Oslavte svátek dětí s Robinem Hoodem

Rubrika: Doporučujeme, Kulturní a literární tipy

„Klobouk dolů, tenhle muzikál je zážitek,“ končí jedna z mnoha oslavných recenzí na muzikálový hit z autorské dílny Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové Robin Hood, který s velkým úspěchem uvádí pražské Divadlo Kalich. A k superlativům od kritiků se přidávají také spokojení diváci – Robin Hood má na svém kontě už dvě stovky nabitých a nadšeně aplaudovaných repríz.

V čem tkví tajemství zrodu takového fenoménu? Nejlépe to vlastně vystihují slova autorky libreta a písňových textů Gabriely Osvaldové: „Je to muzikál pro široký okruh publika. Snažili jsme se, aby byl vtipný, ale aby zároveň nezapadla romantická linka příběhu a aby v něm zůstalo i to hrdinství.“


Na muzikálovém příběhu legendárního zbojníka, převyprávěném s velkou mírou nadsázky, se skutečně baví dospělí diváci i děti od předškolního věku. „Opírá se o dobře vystavěný příběh s velkou dávkou humoru. Nejde přímo o pohádku, zároveň se ale diváci nemusí bát vzít s sebou do divadla  i svoje ratolesti. Šlo nám o příjemné představení pro celou rodinu s kvalitním zpíváním, herectvím a tancováním, okořeněné zmíněnou nadsázkou,“ doplňuje režisér a choreograf Ján Ďurovčík, jehož jméno je doma i ve světě vyslovováno s velkým respektem.

Výčet lákadel muzikálu Robin Hood by nebyl úplný, kdybychom nezmínili atraktivní herecké obsazení. V hlavních rolích hrají Václav Noid Bárta, Kamil Střihavka, Lucia Šoralová, Leona Machálková nebo finalisté castingové show TV Prima Robin Hood – Cesta ke slávě Jan Kříž, Martina Bártová či Michaela Doubravová.

Využijte pozvánku naší redakce a vydejte se na Robina Hooda v rámci výjimečné akce inspirované Dnem dětí: na červnová představení Robina Hooda (1. – 3. 6.) získáte k zakoupené vstupence v plné výši vstupenku na sousední sedadlo pro své dítě do 18 let zcela zdarma. Nelze kombinovat s ostatními slevami. Akce platí pouze v pokladně Divadla Kalich, Jungmannova 9, Praha 1.

Informace o jednotlivých představeních, včetně rezervace vstupenek, najdete na stránkách Divadla Kalich.

Napsal/a:

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist