Příběhy Septimuse Heapa

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Příběhy Septimuse Heapa napsala pro čtenáře od 9 let Angie Sageová. U nás je vydalo nakladatelství Jota. Vyšly ve třech knihách – Magyk, Znamení draka, Physicus – a my bychom vám je rádi představili nejen v tomto článku, ale také prostřednictvím soutěže.

Na počátku je dítě nalezené v lese — příběh, který se pak odvíjí, je strhujícím dobrodružstvím v čarovném světě fantazie a kouzel. Kniha o Septimusovi Heapovi je v zemi svého vzniku, Velké Británii, mimořádně úspěšná a mnozí ji považují za zdařilého konkurenta slavného Harryho Pottera. Hrdinové příběhu jsou vylíčeni tak opravdově, že se o ně skutečně budete strachovat a do poslední chvíle budete plni napětí, jak tento neuvěřitelný příběh dopadne:
Septimus Heap, princezna Jenna, čarodějové a jejich pomocníci musí bojovat s nepřízní osudu a mocnými nepřáteli, a není to boj nikterak lehký, neboť černokněžník DomDaniel je ztělesněním zla a jeho moc je obrovská. Kniha je zároveň neobyčejně vtipná a dramatické
okamžiky se střídají s komickými situacemi i dojemnými momenty.

obrMagyk

Kromě hlavních hrdinů se zde setkáte i s celou řadou kouzelných tvorů a podivuhodných bytostí, ať už je to dobrácký Bobrspát, obětavý krysoun Staník, udatní brouci obrněnci nebo magogové, odporní černokněžníkovi pomocníci.
A až knihu dočtete, nemusíte litovat, že už je konec — Magyk je prvním dílem trilogie příběhů Septimuse Heapa.
pevná vazba, 364 stran, 24 stran barevných ilustrací, cena 348 Kč

Knihu si můžete objednat ZDE

obrZnamení draka

Ani v druhém díle nenechá Septimus Heap nikoho na pochybách, že je skutečně chlapcem na svém místě, pravým čarodějovým učněm, kterému nechybí odvaha, věrnost a oddanost. Tentokrát do hry vstoupí nejstarší z bratrů Heapových Simon, jenž se nechce smířit s tím, že mu Septimus uzmul postavení, po kterém celý život toužil – vždyť právě on se měl stát učedníkem MimoŘádné čarodějky. A tak učiní skutečně děsivý krok – z hlubin Sivých bažin vyzvedne tlející kostru DomDaniela a pomocí čar a kouzel se pokusí přivést černokněžníka k životu. Septimus, Jenna a jejich přátelé všemi silami zoufale bojují proti zkáze hrozící celé zemi. Jak ale přemoci zaslepeného Simona, který se nezastaví před ničím? I v tomto příběhu nás čekají neuvěřitelná dobrodružství, cesty a útěky neznámými kraji, kouzla a čáry, nad kterými zůstává rozum stát. I tentokrát odhalíme netušená tajemství, znovu se budeme strachovat o naše hrdiny a také poznávat nové postavy, které si získají srdce čtenářů. Máte se na co těšit.
pevná vazba s přebalem, 324 + 16 str., cena: 328 Kč

Knihu si můžete objednat ZDE

obrPhysicus

Třetí díl trilogie začíná nevinně: dva přátelé, vysloužilý čaroděj Silas a strážce brány Koumes objeví na půdě místnost se starým obrazem. Aniž to tuší, osvobodí ducha zlé královny, zakleté do obrazu pět století, a rozpoutají tak dlouhý sled neuvěřitelných událostí. Královna Etheldredda má tajné plány, a ani po staletích se jich nehodlá vzdát — touží po elixíru nesmrtelnosti! A právě Septimus jí k němu má dopomoci. Prostřednictvím kouzelného zrcadla je unesen do dávné minulosti a stane se učedníkem posledního alchymisty Marcelluse. Od něho se Septimus naučí tajemství alchymie, a co víc, umění nacházet léky na lidské neduhy. Mezitím se Jenna se svými přáteli vydává na záchrannou výpravu a také oni cestují v čase a zažívají fantastická dobrodružství.
Královna neváhá použít všech prostředků, aby získala, co chce. Jenna s kamarády svádí zoufalý boj za záchranu Septimuse a snaží se zabránit ďábelským plánům královny. Se zatajeným dechem budete sledovat příběh plný nečekaných zvratů, nebezpečných situací, kouzel i šťastných shledání. A opět se zde setkáte s čarodějkou Marcií, moudrým duchem Alterem, odvážným Cvočkem, Sárou a Silasem, dospívajícím drakem Ohnivákem, tetičkou Zeldou a dalšími nezapomenutelnými postavami z předchozích dvou dílů. Je to příběh, v němž se prolétnete prostorem i časem, budete se smát i bát, budete v něm čarovat. Přesto je to příběh laskavý, takže vás nenechá na pochybách, že nakonec přece jenom dobro zvítězí nad zlem.
pevná vazba, 348 stran, dopor. cena 348 Kč

Knihu si můžete objednat ZDE

V USA se doposud prodalo více než milion knih Septimuse Heapa. Série vyšla ve 28 jazycích a stala se bestsellerem v USA, Velké Británii, Francii, Španělsku Švédsku.
Práva na filmové zpracování série zakoupilo studio Warner Bros. Pictures!!!

Autorka trilogie chystá napsat ještě další čtyři díly!!!

V září 2008 vychází v nakladatelství Jota čtvrtý díl Příběhů Septimuse Heapa Výprava za hrdinstvím.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  Soutěžní otázka: Kdy má vyjít čtvrtý díl Příběhů Septimuse Heapa?
  Správná odpověď: v září 2008

  Počet soutěžících: 572

  Výherci: Janika.w (Magyk), Zava (Znamení draka), Ajka56 (Physicus)

  GRATULUJEME!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist