Pojď si hrát na vědce!

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Ahoj,
Chceš se stát vědcem? Tak pojď s námi, ve VVÚB už na nás čekají!

Budeme mít skvělého průvodce – usměvavého profesora Vědomíra Šťastného, který nás povede, všechno nám ukáže, předvede a dokonce i ledacos naučí.

Co tě čeká ve VVÚB?

obálkaŽe nevíš, co je VVÚB? To je Vědecko-výzkumný ústav blbinek. Zkoumá se tu všechno možné od balónků přes magnety až po bonbóny a žvýkačky. A co bláznivých vynálezů tady vzniklo! Třeba létající koberec, automat na výrobu zmrzliny nebo žvýkačkové boty, se kterými se dá chodit i po stropě!

Vynálezy si můžeš prohlédnout v přednáškovém sále, kde nad nimi právě debatuje spousta vědců z VVÚB. Dokonce se sem vloudil jeden cizí vědec – na výzvědy. Najdeš ho?

Pan profesor Šťastný nám také ukáže, co všechno se dá dělat s nafukovacími balónky i obyčejnými magnetky, a všechny pokusy nás také hned naučí.

Dostaneme od něj také pravý vědecký zápisník, takzvaný POKUSNÍK a v něm šest návodů na pokusy. Když všechny vyzkoušíš, můžeš se stát vědcem, ale předtím musíš projít Cvičebnou mozku VVÚB. Až tohle splníš, staneš se vědcem ve VVÚB a smíš si vyrobit vlastní jmenovku a vyplnit Osvědčení vědce.

Ani ve vědeckém čísle plném pokusů a návodů nechybí zábavná stolní hra uprostřed. V Bublinovce se staneš záhadnou tekutinou, která musí dotéct do velké kádinky, ale na cestě ji čeká spousta překážek.

Jestli tě baví soutěže, tak s námi můžeš zase soutěžit o bezvadné ceny! Vyhrát se dá třeba celá vědecká souprava na pokusy nebo knížka plná návodů na vyrábění.

Už se na Tebe moc těšíme!

Eliška, Vítek a haf-haf, Čeniška a prof. BoDr. PuDr. KuDr. Vědomír Šťastný, Drsc.

Napsal/a: Komerční sdělení

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Gratuluji a přeji,ať mají vědci radost z úspěšných pokusů:-)))

 • bokul

  Gratuluji vitezkam a preji Vam, at mate doma male vedce 🙂

 • Petra Vymětalová

  Právě jsem vyhodnotila soutěž – jména výherců a další info najdete ZDE.

 • Jistě to bude zajímavé poučení nejen pro malé děti,ale i dospělý si jistě pohraje.Přeji vám všem krásný den.

 • Petra Vymětalová

  Ještě připomenu, že stejně jako obvykle, i tentokrát se můžete zapojit do soutěže Víte…? s časopisem Pojď si hrát, a to od 16. do 29. dubna 2009.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist