Ohnivý tanec s Dolmenem

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Ač by tomu název zřejmě napovídal, účelem tohoto článku není seznámit vás s vášnivým tancem, ani s úžasným tanečníkem.
Než se do něj začtete, zkuste sami odhadnout, o čem vlastně bude…

Ať už jste tipovali jakkoli (a můžete se se svými myšlenkami svěřit v komentářích pod tímto článkem, určitě se s vašimi nápady rádi seznámí i ostatní), vězte, že název příspěvku měl za úkol nalákat vás na informace o dvou knižních novinkách z nakladatelství Motto. V obou případech se jedná o napínavé detektivky – Ohnivý tanec z pera Helene Turstenové a Dolmen autorské dvojice Nicole Jamet a Marie-Anne Le Pezennec.

Dolmen

náhledN. Jamet – M.-A. Le Pezennec
„Země na konci světa“ skrývá hrůzná tajemství…
Na ostrov Lands´en přijíždí mladá policistka Marie Kermeurová s jediným cílem – provdat se ve svém rodišti za slavného jachtaře. Zdá se, že její návrat spustil řetězec tragických událostí. Za záhadných okolností umírají její dva bratři, mladičký synovec a ještě další tři obyvatelé ostrova. Protože k vraždám došlo poblíž keltských dolmenů, přijíždí na místo odborník na rituální vraždy Lucas Fersen. Společně s Marií se ujímá vyšetřování, jež postupně odhaluje roušku tajemství halící nenadálé zbohatnutí několika místních rodin před pětatřiceti lety i záhadné vztahy, které je od té doby pojí. To vše má úzkou spojitost s prastarou místní legendou o pobřežních lupičích odpovědných za ztroskotání lodí na zrádných útesech a za smrt bezbranných lidí.
Váz., 408 stran, 259 Kč

náhledOhnivý tanec

Helene Turstenová
Inspektorka Irena Hussová a její tým řeší podruhé v rozmezí patnácti let případ požáru spojeného s vraždou. Tehdy ho museli nakonec pro nedostatek důkazů odložit, nyní Irenu přivádí do prostředí baletních sálů a taneční akrobacie. Dříve podezřelá mladičká baletka Sofie se po patnácti letech sama stala obětí. A Ireně je jasné, že podobnost tragických osudů – dnes Sofie a před patnácti lety jejího nevlastního otce – nemůže být náhodná.
Váz., 280 stran, dop. cena 219 Kč

Svěříte se nám, jaká byla vaše očekávání od článku s tímto názvem? Máte rádi detektivky?

Obě knihy si můžete objednat na stránkách vydavatele – nakladatelství Motto.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Nejraději mám knihy z lékařského prostředí,ale toto byla taková změna.Moc často ,ale být nemusí.Přečíst se to dalo.Knihu jsem si půjčila v knihovně.

 • EPískle

  No mě přišla úplně jiná asociace po přečtení názvu ohnivý tanec s dolmenem :)))
  Dolmen nějaký krém nebo mast nevím proč na ošetření zadní části těla – no a že to nějak zapůsobilo že po nanesení z toho byl ohnivý tanec.

 • Padmé 🙂 No, já jsem myslela, že to bude nějaká reportáž z nějaké akce 🙂 ohnivý tanec – proč ne? 🙂 a s Dolmenem? Třeba nějaká hra a Dolmen byl průvodce a třeba měli najít poklad :-)))))))
  A já mám detektivky taky moc ráda. A Agatha je prostě jedinečná 🙂 skvěle se čte a já prostě na toho vraha nikdy nepřijdu 🙁
  :-))

 • Padmé

  Název článku – Ohnivý tanec – předpokládala jsem, že to bude film, knížka, divadelní představení 🙂 No a Dolmen hlavní postava :-))

  Detektivky mám moc ráda, vždy mám doma nějakou po ruce a vždy něco nového ke čtení v šuplíčku 🙂 Je to takový spolehlivý žánr – nezklame. Moji nejoblíbenější- Ed McBain a Agatha Christie.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist