Milé dámy, přečtete si? (II.)

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Blíží se poslední říjnová neděle, kdy se rozloučíme s letním časem, čímž odstartují dlouhé zimní večery – ideální čas k četbě. Že to s dětmi nehrozí?
Mrkněte se na následující tipy, třeba vás některý zaujme natolik, že si občasnou chvilku s knihou vybojujete.

Vybrala jsem tentokrát šest titulů od šesti různých vydavatelů, o kterých si myslím, že by vás mohly nalákat na nějakou tu dávku písmenek k odpolední kávě nebo třeba před spaním…

Zlaté děti

Zlaté dětiDětská lékařka Shelley Greenová, jež právě ukončila specializační stáž, by mohla děkovat osudu. Má milující rodinu, snoubence, který ji zbožňuje, a právě dostala pracovní nabídku, o jaké se jí ani nesnilo. V soukromé ordinaci Madisonské pediatrie, pečující o děti manažerů, filmových hvězd a slavných umělců, se uvolnilo místo dětského lékaře. Mladá lékařka, vyrůstající v chudé čtvrti v New Yorku, náhle žije v blahobytu, stýká se s lidmi, které znala jen z televizní obrazovky, má nový účes, nový šatník, štíhlejší postavu… a stále méně času na svého snoubence Arthura. Přežije jejich dlouholetý vztah změnu, kterou Shelley právě prochází, nebo se lékařka sblíží s mužem, jenž je jí stále častěji nablízku?

autoři: Judy Goldstein, Sebastian Stuart

Pevná vazba s přebalem, 304 stran
Vydalo nakladatelství Motto, knihu si můžete objednat ZDE.

Od 24. října do 3. listopadu můžete román Zlaté děti získat levně v aukci od 1 Kč.

Dětské přízraky

Dětské přízrakyU nás dobře známá anglická spisovatelka Sue Townsendová nezapře ani v této knize, určené spíše starším čtenářům nebo čtenářkám, smysl pro suchý anglický humor, ironii a sarkasmus, i když tímto poněkud morbidním tématem spíše jen prosvítají. Zároveň nechá zaznít soucitný pohled na lidské slabosti. Před sedmnácti lety učinila Angela Carrová těžké rozhodnutí. Nechtěně otěhotněla a podstoupila interrupci. Otec dítěte, Christopher Moore, se se ztrátou nedokázal smířit a uchýlil se do samoty. O sedmnáct let později Christophera a Angelu opět spojí otřesný nález. Nový vztah by ale mohl vzkřísit chyby z minulosti, a tak se zdá, že oba čeká nebezpečná budoucnost. Sue Townsendová věrohodně a s citem líčí lásku, pocity ztráty, dlouho skrývané tajemství, lži i zranitelnou nevinnost. Tato kniha je podmanivým příběhem naší doby.

autorka: Sue Townsendová

Pevná vazba s přebalem, 208 stran
Vydalo nakladatelství Mladá fronta, knihu si můžete objednat ZDE.

Vadná

VadnáKniha pro všechny, kdo si myslí, že jsou normální 🙂
Hlavní hrdinka Karo je typickou mladou ženou naší současnosti, inteligentní a k pomilování, ale i agresivní, přetažená, vyčerpaná. Když přijde o místo a rázně rozetne svůj již prázdný milostný vztah, nepomohou jí už ani ty nejpřesvědčivější sebeklamy. A náhle je tu strach. Půda jí ujíždí pod nohama.
Sarah Kuttnerová ve svém románovém debutu píše o zběsilosti naší doby a nabízí čtení současně nanejvýš zábavné i hluboce smutné, vypráví radikálně nesentimentálním tónem a s maximálním nasazením o prasklině táhnoucí se napříč životem, který měl být dokonalý.

autorka: Sarah Kuttnerová

Pevná vazba s přebalem, 192 stran
Vydalo nakladatelství Jota, knihu si můžete objednat ZDE.

Od 24. října do 6. listopadu můžete tento román vyhrát s námi v soutěži Víte…?.

Byla jsem Kulička

Byla jsem KuličkaPaměti z tábora tlouštíků
Než se ze Stephanie Kleinové stala atraktivní mladá žena s úspěšnou kariérou a šťastným osobním životem, prošla si složitým dětstvím i dospíváním plným obav a pocitů méněcennosti. Ačkoli dnes by tomu nikdo nevěřil, trpěla Stephanie celé dlouhé roky obezitou, s níž musela svádět nelítostný boj.
V knize přináší šokující příběhy z letních táborů pro děti s nadváhou. Zkušenost to byla pro mladou dívku krušná, avšak díky ní se Stephanie nakonec jednou provždy přebytečných kilogramů zbavila. „Bylo to hrozně ponižující,“ vzpomíná autorka v jednom rozhovoru. „Kolem tábora býval ostnatý drát, aby nám vedoucí zabránili v útěku. Měli jsme totiž šílený hlad a určitě bychom v noci utekli ven za jídlem…“
Také dnes, kdy má Stephanie Kleinová sama malé děti, se zajímá o dětskou obezitu a o to, jak mohou rodiče své potomky od tohoto prokletí uchránit.

autorka: Stephanie Kleinová

Pevná vazba s přebalem, 360 stran
Vydalo nakladatelství XYZ, knihu si můžete objednat ZDE.

Nádherně tlustá čili Buchty nejsou řešení

Nádherně tlustáZapomeňte na problémy se zaměstnáním či psychotické chicagské sousedy: pro ženu neexistuje děsivější moment než chvíle, kdy má v koupelně vstoupit na váhu. Pokud jde o Jen Lancasterovou, ta při pohledu na číselník váhy rozhodně nebyla spokojena a rozhodla se s tím něco udělat. Tedy, ve skutečnosti prodala námět na knihu o tom, jak se snaží zhubnout, takže k tomu zkrátka a prostě byla DONUCENA a něco udělat musela. Ale to není to hlavní. Jen nikdy nebyla typem žen, které chodí každý den cvičit do posilovny. A přesto se rozhodla postavit se svým strachům tváří v tvář a věnovat svému tělesnému zdraví stejnou pozornost, jakou věnuje ostatním stránkám svého života: manželovi, svým zvířátkům, svému pití, své fetišistické lásce k botám, a tak dále.

Kniha Nádherně tlustá je velice upřímné vyprávění o tom, co Jen podnikla, aby se dostala do formy. Nikdo neříká, že to šlo snadno. Po cestě, na které vyzkoušela všechny možné diety, od Atkinse přes Jenny Craigovou až po Hlídače váhy, se dopustila řady přešlapů. Nakonec si uvědomila, že většina diet je na dvě věci… Klíčem ke štíhlosti i ke zdraví je rozumná volba a (uf, uf!) cvičení. A přesně to Jen udělala.

autorka: Jen Lancasterová

Pevná vazba s přebalem, 336 stran
Vydalo nakladatelství Columbus, knihu si můžete objednat ZDE.

Od 26. října do 8. listopadu můžete knihy Nádherně tlustá a Byla jsem Kulička vyhrát s námi v soutěži Víte…?.

Pomóóóc! Měním se ve svou matku

Pomóóóc! Měním se ve svou matkuKniha o matkách, dcerách a krizi středního věku.
Nikdy nebudu stejná jako moje matka! Ha ha ha… Je jedno, že všechny peskujeme kvůli nepořádku, že si připadáme nedoceněné a unavené, že nesnášíme rodinné sešlosti, které nás stojí spoustu nervů a práce. Odměnou nám je poznání, že koloběh života se nezastavil, že jsme navázaly na odkaz svých Matek a ty zase na odkaz všech generací Matek před námi. Změnu neberme jako prohru, ale jako vítězství a utěšujme se škodolibou jistotou, že totéž jednou potká i naši pubertální, vzpurnou (a rádoby tolik odlišnou) dceru. Vývoj všech žen směřující k nesmrtelnému symbolu Matky je neodvratitelný.

autorka: Gina McKinnonová

Pevná vazba, 176 stran
Vydalo nakladatelství Fragment, knihu si můžete objednat ZDE.

Od 25. října do 4. listopadu můžete knihu Pomóóóc! Měním se ve svou matku získat levně v aukci od 1 Kč.

Otázka pro vás: Nalákají vás dlouhé zimní večery ke čtení? Necháte se inspirovat naší nabídkou nebo raději sáhnete po osvědčených titulech a autorech?

Tento článek byl připraven ve spolupráci s partnerským serverem Akce-Novinky.cz, na jehož stránkách najdete kromě informací o knižních novinkách také pozvánky na literární akce, soutěže o knihy a aukce zajímavých titulů.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist