Napínavý dětský příběh ze ZOO

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Tak útlounká kniha a přitom tak plná dětských nadějí, radostí i denních povinností… Čekala jsem, že kniha bude opravdu hodně přírodopisná, ale spletla jsem se a příběh dvojčat z panelákového sídliště mne potěšil.

Lenka s Pavlem jsou dvojčata. Mají tatínka, který pracuje na stavbách a tak se s ním dvojčata moc často nevidí, a maminku, která pracuje jako knihovnice v zoologické zahradě. Je přísná jako ostatní maminky, ale právě její zaměstnání děti odlišuje od ostatních dětí. Denně totiž mohou oba chodit za maminkou koukat na zvířátka… Dostanou se tak do daleko větší blízkosti zvířat než ostatní návštěvníci a zvířata vlastně přijmou za vlastní členy rodiny.

Dvojčata bydlí v panelákovém bytě na sídlišti, který se zuby nechty snaží ochránit před sestřenicí Sylvou. Sylva miluje chemické pokusy a sní o kariéře vědkyně, bohužel její experimenty nekončí zrovna šťastně – tu vytopeným bytem, tu výjezdem hasičských vozidel… A  když nyní přemlouvá dvojčata, aby si u nich doma mohla vyrobit tekuté zlato, mají povinnost odolat, nebo podlehnout? Jaké triumfy může Sylva vytáhnout z rukávu?

Jednoho dne hodí někdo z návštěvníků do tygří klece skleněnou láhev, mláďata se o sklo zle pořežou a doslova bojují o život. Děti jsou z toho velmi smutné, o malé tygříčky se moc bojí, ale vlastně pomoci nijak nemohou. Rozveselí je dalmatin, který se potuluje po sídlišti a kterého si Lenka i přes zákazy maminky chce za každou cenu vzít domů? Pomůže maminku udolat tatínek, který se doma neočekávaně objeví na víkend ze stavby? A jakou roli sehraje v celém příběhu nakonec sestřenice Sylva, která snad možná doopravdy umí vyrobit tekuté zlato?

Knížka je určena dětem od osmi let a určitě potěší právě ty čtenáře, kteří se zajímají o zvířátka v zoologické zahradě. Zejména tygrům je v knize věnována velká pozornost. Kniha je doprovázená  fotografiemi Terezy Mrhálkové, která fotí v pražské ZOO právě zvířata, s obsahuje spoustu zajímavých encyklopedických faktů o životě tygrů. Ilustrace Petry Cífkové jsou velmi veselé a s velkým nedhledem a nadsázkou vyjadřují život dvojčat i jejich sestřenice.

Prostě, napínavý dobrodružný dětský příběh se šťastným koncem!

Autorka Daniella Krolupperová sama v jednom z činžovních domů bydlí, proto možná byla schopná přiblížit dětem městské sídliště tak milou formou. Je maminkou tří holčiček a pracuje jako překladatelka. Na svém spisovatelském kontě má již celou řadu knih, jako například Zuzanka, Viropis aneb Jak bacit bacila, Proč mluvíme česky, Hurááá prázdniny!, Zuzanka a ježeček, Atlas strašidel, M. D. Rettigová, Putování za nejmocnějším kouzlem, Josífek sedmilhář, Draka je lepší pozdravit, Koukej, kouzlo!, a ještě několika dalších.


Tygří trápení

Autorka: Daniela Krolluperová

Vydalo nakladatelství Mladá fronta

Počet stran: 96
Rozměry: 145×210
ISBN: 978-80-204-2499-0
Rok vydání: 2011
Edice: Zítra v ZOO

Knihu si můžete koupit se slevou 15% zde.


Divize Knihy vydavatelství Mladá fronta je v současné době nejstarším kontinuálně fungujícím vydavatelem knih v České republice. Na knižním trhu působí od roku 1945.
Věnuje se zejména překladové beletrii, která tvoří asi polovinu knižních titulů, populárně-naučné literatuře, literatuře faktu, a knihám pro děti a mládež.

Vydává však i literaturu z oblasti sci-fi a fantasy, cestopisy a historické romány nebo obrazové publikace encyklopedického charakteru. Na trh ročně uvede kolem 200 nových knih.

Napsal/a: Marta Procházková

Toto taky stojí za přečtení!

Co byste měli vědět, než koupíte dítěti první kolo

Pokud se chystáte koupit svému dítěti kolo, měli byste vědět, že při jeho výběru je nejdůležitější správná velikost. To

Čtu dál →

Víc energie a času na sebe i děti? Udělejte 2 věci a máte vyhráno!

Mít tak návod na to, abychom měly jako mámy na dítě více času, abychom mu nekřivdily, aby bylo samostatné,

Čtu dál →

[Soutěž] CD Playground English: Frog Biscuits

Písničky pro děti v angličtině pobaví i naučí. Na trh přichází novinka projektu Playground English. A 3 z vás

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist