Prehistorický park aneb Vyhynutí nemusí trvat navždy…

Rubrika: Kulturní a literární tipy

“V našem světě něco schází – úžasná zvířata pohřbená v písku času. Co kdybychom je však dovedli přivést zpět, co kdyby vyhynutí nemuselo být navěky…?”

V novém dokumentu Nigela Marvena se podíváme do Prehistorického parku, který se chystá na přijetí zvláštních a výjimečných obyvatel, které “nikdo neviděl 65 milionů let”. Je umístěn v takovém prostředí, které bude vyhovat odlišným nárokům prehistorických tvorů. Sledujeme budování výběhů a postupně se s Nigelem Marvenem vydáváme do různých prehistorických období.

K cestování v čase je využívána časová brána vytvořená “tak jednoduše” pomocí světelných kolíků. Postupně  navštěvujeme nejen různá prehistorická období, ale i různé kontinenty, tak jak odpovídá nálezům zkamenělin hledaných živočichů. Poznáváme dobu, ve které prehistoriční tvorové žili, jejich životní prostředí i důvod, který vedl k jejich vyhynutí. Často jsou Nigelem Marvenem  zachráněni doslova v posledním možném okamžiku. Nechybí ani dramatické okamžiky, kdy se obáváte o životy samotných členů expedice – ať už v ohrožení před predátory či specifiky navštíveného životního prostředí, např. vybuchující sopkou a zvýšenou koncentrací oxidu uhličitého, lesním požárem.

Tak, jak přibývá těchto tvorů v prehistorickém parku, přibývá záběrů z novodobé rezervace prehistorických živočichů dokumentujících jak běžnou péči o ně, tak řešení často neobvyklých okamžiků – ošetření ze souboje poraněného Tyranosaura rexe, “krmení” titanosaurů kameny pro lepší trávení, hnízdění ornitomima, sbližování šavlozubých tygrů a odchov jejich mláďat.

Dokument se skládá ze šesti čtyřicetiosmiminutových epizod na dvou DVD. Každé DVD navíc obsahuje bonus – na prvním DVD najdete prezentaci úžasných fotografií sledovaných prehistorických živočichů.

Součástí druhého DVD je film o filmu v délce 27 minut, v původním znění s českými titulky. Můžeme tak nakouknout do zákulisí filmařské kuchyně, jak vznikaly tak věrohodné záběry všech tvorů, jejich setkání s výzkumníky i jejich život v prehistorickém parku ve 21. století.

Děj filmu mě dokonale vtáhnul, ani na okamžik jsem neměla důvod nevěřit, že se vlastně jedná jen o dokonalou filmařskou iluzi. Dokument nabízí možnost nenásilnou a zajímavou formou se dozvědět zajímavosti o zobrazovaných živočiších.

Dokument je česky dabován a dle mého naprosto skvěle. Za všechny jmenujme Alfreda Strejčka a  Jiřího Hromadu.

Pro úplnost ještě doplním, že film je doporučován pro diváky od 12 let – obsahuje poměrně realistické a vskutku věrohodné záběry soubojů mezi živočichy či lov kořišti predátory.


Prehistoric Park (2 DVD)

Hrají: Nigel Marven, David Jason, Suzanne McNabb
Režie
: Nigel Marven
Velká Británie 2006
Délka
: 144 min
Zvuk
: originál anglický 5.1, dabing český a maďarský 2.0
Formát
: 16:9
Přístupný
: od 12 let

Prehistoric Park (2 DVD)můžete koupit například zde.


Společnost Intersonic je distributorem DVD pro děti i dospělé. V nabídce najdete také cestopisné filmy, drama, romantické filmy a pro děti animované filmy i mnoho dalšího.

Nabídku naleznete na www.klikfilm.cz.

Napsal/a: Jarmila Vrkošová

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Anonymní

    Je to skvělý seriál, i když já ho viděl už v osmi a myslím, že ta přístupnost je trochu nevyvedená – proč až od dvanácti? Jinak bych chtěl upozornit, že tu předkládáte jeden nepravý údaj: Režie není Nigel Marven, ale Karen Kelly (Epizody 1 a 2), Sid Bennett (3 a 4) a Mathew Thompson (5 a 6).

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist