Oslavme s dětmi blížící se Den dětí!

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Ve dvacátém prvním týdnu se nakladatelství Fragment zaměřilo na děti. Čtenářům od čtyř do třinácti let nabízí několik tipů na poutavé čtení.
Rodiče pak mohou čerpat inspiraci kam vyrazit na zajímavý výlet…

náhledČeské pohádky

To nejlepší od K. J. Erbena a Boženy Němcové. Nejznámější české pohádky Hrnečku, vař!, Dlouhý, Široký a Bystrozraký, O Ptáku Ohniváku a další klasické skvosty v jedné bohatě ilustrované pohádkové knize nezklamou žádné dítě. Nechte své děti rozvinout fantazii v říši pohádek, kde dobro vždy vítězí nad zlem.
Formát 205×292 mm, váz. 64 str., 199 Kč
Pro čtenáře od 5 let

Knihu si můžete objednat ZDE

náhledMichal maluje s tátou

Pojďte malovat s Michalem! Michal se svým tatínkem Milošem Nesvadbou pro vás připravili senzační knížku doplněnou o DVD.Krok za krokem se společ-ně s Michalem naučíte kreslit spoustu obrázků. Dále vás čekají prima nápady, jak a čím lze malovat, jak míchat barvy, jak správně gumovat nebo co všechno se dá při kreslení a malování použít. Kromě mnoha obrázků knížku doplňuje i velké množství fotografií. Malujte s Michalem podle DVD!
Formát 210×210 mm, váz., 64 str. + DVD
Pro čtenáře od 4 let

Knihu si můžete objednat ZDE

náhledKniha pro správné holky

Nepostradatelná kniha pro všechny správné holky!!! Naučte se, jak být ve všem nejlepší! Jak vysvětlit ve škole pozdní příchod, jak jezdit na kolečkových bruslích, jak vypadat skvěle na fotkách, jak číst z ruky a spoustu dalších věcí. Být NEJ teď pro vás bude hračka. A navíc se při čtení zaručeně pobavíte!
Formát 129×198 mm, váz., 128 str., 179 Kč
Pro čtenáře od 9 let

Knihu si můžete objednat ZDE

náhledKniha pro správné kluky

Nezbytná kniha pro všechny správné kluky!!! Naučte se, jak být ve všem nejlepší! Jak dělat kouzla, jak mluvit tajnou řečí, jak vázat základní uzly, jak věštit z čajových lístku a spoustu dalších věcí. Být NEJ teď pro vás bude hračka. A navíc se při čtení zaručeně pobavíte!
Formát 129×198 mm, váz., 128 str., 179 Kč
Pro čtenáře od 9 let

Knihu si můžete objednat ZDE

náhledSprávná parta a zrušená kletba

To tu ještě nebylo! Další příběh dětí z Holešovic, které jsou opravdu správná klukovská parta, do které však patří i ta nejholkovatější holka Danda. S kouzelným koženým míčem prožívají děti senzační prázdniny plné dobrodružství, ale prázdninám za chvíli odzvoní. Podaří se správné partě zrušit kletbu zlého kouzelníka a vrátit míč jeho majiteli? Celé dobrodružství s nimi může prožít každý z vás!
Formát 130×197 mm, váz.,, 176 str.., 149 Kč
Pro čtenáře od 7 let

Knihu si můžete objednat ZDE

náhledIndigový drak

ndigový drak vám otevře bránu do Souostroví snů. Společně s Johnem o jeho dvěma přáteli se přenesete do imaginárního světa, kde ožívají draci a antické legendy. To vše díky starobylému atlasu Imaginárium Geographica, který John musí střežit, aby se nedostal do rukou Zimního krále. Barvitá plavba tří mladíků po Souostroví snů přináší nečekané překvapení. Přátelé, kteří spolu prožívají dobrodružnou cestu, nejsou nikdo jiný než J. R. R. Tolkien, C. S. Lewis a Charles Williams – známí autoři fantastické literatury, kteří ve svých knihách později popsali země a příběhy, s nimiž se setkali během své cesty.
Formát 152×228 mm, váz., 336 str., 349 Kč
Pro čtenáře od 13 let

Knihu si můžete objednat ZDE

náhledS dětmi křížem krážem po Čechách

Znáte nejatraktivnější místa, která stojí za to navštívit s dětmi? Vyberte si z 50 poutavě podávaných tipů s barevnými fotografiemi a mapkami. K tomu využijte podrobné návody, jak připravit dokonalý rodinný výlet nebo jak si postavit prázdninový dvoukolák. A jako bonus získáte přehled her, kterými si lze putování s dětmi ještě více zpestřit.
Formát 148×210, brož., 128 str., 229 Kč

Knihu si můžete objednat ZDE

náhledNejznámější filmová místa křížem krážem po Česku

Vydejte se po stopách českého filmu! Zajímá vás, kde se natáčely nejznámější české filmy a pohádky? Tipy na výlety vás zavedou na místa, kde se točily pohádky Popelka nebo Pyšná princezna. Dovedou vás tam, kde se kochal doktor ve filmu Vesničko má středisková, nebo se můžete vykoupat v rybníce pod skalou jako malý Vašek z filmu Jak dostat tatínka do polepšovny. Navštivte místa, které znáte z televizní obrazovky a staňte se pro jednou filmovou hvězdou!
Formát 148×210, brož., 128 str., 229 Kč

Knihu si můžete objednat ZDE

Vybrali jste si?

Napsal/a: redakce (Jarmila)

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • jitule.s

  Do dneška jsem netušila,že jsem něco vyhrála.Bylo to příjemné překvapení když jsem objevila knížku ve schránce.Moc děkuji !!!

 • Petra Vymětalová

  Soutěžní otázka: Jak starým čtenářům je určena kniha s DVD Michal maluje s tátou?
  Správná odpověď: od 4 let

  Počet soutěžících: 480

  Výherkyně: jitule.s (České pohádky), Žlababa (Kniha pro správné holky)

  GRATULUJEME!

 • Petra Vymětalová

  Jako obvykle i tentokrát proběhne v návaznosti na tento článek soutěž o některé z uvedených titulů.
  V soutěži Víte…? můžete od 29. května do 11. června 2008 vyhrát:
  1. cena – České pohádky
  2. cena – Kniha pro správné holky

  Hodně štěstí při tipování 😉

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist