Moje první encyklopedie: ZVÍŘATA

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Když jsem včera psala o novinkách z Fragmentu, zmínila jsem se o tom, že jednu jsem si ještě schovala na další článek. Jste-li zvědaví, které z těch novotou vonících knížek jsem se rozhodla věnovat speciální pozornost, čtěte dál…

Jak už napovídá název, jedná se o encyklopedii se zvířaty a zřejmě spíš pro menší děti – je to tak, kniha je určena čtenářům od 4 let. Troufnu si tvrdit, že velmi pravděpodobně zaujme i menší děti. Spíš bude záležet na odvaze rodičů, jak starým potomkům knihu svěří nebo s kým si risknou ji prohlížet.

obálkaZvířátka jsou rozdělena do šesti skupin podle toho, kde obvykle žijí – např. statek, safari, vodní svět. Nechybí ani domácí mazlíčci.

Každému ze zařazených zvířat (je jich uvedeno přes padesát) je věnována celá velká dvoustrana. Na levé stránce si mohou děti prohlížet kreslené obrázky, na nichž jsou zvířata zachycena v různých situacích – např. s mláďaty, při hledání potravy. Obrázky jsou doplněny krátkými a srozumitelnými texty, které však neztrácejí na zajímavosti. Víte třeba, jak poznat samečka a samičku andulky? Věřím, že zvídavé děti zaujmou i informace o tom, jak pijí žirafy, jak se pohybuje mořský koník a co pijí mláďata velryby.
Vpravo je vždy celostránková barevná fotografie, o které nemůžu napsat nic jiného, než že je úžasná. Jen si zkuste představit třeba delfína, hrocha, gorilu, orla nebo i „obyčejnou“ kočku v detailním záběru přes celou stránku o rozměrech cca 20×30 cm!

Vřele doporučuji se po knize poohlédnout – ať už v knihkupectví nebo v knihovně.

Autorky: Diane James, Claire Watts
Překladatelka: Romana Kempná
EAN 9788025306284
ISBN 978-80-253-0628-4
136 stran
2. vydání
Pro čtenáře od 4 let

S 12% slevou můžete knihu objednat ZDE.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist