Premiéra Chytré kmotry lišky v divadle AHA! již 26. října

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Odpovědět dětem na otázku, kdo je na světě nejhloupější a kdo zase nejchytřejší, může být velmi těžké. Nejlepší formou je názorná ukázka. Divadlo AHA! připravilo pro malé diváky premiéru krásné Ladovy pohádky Chytrá kmotra liška aneb Kdo je nejhloupější?…

V pohádkách je možné úplně všechno. Ale když se ve staré hájovně uprostřed lesa strhne mela mezi Kmotrou Liškou a dvěma psy Sultánem a Hektorem, zůstává rozum stát i Pohádkovému dědečkovi, který se k té šlamastyce připletl docela náhodou.

Zvířátka mezi sebou svádějí nelítostné souboje o to, kdo z nich je nejchytřejší. Líčí na sebe nejrůznější nástrahy a pasti, ve kterých není nouze o napínavé honičky, dobrodružství a hlavně o legraci.

Pohádkový dědeček má plné ruce práce, aby nejen všem liškám a psům, ale hlavně dětem dokázal, že nejchytřejší je ten, kdo umí v nesnázích nabídnout pomocnou tlapku, kdo se nevyvyšuje nad ostatní a kdo dokáže být tím nejlepším kamarádem. A nejen v pohádkách.

Dramatizace čerpá především z půvabné Ladovy knížky O CHYTRÉ KMOTŘE LIŠCE a z jeho neméně oblíbených POPLETENÝCH POHÁDEK a je okořeněna veselými písničkami i spoustou divadelních kouzel a triků.

Představení Chytrá kmotra liška uvádí divadlo pro děti a mládež AHA!

Pro děti od 4 let.

Dramatizace, texty písní, režie: Miroslav Pokorný
Hudba: Petr Moravec
Kostýmy: Miroslav Král
Scéna: Zuzana Hadrabová

Představení můžete shlédnout na stálé scéně divadla AHA! ve dnech 31. 10. od 10.00 a od 14.15 hodin, 2. 11. od 10.00 hodin, 9. 11. od 10.00 hodin, 12. 11. od 15 hodin, 10. 12. od 15 hodin.


Svou stálou scénu má divadlo AHA! v Divadle GONG v Praze 9-Vysočanech. Hlavním znakem inscenací Divadla AHA! je pestrost a originalita inscenačních prvků, důraz na kvalitní text, silný příběh a vyrovnanost všech jevištních složek. Kontinuální snaha o tvorbu „syntetického divadla“ pro nejmladší publikum – inscenace jsou symbiózou divadelních stylů a žánrů (činohra, hudební, loutkové, pohybové a výtvarné divadlo, klasika i moderní inscenační proudy, divadlo poezie, absurdní divadlo).

Akcentovány jsou tituly české i světové dramatické tvorby, jež jsou součástí školní výuky: estetická a hudební výchova, literatura (spolupráce se školami všech stupňů).

Informace naleznete na www.divadloaha.cz.

 

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist