychom vám rádi představili tři tituly, které jsou do ní zařazeny. Pokud vás zaujmou, budete mít možnost je vyhrát v srpnu v naší nové soutěži Hledej, čti a vyhraj!.

obrCO TĚ NEZABIJE…
Deník těhotné (ex)rebelky

Autorka Alison Craigová je populární skotská publicistka. Ve svém deníku Co tě nezabije… popisuje situace, které na vlastní kůži zažily miliony matek: mladá bezdětná žena s nadějnou kariérou jednoho dne zjistí, že čeká mimino. Svět se den ze dne změní naruby: žádný alkohol, žádné ponocování, zvláštní chutě, podivné nálady, kila navíc… a pak narození dítěte — a nic už není jako dřív. Zvládne to vůbec? Kolik minimálního spánku je potřeba k holému přežití? A zmizí ještě někdy v životě ta tuková pneumatika kolem jejího pasu?
Formát 130 x 200 mm, 240 stran, 248 Kč

Ukázka:
Je to právě týden, co jsem přestala chodit do práce, a šílím — šílím nudou. Většinu dne trávím tím, že se hrabu na záchod a zase zpět. Hm, aspoň to můžu považovat za cvičení svýho druhu. Každej den ujdu moře kilometrů po koberci. Uááá. Vrátím se do práce v tý minutě, co porodím. Svůj život měnit nebudu, to je teda jasný jak facka.

V poslední době jsem neměla ani minutu času, abych si něco zapsala do deníku. Život i mý vytahaný části těla se ustálily, a přestože už nikdy nic nebude stejný jako dřív, neměnila bych. Od Louisova narození si daleko víc uvědomuju, jak dny plynou. Registruju mnohem víc každý Vánoce nebo narozeniny. Najednou mi dochází, jak čas neuvěřitelně rychle letí… je to k nevíře, ale můj malej mužíček začíná zítra chodit do školky… Je to jeho první krok na cestě k nezávislosti a dochází mi, že je to i můj první opravdovej krok k znovuzískání vlastního času. Přemýšlím o tom velkým dobrodružství. Vím, že hormony dělají příšerný věci… miminka začínají vypadat zase tak sladce… A když se krev mý krve poprvý vydala do velkýho světa, ptám se v duchu, jestli do toho půjdu ještě jednou. Jsou dvě možnosti: za a) nalistovat první stránku a začít znovu, nebo za b) pořídit si štěně. Ať už se rozhodnu tak či onak, jasně si uvědomuju, že pro mě — přinejmenším pro tuto chvíli — roky s plínkama skončily. A co tě nezabije…

***
Napsali o knize:
To by se stalo Bridget Jonesové, poté co by se vdala za Marka Darcyho a přišla do jináče.
Elaine C. Smithová
Tato mimořádně vtipná knížka je pravé čtení pro všechny ženy, které se vbrzku stanou, nebo se právě staly, matkami, a potýkají se s nekonečnými úskalími mateřství. Díky této odlehčené a zábavné četbě se brzy budou cítit zase normálně.
Kirsty McLuckieová, The Scotsman

Knihu si můžete objednat ZDE

obrJAK ZABÍT MANŽELA
(a další šikovné tipy pro domácnost)

Každá žena občas zatouží zbavit se svého chotě. Když se chce, tak to jde – a kde je vůle, tam v ní chci být zmíněná, říkávají si kamarádky napůl žertem. Zdá se, že manželství je tak trochu frivolní hobby a jen zřídka bývá jeho výsledkem smrt. Vždyť život by měl ve čtyřicítce začínat a ne končit ve vězeňské cele.
Když ale Jazz Jardinovou zatknou a obviní z vraždy manžela, vtip náhle přestává být vtipem.
Bohyně domácnosti Jazz, bezdětná žena s kariérou Hannah a uštvaná pracující matka Cassie jsou tři obyčejné ženy. Zápisy mají leda tak v menstruačním kalendáři, ale ne v trestním rejstříku. Cassie a Hannah se ze všech sil snaží prokázat nevinu své kamarádky a přitom objevují zradu, nevěru, nečekané zápletky, štíhlejší stehna i o mnoho mladší milence. Vydrží jejich přátelství tyto čím dál temnější objevy?
Tento sexy, vtipný i moudrý román Kathy Letteové je o ženách, které všechno nemají, ale zato všechno dělají. Je o tom, jak dnešní matka bývá často osamělá, přestože je vdaná. I o tom, že ještě nikdy žádná žena nezastřelila svého manžela, když právě vysával koberec. Je to Kathy Letteová v plné zbroji, vrhající sžíravý pohled do ložnic a kuchyní obyčejných manželských párů.
Román, který udeří na strunu kterékoliv ženě a díky němuž si od této chvíle všechny budeme pečlivě číst i dodatky psané malým písmem na svatebních smlouvách.
Formát 130 x 200 mm, 304 stran, 298 Kč

Autorka knihy Kathy Letteová zaznamenala první úspěch už jako teenagerka, a sice s románem Puberty Blues. Po několika letech, kdy psala sloupky do novin a televizní sitcomy ve Státech a v Austrálii, vydala několik bestsellerů: Girls’ Night Out, The Llama Parlour, Foetal Attraction, Mad Cows, Altar Ego, Nip ’n’ Tuck a Dead Sexy. Její knihy již vyšly ve čtrnácti zemích po celém světě. Kathy žije v Londýně se svým manželem a dvěma dětmi.

Milovat, vysávat a poslouchat…

A když vyžaduje snídani do postele, poraď mu, ať spává v kuchyni.

Uctívej manžela, zbožňuj manžela, ale všechno, co můžeš, si nech napsat na sebe.

Knihu si můžete objednat ZDE

obrNERVY V KÝBLU
Správné ženy se zdokonalují za pochodu

Tento rok v je životě sympatické skotské novinářky Lorny Martinové rokem přelomovým, neboť jako mnozí jiní dospívá v životě k okamžiku, kdy přichází čas na důkladnou změnu. Jelikož si sama se sebou neví rady, svěří svůj osud dočasně do rukou psychoterapeutky, tajemné doktorky J. S notnou dávkou sebeironie, s nadhledem, odzbrojující upřímností a suchým britským humorem pětatřicátnice Lorna popisuje své druhé dospívání, kdy nalézá nové místo v rodině, mezi přáteli a dělá si pořádek ve vztazích s muži.
V našich zeměpisných šířkách se na psychoterapii občas pohlíží se skepsí, bývá terčem posměšků a různých vtípků. Martinová nechce nikoho přesvědčovat, že tento způsob léčby duše je tím pravým receptem na dokonalé štěstí. Ale pokud vás zajímá, kterými fintami dušezpytci odhalují zasuté hlubiny lidského nitra, a zároveň se chcete skvěle pobavit, je knížka Nervy v kýblu tou nejlepší volbou.
Formát 130 x 200 mm, 336 stran, 298 Kč

Lorna Martinová je známá a oceňovaná novinářka Observeru, žijící v Glasgow, jejíž články o psychoterapii podstoupené na vlastní kůži zaujaly redakci ženského časopisu Gracia natolik, že pro něj začala psát týdenní sloupky o svých zkušenostech. Sloupky byly nadšeně přijaty čtenářskou obcí i kritikou a staly se pak podkladem pro tuto knihu. Román vyšel na jaře letošního roku a vzbudil veliký ohlas; práva již byla prodána do zemí, jako jsou USA, Kanada, Holandsko, Itálie, Německo či Španělsko, a nyní se dostává do rukou i českému čtenáři.

Knihu si můžete objednat ZDE
Zaujaly vás? Jste žena s nadhledem?

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist