Marcela Košanová: Malá čarodějka

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Čarování a výklad karet pro malé čtenářky
Líbí se ti nějaký kluk? Nerozumíš si s mámou? Pohádala ses s kamarádkou? Chceš se s někým se usmířit? Možná jen zaplašit noční můru? Nebo zmírnit trému?


Vyrob si svůj vlastní amulet, který ti pomůže dosáhnout všeho, co si přeješ. Nauč se vykládat karty a čarovat na lásku a přátelství. Využij sílu, kterou v sobě nosíš – umožní ti splnit si jakékoli přání.

Příloha: dětské výkladové karty

NOVINKA z nakladatelství Motto

——————————————————————————————————————

Marcela Košanová, *1952 v Chomutově. Pracovala jako ošetřovatelka v nemocnici, pěstounka v jeslích, barmanka a jako vedoucí kuchyně v domově důchodců. Profese ji tedy provedly každým obdobím lidského života – od nejútlejšího dětství až ke stáří – což ji naučilo lépe chápat koloběh světa. A protože pochází z rodu čarodějnic, tak své zkušenosti posléze zužitkovala právě při vykonávání čarodějnického řemesla: čarování se Marcela Košanová plně věnuje od svých čtyřiceti let.
Je vdaná, má tři dcery a jednoho syna. Její velká rodina se stále rozrůstá o snachy a zetě. Má vnučku Kateřinu a vnuka Rodriga, který se narodil letos v Granadě.
Marcela Košanová je profesionální čarodějnice. Jako jedna z mála esoteriků má na svá zaříkávání dokonce živnostenský list. V kolonce předmět podnikání stojí – Výklad z karet a čtení z ruky. Původně žádala čarodějnictví, ale to bohužel neprošlo.

——————————————————————————————————————
A ještě ukázka z knihy:

VÝKLAD KARET
Když rozbalíš svůj balíček vykládacích karet, dobře si je prohlédni. Dívej se na obrázky a snaž se vycítit, co vyjadřují. Není to tak těžké, protože každá karta má nejen obrázek, ale i krátký popis, který vyjadřuje její smysl. V pravém rohu každé karty je ještě smajlík, který se směje nebo mračí, ten ti také ukazuje náladu karty.

První krok k výkladu
Karet je dvacet jedna. Dvacet z nich má svůj význam a tvoří se z nich příběh, jedna karta je osobní.
Je to karta „já“. Ta vyjadřuje tebe nebo osobu, na kterou vykládáš. Když vykládáš sobě, tak jsi „já“ ty, ale když vykládáš přítelkyni, je „já“ ona.
1. Než začneš vykládat, karty dobře zamíchej. Pokud vykládáš někomu jinému, musí si karty zamíchat sám. PŘI MÍCHÁNÍ KARET MYSLI NA OTÁZKU, NA KTEROU CHCEŠ ZNÁT ODPOVĚĎ.
2. Když je dobře zamícháno, karty polož na stůl a roztáhni je po stole. Vykládáš-li sobě, vyber si požadovaný počet karet. Pokud vykládáš někomu jinému, vyzvi ho, aby si karty vybral sám.
3. Karty pokládej na stůl obrázkem dolů a obracej je až při výkladu.

Způsob výkladu: jak karty složit
Způsobů výkladu je mnoho. Naučím tě pro začátek ty jednodušší a sama si vyber, jaký ti nejvíc vyhovuje.

1. Ano – ne
Tento způsob výkladu je velmi jednoduchý.
Vyber si pouze tři karty a polož je vedle sebe na stůl.
Když karty obrátíš obrázkem nahoru, dobře se na ně zadívej.
Na první pohled uvidíš, jakou náladu vyjadřují. Potom si uvědom, kolik karet je dobrých a kolik špatných.
PŘI TOMTO VÝKLADU NEZÁLEŽÍ NA VÝZNAMU KARET
Dvě špatné a jedna dobrá, odpověď zní NE.
Dvě dobré a jedna špatná, odpověď zní ANO
Všechny tři dobré, odpověď zní URČITĚ ANO
Všechny tři špatné, odpověď zní URČITĚ NE

Napsal/a: Marcela Košanová

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (13 vyjádření)

 • Anonymní

  Zdravím,asi je to tu pro malé holky,ale to už nejsem,jen si myslím,že jsou věci mezi nebem a zemí,kterým všichni nerozumějí,ale mohou jim třeba věřit nebo taky nemusí.Myslím ,že p.Marcelka je skvělá,přestože jsem u ní ještě nebyla.Pokud by byla někde v Chomutově,tak se mi snad povede se k ní dostat.

 • Anonymní

  jsem sice ještě malá holka ale četla jsem od M.K. 2 knihy (čarodějnický slabikář,malá čarodějka a letmo prohlídla tu magickou padesátku),viděla spoustu videí a četla spoustu článků,i http://www.kosanka.cz a myslím si že není žádný podvodník.s holkama jsme vyzkoušely MALÁ ČARODĚJNICE a udělaly jsme všechno co tam bylo a FUNGOVALO TO!třeba i to na noční můru…prostě je to zvláštní ale máme tady mezi sebou čarodějku.NEVIM JAK VY ALE TOHLE JE MŮJ NÁZOR.Přeju hezkej den.

 • Bramborka

  Koukám, že asi budu jedna z mála podepsaných((-:. Knížku se snažím sehnat, je pro malé holčičky, ale jsem si jistá, že i já v ní najdu něco zajímavého((-. Také hledám, tápu, a je pravda, že některé „profi návody“ (tím nechci nic a nikoho zlehčovat, či urážet) mi prostě nic neříkají. Naopak, ty lidové – jsou mi bližší. Sice nevím, jestli je paní Košanová podvodnice, evidentně se za ni nepokládá a mně je sympatická(((((((-:. Už jen pro ten její pozitivní náhled na svět. A jestli je ten, kdo věří v dobré konce, v možnost ovnlivňovat vlastní osud a kdo věří v sílu vlastního já, podvodník, pak se hrdě hlásím do jejich řad((-: Toliko za mou osobu. Hezký den((-:

 • Anonymní

  Tak sem musím něco napsat, ti kdo říkají že je to podvodnice a akorát si namastí kapsu.- máte stejnou šanci jako ona, vymyslete knížku karty cokoliv a taky si ji namastěte. Možnosti má dnes každý stejné, záleží jen na nápadu a chuti do práce. A pak si myslím, že tato kniha je určená dětem a dívkám, takže podle toho asi ta jednoduchost.

 • Anonymní

  Dnes již začínám být vůči takovým lidem spíše skeptický. Rádi mluví či píšou dlouze a prakticky o ničem, přičemž účelem je to, aby se do problému příliš nezavrtali …. zbytek už asi nemusím zbytečně rozepisovat.

 • Anonymní

  Kosanova je podvodnice, ale ma prehled v amaterske psychologii. Udelala si z magie velmi lukrativni byznys. Hodne toho precetla a nasprtala, ale do prezentace jako carodejnice ma daleko. Setkal jsem se z samanem, ale Kosanova mu nemuze sahat ani po kotniky. Je to jen tlusta baba ktera se chce prezentovat jako hodna teticka co vsechno zna a vsemu rozumi, ale jen z vas taha penize. Snazi se hrat si na boha, ale zahrava si s dablem a skonci v pekle. Stejne tak vam muze radit kamaradka, nebo mama, nepotrebujete rady od cizi zakomplexovany baby, ktera se navenek snazi pusobit jako silna osobnost. Jeji rady jsou jen odhady podle toho jaka je vyssi pravdepodobnost uspechu a tim i vaseho navratu k ni s vasi penezenkou.

 • Anonymní

  Je to podvodnice

 • Anonymní

  Nemyslím si,že by paní Košanová byla podvodník,protože se mi stavájí události,které si taky sama nedokážu vysvětlit.Předtuchy, které se pak naplní.Jde to z vaší hlavy a nevíte proč.Najednou vám vaše druhé já řekne tohle se stane.Nejhorší věcí je to,že tomu kolikrát sami nevěříte a když se to stane máte výčitky,že jste tomu mohl zabránit.Je to dar,ale zároveň velká zodpovědnost.Kdo chce ať tomu věří.Kdo ne jeho volba.

 • Anonymní

  mě se knížka moc líbila musíme si všimnout pro koho je ta kniha určena.Hlavně pro mladé dívky.Myslím že je kniha může inspirovat k tomu aby byli sebevědomější kniha pro ně může být elmi poučná a nabít je a nejen je pozitivní energií

 • Dáša P.
  Dáša P.

  Její kniha je velmi zjednodušená, ale pro přiblížení laikům to je možná lepší. Na druhou stranu je to jakési zesměšnění výkladu karet…No, nevím.
  Paní autorka asi není podvodnice, ale odbornice asi taky ne.
  Je to jako o těch „rádoby horoskopech“ co vycházejí v bulváru. Nemá to s astrologií nic společného. A dělá to těmto věcem spíše medvědí službu.
  Takže celkově-pro pobavení, proč ne. Ale brát to vážně? To snad taky ne.

 • Nemyslím si, že by paní Košanová byla podvodník, prostě věří, že to takhle funguje. A pokud tomu věřit bude, tak jí to bude i vycházet, protože se bude snažit jednat podle toho co jí karty napověděly.

 • Nemyslím si, že by paní Košanová byla podvodník, prostě věří, že to takhle funguje. A pokud tomu věřit bude, tak jí to bude i vycházet, protože se bude snažit jednat podle toho co jí karty napověděly.

 • Anonymní

  je paní Košanová čarodějka, nebo podvodník ??? přesvědčte mě ???!!!! Vladcmc@seznam.cz

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist