Pohádkový příběh pro všechny věkové kategorie

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Pokud jste dosud nenarazili na pohádkovou knížku, ke které by se rodina i děti vracely po celý život, ráda bych s vámi sdílela jeden knižní tip. Dvojjazyčnou knihu opatřenou audio nahrávkou s příběhem malé Evičky z nakladatelství Plot.

Knížka „Záhada kouzelného hrnce skřítka Theodora“ v sobě skrývá dvě příběhové linie, které spojuje šestiletá hlavní hrdinka Evička. První je vyprávěním o prázdninách, které Evička se svojí setrou Emou prožívá na farmě u babičky a dědečka. Na venkově zažívá spoustu dobrodružství. Setká se s čerstvě narozeným hříbětem, zažije velikou bouřku i pouť. Druhá, neméně důležitá příběhová linie popisuje Eviččiny sny, ve kterých motýlí princ Roland zachraňuje princeznu Elisu, kterou unesl pařezový obr Nord.

Neobyčejná knížka

Autorku, Radku Španko, k napsání příběhu inspirovala její dcera Evička. Její sny o vílách, princeznách, skřítcích a dalších pohádkových bytostech si zaznamenala a přenesla je do dětského příběhu. Titul je však neobyčejný i z mnoha dalších důvodů.

Text, který doplňují pěkné obrázky Denisy Proškové, je k dispozici nejen v češtině, ale i v angličtině a na konci každé z deseti kapitol je písnička, která se vztahuje k obsahu.

Příběh je navíc načten na přiloženém CD. V češtině uslyšíte hlas autorky i její dcery. Anglickou verzi namluvila britská rodilá mluvčí, Janica Kubisová. Na písničkách se podílela Hanka Kočandrlová, která zajistila k textu hudbu, a Tomáš Pergl, který se postaral o hudební režii a tři písničky nazpíval (Písnička o koních, Písnička o bouřce, Písnička o pouti)

Poděkování

I přes to, že se na obálce knihy dočtete pouze jméno autorky a ilustrátorky, chtěla bych poděkovat všem, kteří se na knize podíleli. Každý z nich přinesl tomuto dílu něco ze sebe a jako celek hodnotím celý počin za velmi zdařilý. Jmenovitě malé Evičce, která poskytla své mamince příběh i obrázky k příběhu, se kterými se můžete seznámit v závěru knihy. Myslím si, že jednou sama poděkuje své mamince za to, že její sny dala nejen „na papír“ všem dětem a nejen jim. Denise Proškové za pro mne příjemné ilustrace, Janice Kubisové za dobře namluvený anglický text, který může posloužit všem věkovým kategoriím k zdokonalování cizího jazyka. V neposlední řadě i za písničky, které v knize najdete s notovou osnovou, ale zazpívat si je můžete dle CD i bez znalosti not.

Komu je titul určený

Na základě všech zmíněných předností bych doporučila tuto knihu nejen do rodin s dětmi, ale i do školkových a školních kolektivů. Knížku si oblíbí začínající čtenáři kvůli délce textu i prarodiče díky velikosti písmen. V zájmových kroužcích i v hodinách angličtiny může anglická nahrávka poskytnout zdroj poslechových cvičení i zpestření hodin prostřednictvím písniček. I z tohoto důvodu si dovoluji tvrdit, že k tomuto titulu se bude čtenář vracet, neboť kromě požitku z příběhu má kniha další, edukační, využití.

Jsem velmi ráda, že se mi tento titul dostal do rukou a pokud ho neseženete u svého knihkupce, neváhejte využít nákupu přes internet. Věřím, že nebudete litovat!

Úplným závěrem bych chtěla popřát autorce i celému kolektivu lidí, kteří s ní spolupracovali, aby tato kniha nebyla první a zároveň poslední, neboť takto kvalitně zpracovaných bilingvních knížek pro děti je na trhu velmi málo.


Záhada kouzelného hrnce skřítka Theodora/ The Mystery of Elf Theodor´s Pot in Eva´s Dreams

Vydalo nakladatelství Plot

Autorka: Radka Španko
Kategorie
: Dětské
Vyšla
8.12.2011
Počet stran
: 136
Vazba
: vázaná
ISBN
: 978-80-7428-038-2

 

Knihu Záhada kouzelného hrnce skřítka Theodora/ The Mystery of Elf Theodor´s Pot in Eva´s Dreams si můžete objednat například zde.


Nakladatelství PLOT vzniklo v roce 1998 a zahájilo svou činnost jakožto malé rodinné nakladatelství literaturou zaměřenou na volný čas, kynologii a humoristickou beletrii. Od té doby prošlo několika změnami a tématickým vývojem. Začaly se průběžně rozvíjet ediční řady, nakladatelství začíná spolupracovat s mnoha českými autory, výtvarníky a pouští se i do literatury překladové.

V dnešní době vydává nakladatelství okolo 40 titulů ročně a tento průměr si chce udržet i nadále. Nejde nám o to, chrlit na již tak přesycený knižní trh desítky novinek měsíčně, ale spíše vyprodukovat kvalitní titul jak po stránce odborné tak po stránce výrobní.

Napsal/a: Bohumila Hanáková

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist