Malujeme Manga

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Nebojte se, nejde o mango k jídlu :-). Jde o známé kreslené japonské postavičky z televizních obrazovek. Já jsem se s nimi poprvé seznámila díky tomu, že se na tyto pohádky dívají mé děti. I když moc nerozumím, co přesně je zajímá, musím říct, že postavy jsou namalovány a propracovány moc pěkně.

Pokud máte zájem seznámit se blíže s tím, jak tyto postavy vlastně vznikají, mám pro vás jednu zajímavou knížku. Vydalo ji nakladatelství Zoner Press a jmenuje se Naučte se kreslit MANGA POSTAVY. Autorem je známý autor Christopher Hart (Naučte se kreslit zvířátko, Naučte se kreslit – Lidské tělo, Naučte se kreslit Manga Shoujo 2…)

Nejde ani tak o knížku, jako spíše o skicák, či nějakou učebnici, ve které najdete návody, jak krok za krokem vytvořit postavu Manga.

Dozvíte se, jak správně zobrazit proporce obličeje nebo celého těla. Jak nejlépe zachytit ten správný výraz, který je u manga postav důležitý. K dovršení dokonalé kresby zjistíte, jak jí umístit do správné perspektivy a co jí obléci.

Skicák je rozdělený do různých částí, takže se postupně dopracujete až ke konečné postavě. Nejprve se naučíte malovat hlavu dívky/chlapce, a to z různých pohledů (čelní pohled, profil,  pohled nahoru nebo dolů…). Pak přijdou na řadu oči, různé typy a výrazy (ženské, mužské, oči shoujo, výraz šťastný, rozlobený, překvapený, smutný…)

Důležité jsou také vlasy, díky kterým postava Mango získá to správné osobní kouzlo a odliší se od jiných postav…
Jakmile toto zvládnete, pusťte se do malování postavy. Zapředu, zezadu nebo z boku, toto se díky podrobnému návodu lehce naučíte.
Teď už chybí domalovat ruce. Nebojte se, není to tak těžké, jak to na první pohled vypadá.

Nyní postavu Manga dívku nebo chlapce již máte hotovou, stačí už jí jen dokreslit oblečení. Pokud jste tohle vše zvládli, můžete zkusit vytvořit postavy akčnější a dynamičtější (bojovnici, fantasy hrdinku  nebo klasického  hrdinu).

Je to už strašně dlouho, co jsem v ruce držela tužku a opravdu něco namalovala. Nemyslím tím obrázky pro děti :-)A tato knížka, nebo spíše učebnice, je opravdu zajímavá. Jediné, co budete potřebovat, je obyčejná tužka. Vše ostatní najdete v této knížce, ve které je také kreslící papír s již nakreslenými obrysy, průhledné papíry na obkreslování (tím se člověk může hodně naučit) a také tady jsou čtverečkované papíry pro vaši kresbu. Oceníte praktické rady a příklady, které najdete vždy nad obrázkem. Různé „fígly“, díky nimž hravě zvládnete zachytit ty správné proporce postavy. (Víte o tom, že hlava se do těla vejde 7x? Nebo že mezera mezi očima, je tak velká jako oko?)
Díky rozdělení se opravdu naučíte vše postupně – hlava, oči, vlasy, tělo, ruce, oblečení.

Knížka je určená pro děti a mládež, pro naprosté amatéry, ale i pro ty, co už kreslí.  Musím říct, že tahle knížka by se mi moc hodila, když jsem studovala na umělecké škole. Takže jak vidíte, uplatnění najde jak u dětí, tak u těch starších.

Díky této příručce zvládne Manga postavy namalovat opravdu každý. Vazba je kroužkovaná, velikost je 14,8 x 19,5 a má 130 stran.

Já bych ji doporučila všem, kdo mají zájem naučit se malovat postavy a to nejenom Manga! S knížkou zažijete spoustu zábavy a na konci zjistíte, že umíte namalovat bezvadnou postavu.

Díky malým rozměrům se vejde do každé tašky. Kroužková vazba zase umožní bezproblémové použití naprosto všude.  A protože nepotřebujete další papíry, nehrozí, že se vám rozsypou. Knížka je vhodná jak k vodě, do auta, autobusu nebo do vlaku. Zkrátí vám dlouhé čekání a zažene nudu.


Naučte se kreslit – Manga postavy

Vydalo nakladatelství Zoner Press

Autor: Christopher Hart
Rozměry: 152×184 mm
Počet stran: 130
Vazba: kroužková
ISBN: 978-80-7413-187-5
Vyšlo: 2012

Knihu Naučte se kreslit – Manga postavy si můžete objednat například zde.

Chcete-li si prolistovat knihu, podívejte se také sem.


Vydavatelství Zoner Press se zaměřuje na překladové a původní české publikace. V roce 2007 byla nabídka vydavatelství rozšířena o řadu oblíbených knih Naučte se kreslit… a v roce 2008 o fantasy žánr v edici Zoner Fantazie a populární publikace s japonskou mangou a komiksy, které vychází pod logem Zoner Manga. Pro vydavatelství jsou velmi inspirativní webové diskuse, názory, tipy a přání čtenářů, které probíhají na Facebooku Manga Zoner, kde jsou stále nové aktuální informace.

V průběhu let 2010 – 2011 vydavatelství zařadilo do nabídky tituly z žánru osobní růst, volný čas a hobby. V edičním plánu Zoner Press nechybí ani dětmi oblíbené pohádky.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist