Milé dámy, přečtete si? (III.)

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Už i předposlední měsíc v roce se nám chýlí ke konci, je tedy na čase vyrukovat s dalšími knižními tipy pro dámy 🙂 Tentokrát jsem vybrala dva skutěčné příběhy a doplnila je třemi romány ze současnosti.

Fucking Berlin

Fucking BerlinBydlí v Berlíně, studuje matematiku a o víkendech se schází s přáteli. Obyčejná mladá žena – na první pohled. Kromě jiného má i práci: prodává své tělo. Jak se dostane studentka k prostituci? Jaké to je jít poprvé se zákazníkem na pokoj? Jak probíhá pracovní den s kolegyněmi a zákazníky? Jak sladit studium, partnerství a prostituci? Autobiografická a upřímná zpověď o prodejné lásce a dvojím životě.
Životní příběh Sonni Rossi nás přivádí do Berlína na začátku třetího tisícíletí a ukáže nejen přívětivou tvář sjednoceného Německa, ale i stíny a zákoutí polosvěta, kam většina turistů německé metropole nejen nikdy nezavítá, ale ani nemají tušení o jejich existenci.
Kniha se stala bestsellerem nejen v německy mluvících zemích, dosud se jen v Německu prodalo skoro 300.000 výtisků. Práva na vydání této knihy jsou prodána do mnoha dalších zemí včetně USA.
Upřímné, působivé a odzbrojující líčení života mezi nevěstincem a posluchárnou.
Autorka: Sonia Rossi
Brožovaná, 250 stran
Vydalo nakladatelství IFP Publishingobjednat.

Knihu můžete do 5. prosince získat levně v korunové aukci na serveru Akce-Novinky.cz.

Bigamista

BigamistaAutentické vyprávění ženy, jejíž muž ji léta klamal. Bigamista, žijící dvojí život, snad milující obě rodiny, avšak neschopný jednu z nich opustit. V okamžiku, kdy vše prasklo, ještě se snaží zachránit si čest a tvrdí, že jde o komplot CIA, od které v té době odchází. Snaží se svou ženu přesvědčit, že druhé manželství bylo jen krycím manévrem, patřícím k jeho práci. Uvěřila, opět a znovu, věřila i během soudního procesu, proto zklamání, které ji na konci čekalo, bylo tak nesnesitelné. Kniha, kterou sepsala je výpovědí ženy, jež chce napříště žít v pravdě a jež takto očistila své jméno i duši. Už nechce být hlupačkou, už nechce, aby okolí na ni pohlíželo s laskavým soucitem.
Autorka: Mary Turner Thompsonová
Pevná vazba s přebalem, 304 stran
Vydalo nakladatelství XYZobjednat.

Všechno zlé je k něčemu dobré

Všechno zlé je k něčemu dobréSvětlo na konci průseru
Jenny Harrisová čeká každým dnem miminko a vůbec jí nevadí, že ho s přítelem Deanem ani tak rychle neplánovali. Dean se sice chová podivně a stále více odcizeně, ale to se jistě po narození dítěte změní. Jenomže jedné noci si odskočí pro cigarety a domů se už nevrátí. Z budoucího manžela se stává zčista jasna pouhý dárce spermií. A Jenny druhého dne porodí. Přes noc se z ní stává svobodná matka se vším, co se s tímto stavem pojí, s nevyspáním, s problémy s kojením, se záchvaty pláče (dceřinými i jejími), takže nemá v podstatě ani kdy se zabývat zlomeným srdcem. Není to tak, jak chtěla, je to tak, jak to je (oblíbené rčení její matky) a Jenny zjišťuje, že je sice vyčerpaná a někdy i nejistá, ale že úděl svobodné matky nemusí nutně znamenat samotu a zoufalství. Když se pak jednoho dne na jejích schodech nečekaně znovu objevuje Dean a chce ji i s dítětem zpět, musí si Jenny jednou provždy ujasnit, zda se chce vrátit ke svému starému životu (jak o něm kdysi snila), nebo jestli dá přednost novému životu, který si sice těžce, ale v podstatě šťastně pro sebe vydobyla.
Autorka: Katherine Centerová
Pevná vazba s přebalem, 292 stran
Vydalo nakladatelství Jotaobjednat.

Člověk není nikdy úplně šťastný

Člověk není nikdy úplně šťastnýRozdrolené lásky, rodiny rozpadající se kvůli nudě a opotřebovanosti a hledající způsob, jak začít znovu, po kouskách poztrácené štěstí, nová setkání, bytosti, které se míjejí, navzájem ovlivňují, milují se, vyčítají si, odpouštějí… To je život v Gavaldině podání: velká hra, skládanka, kterou lze skládat a zase rozkládat, vyměňovat díly za jiné a znovu se vracet k těm původním.
Sedmačtyřicetiletý pařížský architekt Charles Balanda stojí v čele úspěšného studia, vydělává slušné peníze, žije s krásnou ženou a její dospívající dcerou a zdánlivě mu nic nechybí ke štěstí. Jednoho dne se dozví, že zemřela Anouk, žena, která ho v mládí nejvíce ovlivnila, matka jeho nejlepšího kamaráda. Těch pár slov v něm najednou vyvolá vlnu vzpomínek. Mimoděk si uvědomí, co všechno mu za život uteklo mezi prsty, co zanedbal, vynechal, nedotáhl, zaplaví ho smutek, deprese, cítí se starý, unavený, vyčerpaný, bez chuti žít. Něco ho táhne do minulosti, ale nestačí mu vracet se do ní v myšlenkách, musí se vyrovnat s nedořešenými věcmi svého mládí do důsledku. Rozjede se na jih Francie, do zapadlého kouta, kde žije jeho bývalý kamarád a Anoučin syn. Objeví tam nejen úplně jiný svět, který dosud neznal, ale znovu si uvědomí život a jeho sílu.
Gavalda si pohrává se stylem, zkratkovitost střídá s rozvláčností, nešetří odkazy na literaturu a historii, nevyhýbá se ironii ani patosu.
Další z jejích bestselerů, který uchvátí a připomene, že lidská existence se skládá z mnoha kapitol a štěstí z drobných kousíčků.
Autorka: Anna Gavalda
Pevná vazba s přebalem, 536 stran
Vydalo nakladatelství Mladá frontaobjednat.

Všechny čtyři výše uvedené knihy můžete od 29. listopadu do 12. prosince 2009 vyhrát v dalším kole soutěže Víte…?.

Horká stopa

Horká stopaKatty objeví ve vaně nahého muže, jehož kdosi zastřelil. Z obav, co by tomuto nálezu řekla policie a jak by asi zapůsobil na její přecitlivělou šestnáctiletou dceru, se rozhodne mrtvolu „uklidit“ do sklepa. Ale překvapením ještě není konec. Liv se zase octla ve věku, kdy nenávidí celý svět. Nesnáší své jméno, svého sexuchtivého přítele a především svou trapnou matku. Jednoho dne si spolu možná všechno vyříkají, ale dnes to nebude, dnes se totiž Liv chystá ze svého starého života vypadnout. Spolu s Katty a Liv i s autorkou Kateřinou Janouchovou se čtenář vydá na vzrušující dobrodružství, kterým se jako červená nit táhne křehký, ale nakonec přece jen láskyplný vztah mezi matkou a dcerou.
Autorka: Kateřina Janouchová
Pevná vazba s přebalem, 320 stran
Vydalo nakladatelství Mladá frontaobjednat.

Knihu můžete do 7. prosince získat levně v korunové aukci na serveru Akce-Novinky.cz.

A otázka na závěr: Čtete rádi skutečné příběhy? Nebo dáváte přednost fiktivním románům?

Tento článek byl připraven ve spolupráci s partnerským serverem Akce-Novinky.cz, na jehož stránkách najdete kromě informací o knižních novinkách také pozvánky na literární akce, soutěže o knihy a aukce zajímavých titulů.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Já mám radši ty fiktivní. Báječně si u toho odpočinu,nerozčiluji se anemusím u toho moc přemýšlet.Zapomenu u této literatury na chvíli i na starosti.V těchto knihách také většinou vše dobře dopadne,takže se mi potom nezdají ošklivé sny.

 • Já mám ráda spoustu knih. Ale skutečné jsou pro mně asi o něco více zajímavé, jak ty fiktivní.

 • Já čtu raději skutečné příběhy. Ale nepohrdnu ani zajímavě napsaným fiktivním románem.

 • Petra Vymětalová

  bokul, asi budeš muset některou z těch činností vypustit 🙂 ale ty poslední dvě jmenované bych radši zachovala :-)))

  No za sebe bych asi těžko odlišila, co si přečtu radši. Někdy mi i ty skutečné příběhy přijdou neskutečné. U skutečných příběhů kolikrát kroutím hlavou nad jednáním hlavní hrdinky (hrdiny), u těch fiktivních zase nad autorem 🙂 Obojí má ale něco do sebe. Asi bych to viděla tak, že záleží hodně na tématu a podání.

 • Lien

  Tak já naopak raději ty skutečné příběhy, nevím proč, snad že u nich je jasné, co se dá zažít, kdežto u fikce si můžu říkat, že je to blbost, že ve skutečnosti by se něco takového nestalo. Jen se mi teď vůbec nevybavuje, co skutečného jsem četla, jo, vlastně jedna ano: Deník Anny Frankové, ale určitě toho bylo víc.

 • Ivča a Domča
  Ivča a Domča

  Abych odpověděla na otázku – radši ty fiktivní. Ty skutečné jsou někdy tak děsivé, někdy je to nepředstavitelné, co se může stát:-(
  Jedinou, kterou jsem četla jako skutečný příběh byl „My děti ze stanice ZOO“, to už je hodně dlouho, ale taky si jí dodnes pamatuju, byla naprosto děsivá…..

  Takže já jsem radši na ty fikce.

 • bokul

  Dobre tipy. ted uz jen najit cas na to si je precist mezi varenim, zehlenim, pranim prebalovanim a VD 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist