Pozor na pusinkového lupiče!

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

V nabídce dubnových novinek z Mladé fronty mě na první pohled zaujala kniha Ema a pusinkový lupič. Moji pozornost upoutal nejen zvláštní název, ale i neotřelá ilustrace titulní strany. Hned mě napadlo, že bychom si tu o ni mohli zasoutěžit. Co vy na to?

Slovo dalo slovo, soutěž je domluvená a tři z vás mají od zítřka šanci získat knihu Ema a pusinkový lupič. Jako obvykle stačí najít správnou odpověď na soutěžní otázku a mít štěstí nebo dobrou taktiku při tipování.

O čem je Ema a pusinkový lupič?

Pochopitelně o holčičce Emě a o pusinkovém lupiči. Ten se jmenuje Vincent a je tak nesmělý, že si nedokáže najít přítelkyni. Proto chodí krást pusinky jiným lidem.

Co se stane, když někdo rodičům začne krást pusinky? Vězte, že to není moc velká zábava. Tedy do chvíle, než se osmiletá Ema rozhodne, že záhadě ztracených pusinek přijde na kloub.

Že o zábavné situace nebude nouze je jasné v okamžiku, kdy si na pomoc přizve svoji lehce bláznivou sousedku, o které je přesvědčená, že je čarodějnice. S touto odhodlanou jde do akce i Emina babička, která ji přes prázdniny hlídá.

Celá trojka pak usilovně hledá přítelkyni pro Vincenta, aby už nepotřeboval pusinky krást jiným lidem. Je to ale hodně zapeklitý úkol, protože Vincent ze sebe před žádnou ženou nevypraví ani slovo.

Jak si s tím Ema se sousedkou a babičkou poradí, se už dočtete v knize Ema a pusinkový lupič.

Ema_a_pusinkovy_lupic

Získat ji můžete jednak v naší soutěži, jednak na pultech českých knihkupců a také v eshopu nakladatelství Mladá fronta www.kniha.cz.

Autorem knihy je Rudolf Král. Nápaditými ilustracemi příběh doplnil Lukáš Urbánek.
Kniha má 168 stran a čtvercový formát (20×20 cm).

Soutěž o tři výtisky knihy Ema a pusinkový lupič poběží od 23. dubna do 6. května 2015.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist