Navštívili jsme: Light Art Show

Rubrika: Doporučujeme, Kulturní a literární tipy, Volnočasové aktivity

V pražském divadle Ta Fantastika se třikrát týdně mohou diváci ponořit do tmy rozzářené světelnou podívanou s názvem Light Art Show. Prožijete romantický příběh stověžatého města a ponoříte se do kouzla malování světlem. Na luminiscenční plátno umělci malují realistické obrazy, které mizí, aby je vzápětí nahradily nové.

Všechny obrazy jsou malované ručně a dokresluje je dramatický hudební doprovod. Přestavení se koná každé pondělí, středu a pátek od 17.00hod. v pražském divadle Ta Fantastika. Jeho délka je 60 minut. Samotné malování trvá přibližně 40 minut a po něm následuje dvaceti minutový interaktivní workshop, který je součástí představení.

Svět Light Art jako první představil v České republice v roce 2012 Alex Dowis v talentové show Československo má talent. Mnozí diváci jeho vystoupení sledovali v němém úžasu. Alex Dowis tehdy skončil na krásném druhém místě. Diváci jeho umění ale neznají pouze z této talentové soutěže. Pokud občas sledujete televizní reklamy, jistě jste viděli reklamní spot na Babiččinu volbu. I ta je jeho dílem.

Alex Dowis je výtvarník, scénograf, textař, režisér i herec. Věnuje se malování světlem (Light Art), či malování do písku (Sand Art) nebo také rychlomalbě atd. Od talentové soutěže svůj tým dokázal rozšířit a pro diváky si tak společnost Dowis s.r.o. připravila naprosto neuvěřitelnou a jedinečnou show s názvem Light Art Show, která je momentálně k vidění v divadle Ta Fantastika.

alex lampa_6000x4000

My jsme na ni zašli spolu s našimi syny ve věku 5,5 a 8 let. Kluci nevěděli, na co jdeme, o to víc pak byli překvapeni. Po celých 40 minut, které mimochodem utekly jako voda, seděli bez hnutí, s vykulenýma očima. My dospělí jsme na tom nebyli o nic lépe a přiznám se, že to byl tak silný zážitek, že i slza ukápla.

Po celých 40 minut se malovalo z obou stran speciálního plátna. Díky tomu vznikaly naprosto neuvěřitelné, detailně propracované, malby, které i děti naprosto jasně rozpoznávaly. Po celou dobu se maluje na jedno plátno a malby postupně mizí. Mezitím už umělci kreslí další. Viděli jsme tak například pohled na Pražský hrad, Karlův most se sochami, Národní divadlo, Tančící dům spolu s tanečníky, Staroměstský orloj a mnoho dalšího. Celý program je výborně podbarven hudbou a doprovodnými zvuky. Pokud se tedy na plátně objevila tramvaj, doprovodil ji reálný zvuk cinkotu tramvaje; když byl na plátně lev, ozval se řev lva.

dave-photo car

Po skončení tohoto neuvěřitelného představení následoval workshop, kde si diváci mohli vyzkoušet, jak zábavný a složitý Light Art je. Naši kluci také měli možnost jít si to vyzkoušet, byli ale tak uneseni, že se báli, že by to pokazili. Nakonec litovali. Během workshopu je divákům také poodhaleno tajemství tvorby těchto krásných maleb. Jak vznikají siluety? Jak umělci malují tekoucí vodu či prameny vlasů?

Co říci na závěr?

Pokud chcete zažít neuvěřitelnou show, odnést si nezapomenutelný zážitek z Prahy, darovat jedinečný dárek někomu blízkému, pak rozhodně neprohloupíte, pokud vaší volbou bude Light Art Show. Tým Alexe Dowise je špičkou ve svém oboru a zaručuji vám, že na těch 40 minut nikdy nezapomenete.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Tip na výlet: Jestřebí hory a frankfurtská polévka

Jedno letní pondělí jsme chtěli využít krásného počasí a vyrazit někam do přírody. Našli jsme dvě dosud nezdolané rozhledny

Čtu dál →

Recenze: Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola

Ráda by vám představila knižní novinku autorky Petry Martiškové s názvem Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola, která

Čtu dál →

Recenze: Jak to bylo s panem vlkem?

„To je o Karkulce? To přece znám. Všechny pohádky mám přečtený už dávno, vždyť je mi DESET, mami!“ sdělil mi

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist