Není bestseller jako Besceler!!!

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Zatímco jméno Michala Kavalčíka mnohým zřejmě tolik neřekne, Ruda z Ostravy se dozajista do povědomí mnoha lidí dostal. Ať již se stal jejich oblíbencem nebo právě naopak. A pro všechny, kteří se o Rudovi chtějí dozvědět více, nabízí nakladatelství Fragment svojí knižní novinku.

Kniha Ruda z Ostravy – Besceler!!! přináší svým čtenářům barvité a otevřené líčení Rudovy životní poutě od jeho početí až po jeho moderátorskou rádiovou současnost. Je psána „ostravštinou“, spisovné české slovo budete hledat marně. Ale kdo by u „ostravaka“ hledal spisovnou češtinu, „no ni“?

Svérázné Rudovo vyprávění doplňují také četné texty jeho básní a písní z různých období , stejně jako několik černobílých i barevných fotografií. V závěru kniha nezapomíná také na ostravsko-český slovníček.

Podívat se na vlastní oči nebo si potřást rukou s alter egem herce, moderátora a hudebníka, Michala Kavalčíka, tedy Rudou z Ostravy, přišlo v úterý 15. 11. 2011 do pražského Paláce knih Luxor krom novinářů také nemálo Rudových fanoušků, překvapivě spíše starší věkové kategorie.

Zanícený sepisovatel Rudova vyprávění, velectěný „karviňok“ Bruno Ligocki se s nadšením pustil do vyprávění, jak kniha vlastně vznikala a o čem všem si čtenáři mohou počíst. Zaznělo z jeho úst také několik ukázek, přičemž jedna z nich líčila Rudovy poznámky v žákovské knížce i s Rudovým vysvětlením každé z nich…

„Přinesl  si na pracovní vyučování vlastní vrtačku, neboť podle jeho slov je školní výbava na hovno.“

„Šesta třida a naše slavne pracovky, kdy zme vrtali, kurde dirky do desek a mě sralo, že musime používat ty pitome vrtačkyna manuální pohon, když fotr doma v dilně ma perfektni eletrycku vrtačku aji s tym přiklepem.“

Knihu Ruda z Ostravy – Besceler!!! pokřtila „fajna“ kolegyně z rádia, modelka a moderátorka Diana Kobzanová, která mimo jiné povyprávěla o tom, kterak Rudovi „prokouřila cestu do éteru“, ale také o tom, že svůj typický outfit Ruda nikdy neodkládá a denně v něm chodí do rádia.

Odpovědná redaktorka nakladatelství Fragment, Romana Homonická, potvrdila, že práce na této knize byla ojedinělá. Obvykle prý hlídá, aby neutekl do tisku žádný překlep, žádná chybička. Tentokrát musela hlídat, aby neuteklo jediné spisovné slovo.

Křtilo se nejen sektem, ale také rumem a vodou z Jeremenka. Nálada byla veselá, bavili se nejen samotní aktéři, ale snad všichni přítomní čtenáři.

Zda se Rudův Besceler stane bestsellerem skutečným (což v našich českých poměrech znamená 10 000 prodaných knih), ponechávám na samotných čtenářích. Jak ale sám Ruda říká, kniha je napsána v HD, což v tomto případě neznamená „high definition=vysoké rozlišení“, ale „hodně dobrá“.

Pokud jste propásli Rudův křest s autogramiádou v Praze i Ostravě, můžete se s ním ještě setkat 24. 11. 2011 v Brně, v knihkupectvi Dobrovský od 16:00 hod a nebo 30. 11. 2011 v Plzni v Knihkupectvi NC Plaza, taktéž od 16:00 hod.

Anotace z knihy:

„Zduř děcka, když sem zjistil, že už aji bezvyznamne zpěvačky, uklizečky nebo kuchařky maji knihy svojich (kratkých) paměti, tuž mě to dožralo! Bo sem, kurde, též celebryta! No ni? Držite v rukach moju knihu, kera je neopakovatelna, bo je prvni na světě kompletně v hadečku a navíc aji ve 3D. Kromě šiřky a vyšky ma teš nevidanu hloubku, ačkoli, a to tu přiznavam otevřeně, vyznačuje se do jiste miry aji plytkosti zapisu.
Neuvěřitelná kniha o stejně neuvěřitelném Rudovi z Ostravy je určená pro každého cypa – promiňte čtenáře.“


Ruda z Ostravy – Besceler!!!

Autoři: Ruda z Ostravy, Bruno Ligocki

Vydalo nakladatelslství Fragment

ISBN: 978-80-253-1346-6
Rozměry v mm
: 140×180
Počet stran
: 208
Provedení
: vázaná
Rok vydání
: 2011
Cena: 175,- Kč
Doporučeno: pro čtenáře od 15 let

Knihu Ruda z Ostravy – Besceler!!! můžete objednat ZDE.


Nakladatelství Fragment vzniklo v roce 1991 pod názvem Jan Eisler – Fragment a od května 2007 funguje jako Nakladatelství FRAGMENT, s.r.o. V současnosti patří k deseti největším nakladatelům v České republice v počtu vydaných titulů s ročním obratem přesahujícím 120 mil. Kč. Od svého vzniku vydalo více než 2 000 různých publikací, jejichž prodej přesáhl 19 mil. kusů výtisků.

V roce 2010 Nakladatelství Fragment vydalo 221 knižních novinek a podobně tomu bude i v letošním roce. Nakladatelství Fragment se daří s úspěchem pronikat i na zahraniční trhy. Do konce roku 2010 bylo uskutečněno celkem 400 prodejů původních projektů do zahraničí. V roce 2005 byla založena pobočka Vydavateľstvo Fragment, s.r.o., se sídlem v Bratislavě. V roce 2010 představil stále rostoucí slovenský Fragment 139 knižních novinek.

Napsal/a: Petra Choltová

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist