Pozor na pusinkového lupiče!

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

V nabídce dubnových novinek z Mladé fronty mě na první pohled zaujala kniha Ema a pusinkový lupič. Moji pozornost upoutal nejen zvláštní název, ale i neotřelá ilustrace titulní strany. Hned mě napadlo, že bychom si tu o ni mohli zasoutěžit. Co vy na to?

Slovo dalo slovo, soutěž je domluvená a tři z vás mají od zítřka šanci získat knihu Ema a pusinkový lupič. Jako obvykle stačí najít správnou odpověď na soutěžní otázku a mít štěstí nebo dobrou taktiku při tipování.

O čem je Ema a pusinkový lupič?

Pochopitelně o holčičce Emě a o pusinkovém lupiči. Ten se jmenuje Vincent a je tak nesmělý, že si nedokáže najít přítelkyni. Proto chodí krást pusinky jiným lidem.

Co se stane, když někdo rodičům začne krást pusinky? Vězte, že to není moc velká zábava. Tedy do chvíle, než se osmiletá Ema rozhodne, že záhadě ztracených pusinek přijde na kloub.

Že o zábavné situace nebude nouze je jasné v okamžiku, kdy si na pomoc přizve svoji lehce bláznivou sousedku, o které je přesvědčená, že je čarodějnice. S touto odhodlanou jde do akce i Emina babička, která ji přes prázdniny hlídá.

Celá trojka pak usilovně hledá přítelkyni pro Vincenta, aby už nepotřeboval pusinky krást jiným lidem. Je to ale hodně zapeklitý úkol, protože Vincent ze sebe před žádnou ženou nevypraví ani slovo.

Jak si s tím Ema se sousedkou a babičkou poradí, se už dočtete v knize Ema a pusinkový lupič.

Ema_a_pusinkovy_lupic

Získat ji můžete jednak v naší soutěži, jednak na pultech českých knihkupců a také v eshopu nakladatelství Mladá fronta www.kniha.cz.

Autorem knihy je Rudolf Král. Nápaditými ilustracemi příběh doplnil Lukáš Urbánek.
Kniha má 168 stran a čtvercový formát (20×20 cm).

Soutěž o tři výtisky knihy Ema a pusinkový lupič poběží od 23. dubna do 6. května 2015.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Strašidelná knihovna – Duch za oponou

Nakladatelství Fragment nám přináší již třetí dobrodružství ze Strašidelné knihovny autorky Dori Hillestad Butlerové s názvem Duch za oponou.

Čtu dál →

Recenze: Poznej s námi Česko

Originálně tematický pracovní sešit, Poznej s námi Česko od Ivy Novákové a nakladatelství Portál, je zaměřený na celou naši vlast.

Čtu dál →

První stoj – jak nahoru a jak dolů

Ve čtvrté části cyklu Pět nejčastějších mýtů ohledně pohybového vývoje dětí se budeme zabývat prvním stojem a bezpečností dětí

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist