Napínavé čtení, kouzelné malování i památky ČR

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Ve 42. týdnu naleznete mezi novinkami druhý díl trilogie Tetování krví s názvem Lampáři, příběhy čarodějky Niny, kouzelné malování pro nejmenší (tentokrát barvy zelenou a žlutou), ale i české hrady a zámky a české památky UNESCO.

náhledTetování krví – LAMPÁŘI

Dobrodružství v zemi hrozivých bojovníků pokračuje! Rosamunda se stává lampářským nováčkem v Železné baště. Výcvik je nelehký a hlavně nebezpečný, protože příšery číhají na každém rohu. Ty také na sebe nenechají dlouho čekat a příjezd mladé budoucí lampářky Threnody je spojen s krvavým útokem rohatých bestií. Zpupná Threnody je ale pro Rosamundu spřízněnou duší. V podzemních chodbách pevnosti odhaluje děsivý objev a ten jen utvrdí jeho podezření, že se v nitru pevnosti dějí podivné a nekalé věci. Výcvik nováčků je předčasně ukončen a Rosamundu pošlou do té nejvzdálenější a nejnebezpečnější pevnůstky, kousek od Krvavého močálu. Tam teprve začíná skutečně těžká služba mezi ostřílenými chlapíky, kteří denně čelí nebezpečí. Rosamundu čekají další nelehké zkoušky…Přečtěte si 2. díl nové fantasy trilogie Tetování krví, která uchvátila čtenáře po celém světě.
Ze zahraničního tisku:
„Lampáři čelí životnímu paradoxu – mohou být lidé, kteří se chovají vybraně a mile, zároveň podlí a zlí? A co se stane, když jsou lidé zrůdní a nestvůry lidské?“ (Megan R.)

Formát 138×205 mm, váz., 576 str., 479 Kč

Knihu si můžete objednat ZDE

náhledHrady a zámky
České republiky

Objevte krásu našich hradů a zámků! Kniha nabízí unikátní fotografie 119 nejkrásnějších a nejzajímavějších hradů a zámků v České republice. Najdete zde i záběry na historická jádra českých měst a památek zapsaných do seznamu UNESCO. Publikace obsahuje rovněž stručné informace o historii jednotlivých památek.
Formát 240×300 mm, váz., 320 str., 799 Kč

Knihu si můžete objednat ZDE

náhledČeské památky UNESCO

Poznejte krásy kulturního dědictví České republiky! Fotografická publikace vás provede po památkách zapsaných do seznamu UNESCO. Navštivte zajímavá místa, jako jsou vila Tugendhat v Brně, historické jádro Českého Krumlova, Lednicko-valtický areál zámeckých zahrad, zámek v Kroměříži a další unikátní architektonické památky.
Formát 216 x 276 mm, váz., 160 str., 449 Kč

Knihu si můžete objednat ZDE

náhledČarodějka Šestého měsíce
– Kniha kouzel

Čarodějky POZOR! Poznejte novou kamarádku Ninu a zažijte fantastická dobrodružství! Nina odjíždí do Benátek, kde jí dědeček odkázal celou vilu včetně kouzelného žezla. V domě objeví mluvící knihu kouzel a zjistí, že jejího děděčka zabil kouzelník Karkon. Dědečkova duše je na planetě Xorax, kterou chce Karkon zničit. Tajná laboratoř v dědečkově domě je pro Ninu rájem a nachází zde nového kamaráda, androida Maxe, který jí odhalí důležité poslání. Záchrana planety Xorax se bez Niny neobejde, a Nina se neobejde bez mluvící knihy kouzel. Podaří se jim Karkona porazit a vyhrát souboj se zlem? Dozvíte se v prvním díle fantasy tetralogie.
Formát 145×205 mm, váz., 272 str., 299 Kč
Pro čtenáře od 11 let

Knihu si můžete objednat ZDE

náhledČarodějka Šestého měsíce
Cesta časem

Čarodějky POZOR! Nina se vrací v nové knize plné napínavých dobružství. Společně s věrnými přáteli a s androidem Maxem se pokouší získat tajemství na záchranu Xoraxu. Magie Světla a Tmy stojí opět proti sobě a Karkon žije! Sleduje hrdiny na cestě časem až do Egypta. Objevuje se i nečekaný nepřítel v osobě nového starosty Benátek, jehož temná minulost a spojenectví s Karkonem přichystá naší partě nejedno dobrodružství. Podaří se jim konečně Karkona porazit a vyhrát souboj se zlem? Dozvíte se v druhém díle fantasy tetralogie.
Formát 145×205 mm, váz., 288 str., 299 Kč
Pro čtenáře od 11 let

Knihu si můžete objednat ZDE

náhlednáhledKouzelné malování
(zelená + žlutá )

Čáry, máry s obrázky! Kouzelné malování přináší malým výtvarníkům spoustu zábavy. Stačí jen namočit štětec do vody, vybarvit políčko a barvy se jakoby kouzlem objeví samy. Děti se tak naučí dobře držet štětec, což jim pomůže ve škole při ovládání pera při psaní.
Formát 210×296 mm, brož., 24 str., 79 Kč
Pro čtenáře od 4 let

Knihy si můžete objednat ZDE

Vybrali jste si?

Dvě z představených novinek budete moci s námi vyhrát v soutěži Víte…?
od 27. října do 16. listopadu 2008.
Konkrétně budeme soutěžit o:
1. cena: Tetování krví – Lampáři
2. cena: Čarodějka Šestého měsíce – Kniha kouzel

Napsal/a: redakce (Jarmila)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Ježeček
    Ježeček

    Gratuluji!!!:-)

  • Petra Vymětalová

    Soutěžní otázka: Kolik hradů a zámků najdete v obrazové publikaci Hrady a zámky České republiky?
    Správná odpověď: 119

    Počet soutěžících: 548

    Výherci: BLANKA2 (Tetování krví – Lampáři), klokan (Čarodějka Šestého měsíce – Kniha kouzel)

    GRATULUJEME!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist