Pečeme a zdobíme s Hankou

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Jestli patříte mezi ty, co si s přípravou jídla vyhrají a rády vše krásně zdobí, je tahle knížka určena právě vám…

V nakladatelství Smart Press vyšla knížka Sladký design pečení a zdobení s Hankou Rawlings. Už z názvu je zřejmé, že autorkou je Hanka Rowlings, ale důležité je, že jde o českou autorku. A vlastně jde o vůbec první českou publikaci s tématikou sladkého zdobení.

Právě máte jedinečnou možnost objevit svět pečení a zdobení a to všechno bez absolvování všelijakých drahých kurzů. Díky téhle publikaci dokážete vykouzlit něco sladkého pro každou příležitost. Čeká na vás 13 kapitol, ve kterých najdete všechno, co potřebujete vědět ke zvládnutí všech potřebných kroků, na jehož konci vás pak čeká sladká odměna.

sladky_design1sladky_design3

Za všeho nejdříve potřebujete vědět, jaké pomůcky budete potřebovat na pečení a následné zdobení. S tím vám pomůže hned první kapitola s názvem Objevte svět pečení a zdobení. Kromě očíslovaných obrázků zde najdete také popis pracovních pomůcek a sladkého zdobení. Vše je vhodné i pro úplné začátečníky, kteří se v kuchyni teprve zabydlují.

Než se pustíte do pečení, je třeba znát ty správné recepty, díky kterým pak vykouzlíte ty nejlepší dobroty. Hanka se s vámi podělí o své postřehy ohledně surovin, celkové přípravě a také o samotném pečení. Zapomenout nemůžeme ani na základní techniky jako je příprava, plnění, a potahování dortů, cupcakes nebo sušenek. Příprava lízátek, mini dortíků a patrového dortu.

Boticky_susenky_format1Cake_pops

V 10 tématicky rozdělených kapitolách najdete 30 sladkých nápadů pro každou příležitost (oslavy jara, narození miminka, narozeniny holčičky – chlapečka, dívence, první školní den, maminkce, tatínkovi, svatební den, zimní radovánky). Vše je krásně doplněné podrobným popisem a barevnými fotografiemi s tipy, jak vše zvládnout bez zbytečných prodlev a flustrací. Na závěr si nechte poradit nějaké tipy na styling, protože ten je důležitý a hotové jídlo elegantně doplní.
Aby se dílo zdařilo, můžete použít šablony, díky kterým docílíte stejného vzoru jako v knížce. K dispozici jich budete mít deset a k tomu celou abecedu ozdobného písma, které využijete nejenom na svatební dort.

Pokud jsem vás inspirovala a už přemýšlíte, kde nakoupit potřeby pro cukráře, nechte si poradit kam na nákup. Najdete zde výběr kamenných a internetových obchodů, ve kterých můžete nakoupit všechno potřebné.

V knížce najdete také neznámá nebo cizí slova. S jejich překladem vám pomůže slovníček od A až po Ž s názvem slova, popisem, co znamená, a také s fotografií.

Jde o moc pěknou pomůcku, která vám usnadní lepší orientaci v cukrářských pojmech.

sladky_design4sladky_design6

S knížkou lehce zvládnete přípravu korpusů, krémů, dortových lízátek, mini dortíků, sušenek a dalších dobrot. Potahování dortů už nebude noční můra a uvidíte, jak jednoduché je barvení fondánu. Víte třeba, co je to ganache, jak pracovat se sirupem, nebo jak na tu perfektní bílkovou polevu? Přiznám se, že první dvě možnosti byly také pro mě novinkou a  překvapením, protože nejde o nic složitého a přitom výsledek je pak dokonalý. Také se budete divit, co všechno se dá dělat s bílkovou polevou.

Přesto musím upozornit na jednu důležitou věc. Sladký design není úplně klasická kuchařka. Každá kapitola nabízí nějakou zajímavou techniku zdobení nebo pečení. Naučíte se tak používat šablony, silikonové formičky nebo vypichovátka. Modelovat, trezírovat, pracovat s jedlým papírem a fondánem…

Sladký design vás prostě dostane. Jde o nádherně propracovanou knížku, určenou nejenom pro začátečníky, ale vůbec pro všechny nadšence do pečení a zdobení. Já bych osobně uvítala více nafocený postup zdobení. Jenomže já jsem detailista, který to potřebuje mít pěkně nafoceno ze všech stran…

S touhle knížkou už do cukrárny nebudete muset jít, vše si zvládnete připravit doma a věřte, že úspěch bude zaručen!


obalka_sladky_desingSladký design – Pečení a zdobení s Hankou Rawlings

Vydalo nakladatelství Smart Press

Autorka: Hanka Rawlings

Počet stran: 256
Formát: 210×290
Vazba: pevná
Provedení: celobarevné, postupové fotografie, fotografie dezertů

Více o knížce se dozvíte tady.
Nechte se inspirovat! Prohlédněte si ukázky z knihy!


logo_smartNakladatelství Smart Press, s. r. o. vydává úspěšné původní české kuchařky s výjimečnou grafickou úpravou a atraktivními fotografiemi: např. Biokuchařka Hanky Zemanové, Bioabecedář Hanky Zemanové, Kuchařka Zpátky domů Hanky Michopulu, Kuchařka pro dceru Jany Florentýny Zatloukalové, Kuchařka pro báječné tchyně Heleny Chvátalové, Olivová kuchařka a Mořská (nejen) kuchařka z edice Jídlo jako lék.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • mura

    opavdu moc pěkná kniha-ta by se mi šikla-jsem ujetá na zdobení

  • Ježeček

    Jéé, tak kniha vypadá bombasticky. Já teda jsem ujetá na všechny takové polopatické rady, jak zdobit a tvořit. Moc prima! *

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist