Obrázkové čtení pro nejmenší, jízda na ponících i napínavé detektivky

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Pro nejmenší čtenáře připravilo nakladatelství Fragment dvě krásné publikace s ilustracemi Heleny Zmatlíkové. Starším dětem nabízí dobrodružství s poníky, napínavé hledání na ostrově pokladů, pátrání v Paříži či děsivé tajemství, které mělo zůstat skryto. A nejen to! Dobrodružné příběhy vás doslova vtáhnou do děje.

Princezna Viktorie

náhled
Zažijte tajuplné prázdniny s Viktorií. Viktorie tráví prázdniny v Anglii, kam ji rodiče poslali, aby se zdokonalila v angličtině. Cítí se však osamělá a nešťastná, protože jí okolí dává najevo, že o ni nestojí. Po čase se jí náhodou dostane do rukou starý deník, který si před více než sto lety psala mladá princezna Philippa. Zápisky skrývají hrozné tajemství a Viktorie se náhle ocitá v princeznině kůži. Zdá se jí to, nebo se skutečně přenesla do minulosti? Běh událostí je stále záhadnější a Viktorie pochopí, že se stala součástí jakéhosi ďábelského plánu.
Pro čtenáře od 13 let
Formát 145×210 mm, váz., 344 str., 299 Kč

Knihu si můžete objednat ZDE

Zmatlíková nejmenším čtenářům

Nejkrásnější bajky pro nejmenší
Nejkrásnější bajky seznamují děti s celou řadou špatných i dobrých lidských vlastností prostřednictvím zvířátek, která se chovají jako lidé. Jednotlivé příběhy jsou napsané vesele, hravě a z každé bajky vyplývá poučení. Milé ilustrace Heleny Zmatlíkové doprovázejí každou stránku knihy
Pro děti od 5 let
Formát 167×230 mm, váz., 48 str., 179 Kč

Knihu si můžete objednat ZDE

Nejkrásnější říkanky pro nejmenší
Nejkrásnější říkanky a básničky o věcech, které děti vidí kolem sebe a jsou jim dobře známé. Kniha je veselá a hravá a děti si mohou snadno zapamatovat jednoduché verše. Každá stránka je opět doplněna ilustracemi Heleny Zmatlíkové.
Pro děti od 5 let
Formát 167×230 mm, váz., 48 str., 179 Kč

Knihu si můžete objednat ZDE
náhlednáhled

Rébusy se zvířaty

náhled
Kniha rébusů pro zkušené luštitele i začátečníky bez rozdílu věku! Všem, kteří si rádi procvičují mozek a bystří mysl, je určena kniha plná různě obtížných rébusů. Řešením každého rébusu je zvíře, o němž se v druhé části knihy můžete dočíst různé zajímavosti a prohlédnout si jeho fotografii.
Pro čtenáře od 9 let
Formát 148×210 mm, brož., 64str., 129 Kč

Knihu si můžete objednat ZDE

Dobrodružství s poníky

Zuzka a poníci – Vysněný poník
Zuzka miluje poníky ze všech zvířat nejvíc. Sbírá jejich obrázky, lepí si je do alba a touží po tom, aby jednou mohla na poníkovi skutečně jezdit. Všechno se změní, když se Zuzka dostane do jízdárny. Na vlastní kůži pozná, že poníci nejsou plyšová zvířátka, ale dovedou i pořádně zazlobit. Odradí to Zuzku, nebo se konečně splní její sen?
Pro čtenáře od 9 let
Formát 125×195 mm, váz., 88 str., 149 Kč

Knihu si můžete objednat ZDE

Zuzka a poníci – Záchrana poníka
Dobrodružství s poníky pokračuje! Zuzka se konečně stará o svého vysněného poníka Konnora a je šťastná. Ale jednoho dne se ve stáji objeví namyšlená Kateřina a s ní velké problémy. Konnorovi hrozí nebezpečí a na Zuzku padá podezření, že svému poníkovi ubližuje. Podaří se Zuzce vymyslet plán, jak zachránit Konnora i sebe?
Pro čtenáře od 9 let
Formát 125×195 mm, váz., 88 str., 149 Kč

Knihu si můžete objednat ZDE

náhlednáhled

Knižní novinky pro malé detektivy

Klub tygrů – Chrám hromů
Přidej se k detektivům z Klubu Tygrů! Nenech si uniknout nic podezřelého a pomocí superlupy hravě přijdeš každé záhadě na kloub. Kamarádi Biggy, Patrik a Luk založili Klub Tygrů a pravidelně se scházejí v tajné klubovně. Zajímavý předmět z pozůstalosti námořního kapitána Bollera je navede k hledání pokladu, který má být ukryt v tajemném Chrámu hromů. Nikoho z nich by nenapadlo, že se dostanou až na ostrov pokladů, kde však zdaleka nejsou sami… Zapoj se do pátrání i ty a zažij celé dobrodružství z první ruky!
Pro čtenáře od 9 let
Formát 120×180 mm, váz., 124 str., 179 Kč

Knihu si můžete objednat ZDE

Klub tygrů – Záhada divokých duchů
Přidej se k detektivům z Klubu Tygrů! Nenech si uniknout nic podezřelého a pomocí superlupy hravě přijdeš každé záhadě na kloub. Sotva vyluštili tajemství Chrámu hromů, stanou se svědky záhadného zmizení vzácného koně z hřebčína. Zdá se, že za všechno mohou duchové, a to pěkně hluční! Detektivové z Klubu Tygrů se však nezaleknou a záhadu krůček po krůčku objasňují. Zapoj se do pátrání i ty a zažij celé dobrodružství z první ruky!
Pro čtenáře od 9 let
Formát 120×180 mm, váz., 124 str., 179 Kč

Knihu si můžete objednat ZDE

náhlednáhled

Detektiv Klubko – Tajemství žlutého kufru
Zapoj se s detektivem Klubkem do pátrání a vyřeš záhadu zmizelého kufru s klenoty. Detektiv Klubko nikdy nezaváhá a bystře si poradí i s těmi nejzapeklitejšími záhadami. Komisař prokoukne zatraceně dobrý plán loupeže banky a nenechá se zmást ani strašidlem na zámku.
Pomocí lupy se i z tebe stane detektiv! Na konci každého příběhu si vyzkoušej, jestli jsi stejně bystrý jako detektiv Klubko!
Pro čtenáře od 7 let
Formát 123×180 mm, váz., 108 str., 179 Kč

Knihu si můžete objednat ZDE

Detektiv Klubko – Případ zeleného papouška
Zapoj se opět s detektivem Klubkem do pátrání nejen v případu zeleného papouška! Detektiv Klubko nikdy nezaváhá a bystře si poradí i s těmi nejzapeklitejšími záhadami. Tentokrát se Klubko vydává vlakem do Paříže, aby přišel na stopu bandě lupičů diamantů. K vyřešení případu mu pomůže právě zelený papoušek. O překvapení však nebude nouze ani v dalších případech. Pomocí lupy se i z tebe stane detektiv! Na konci každého příběhu si vyzkoušej, jestli jsi stejně bystrý jako detektiv Klubko!
Pro čtenáře od 7 let
Formát 123×180 mm, váz., 108 str., 179 Kč

Knihu si můžete objednat ZDE

náhlednáhled

Napsal/a: redakce (Markéta)

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

 • Heloušek
  Heloušek

  Pěkný příspěvek o krásných knížkách.
  Děkuji.

 • Padmé

  Moc hezký příspěvek. Děkuji.
  Helena Zmatlíková je vynikající (máme doma několik knížek).
  Knížky u nás máme rádi všichni – celá „familije“, jsou neodmyslitelnou součástí našeho života.
  Jakmile jdu kolem knihkupectví, vždycky mě to „vcucne“ :-)))

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist