Moje první encyklopedie: ZVÍŘATA

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Když jsem včera psala o novinkách z Fragmentu, zmínila jsem se o tom, že jednu jsem si ještě schovala na další článek. Jste-li zvědaví, které z těch novotou vonících knížek jsem se rozhodla věnovat speciální pozornost, čtěte dál…

Jak už napovídá název, jedná se o encyklopedii se zvířaty a zřejmě spíš pro menší děti – je to tak, kniha je určena čtenářům od 4 let. Troufnu si tvrdit, že velmi pravděpodobně zaujme i menší děti. Spíš bude záležet na odvaze rodičů, jak starým potomkům knihu svěří nebo s kým si risknou ji prohlížet.

obálkaZvířátka jsou rozdělena do šesti skupin podle toho, kde obvykle žijí – např. statek, safari, vodní svět. Nechybí ani domácí mazlíčci.

Každému ze zařazených zvířat (je jich uvedeno přes padesát) je věnována celá velká dvoustrana. Na levé stránce si mohou děti prohlížet kreslené obrázky, na nichž jsou zvířata zachycena v různých situacích – např. s mláďaty, při hledání potravy. Obrázky jsou doplněny krátkými a srozumitelnými texty, které však neztrácejí na zajímavosti. Víte třeba, jak poznat samečka a samičku andulky? Věřím, že zvídavé děti zaujmou i informace o tom, jak pijí žirafy, jak se pohybuje mořský koník a co pijí mláďata velryby.
Vpravo je vždy celostránková barevná fotografie, o které nemůžu napsat nic jiného, než že je úžasná. Jen si zkuste představit třeba delfína, hrocha, gorilu, orla nebo i „obyčejnou“ kočku v detailním záběru přes celou stránku o rozměrech cca 20×30 cm!

Vřele doporučuji se po knize poohlédnout – ať už v knihkupectví nebo v knihovně.

Autorky: Diane James, Claire Watts
Překladatelka: Romana Kempná
EAN 9788025306284
ISBN 978-80-253-0628-4
136 stran
2. vydání
Pro čtenáře od 4 let

S 12% slevou můžete knihu objednat ZDE.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist