Příběh přátelství medvídka Pú a jeho kamarádů

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Kdopak by dobře neznal medvídka Pú?  Každému při zmínce této pohádkové postavičky v mysli vyvstane obrázek veselého medvídka v červeném tričku, které má vyhrnuté nad svým kulatým bříškem. Samozřejmě nesmím zapomenout zmínit soudeček medu, který neodmyslitelně patří k medvídkovi Pú. Příběh o něm a jeho kamarádech znovu užívá v knižní podobě…

V současné době vydává nakladatelství EGMONT ČR pohádkovou knížku Medvídek Pů – Obrazy přátelství. Z anglického originálu, který napsala Thea Feldman, přložila Eva Vybíralová. Kniha je plná krásných ilustrací z dílny Disney Storybook Artist a Prasátka. Vše je umocňováno hladkým křídovým papírem, který dává právě obrázkům mile vyniknout.

Celá knížka je jedním pohádkovým příběhem, a ač název knihy napovídá, že bude o medvídkovi Pú, tak v tomto příběhu je hlavním hrdinou prasátko. Kniha je psaná velkými písmeny a na každé straně najdeme krásné obrázky, které vycházejí z daného příběhu. Pro představu ukázka z dvoustrany 28 – 29.

Prasátko rádo maluje obrazy a jednoho dne se rozhodlo, že namaluje to, co má nejraději – své kamarády ze Stokorcového lesa. Jeho kamarádi jsou – medvídek Pú, Králíček, Tygr, Klokanice a Klokánek, Sova, oslík Iáček a Kryštůfek Robin. Všichni nadšeně souhlasí. Když ale chce začít kamarády malovat, tak nikdo z nich nevydrží v klidu tak dlouho, aby mohl obrázek domalovat. Medvídkovi kručí v bříšku tak moc, až ho to shazuje ze židličky. Zajíček po chvíli odbíhá pracovat na zahrádku, kde má spoustu práce. Tygr nemá žádný problém s tím, že by někam pospíchal cokoliv dělat, ale je tak nadšený, že stále skáče a nevydrží chvilku v klidu. Klokanice sedí v klidu do chvíle, než si vzpomene na bábovku v troubě. Sova po přečtení dopisu od Kryštůvka Robina, který také nemohl přijít, pospíchá zpátky do svého příbytku, věnovat se bádání o historii své rodiny. Jediný, kdo vydržel v klidu sedět, je oslík Iáček. U něj je to vcelku pochopitelné, je to vlastně takový lenoch od přírody, který nikam nespěchá a na všechno má dost času.  U něj je to i předvídatelné, vždyt je takový pomalý, nikam nespěchající… Proto se prasátko rozhodlo, že kamarády namaluje při tom, co dělají nejčastěji a nejraději. Dál už nic nebudu prozrazovat, abyste se měli na co v knize těšit. A určitě máte na co!

Velmi se mi líbí závěr knihy, kde prasátko ukazuje své obrazy kamarádům, kteří se mu omlouvají za to, jakými neposednými modely byli. Prasátko se na ně nezlobí a naopak chápe, že sedět bez hnutí je problém a je rádo, jaké kamarády má. Ukázka z poslední stránky knížky je výmluvná sama za sebe a shrnuje myšlenku celého příběhu.

Pak Prasátko pokračovalo“ „Každému jde dobře něco jiného. Moje obrazy ukazují vás všechny, jak děláte to, co máte nejraději. A vždycky mi budou připomínat, jaké mám štěstí, že mám tolik jedinečných a skvělých kamarádů!“
„To je pravda, Prasátko,“ řekl Pú. „Ať žijí všichni naši jedineční kamarádi.“

Díky této knížce můžeme dětem nenásilnou formou vysvětlit, jak se máme chovat jeden k druhému. Jak je dobré mít své kamarády a umět se k nim hezky chovat, mluvit s nimi, pomáhat si, starat se o ně, mít se rádi… Vždyť přátelství je DAR.

Knížka je určena pro nejmenší čtenáře, ale s chutí si ji přečetl i můj desetiletý syn. Myslím, že by neměla chybět v žádné knihovničce a najde široké spektrum čtenářů. Je krásným čtením na dobrou noc, kde příběh není dlouhý a děti se dokáží na něj soustředit a mohou ho sledovat i díky krásným ilustracím v celé knížce. Bude ale i vhodným čtením pro začínající malé čtenáře (díky velkým písmenům) a hezkou vzpomínkou na nestárnoucí pohádku…


Medvídek Pú: Obrazy přátelství

Vydalo nakladatelství Egmont

Edice: Medvídek Pú
Autor: Walt Disney
Evidenční kód: 4027-82
Datum vydání: 18. 10. 2011

Knihu Medvídek Pú: Obrazy přátelství si můžete koupit například zde.


Egmont ČR je v současné době jedním z největších vydavatelů dětských knih a časopisů na území naší republiky. Právě zásluhou Egmontu byly našim dětem představeny postavičky, které znal celý svět a které si děti rychle zamilovaly. Mezi ně bezesporu patří Kačer Donald, Myšák Mickey, Medvídek Pú a spousta dalších, jejichž příběhy po generace podporují dětskou fantazii.

Věříme, že v našem e-shopu najdete inspiraci k nákupu dárků pro Vaše nejbližší k nadcházejícím Vánocům. Nás by nesmírně potěšilo, kdyby pod Vaším vánočním stromkem byla právě kniha z Egmontu. Přejeme Vám mnoho nádherných zážitků s našimi knihami.

 

Napsal/a: Bamiska

Toto taky stojí za přečtení!

Co byste měli vědět, než koupíte dítěti první kolo

Pokud se chystáte koupit svému dítěti kolo, měli byste vědět, že při jeho výběru je nejdůležitější správná velikost. To

Čtu dál →

Víc energie a času na sebe i děti? Udělejte 2 věci a máte vyhráno!

Mít tak návod na to, abychom měly jako mámy na dítě více času, abychom mu nekřivdily, aby bylo samostatné,

Čtu dál →

[Soutěž] CD Playground English: Frog Biscuits

Písničky pro děti v angličtině pobaví i naučí. Na trh přichází novinka projektu Playground English. A 3 z vás

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist