Leporela, úkoly pro předškoláky i příprava na přijímací zkoušky

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Kromě Brisingra – očekávaného třetího dílu Odkazu Dračích jezdců, který jsme Vám představili v pátek – vyšlo v lednu v nakladatelství Fragment několik dalších novinek, jež vám představíme v tomto článku. Najdete mezi nimi řadu určenou k přípravě na přijímací zkoušky a také něco pro předškoláky i nejmenší „čtenáře“.

Leporela U nás na dvoře a U nás na zahrádce

Půvabná obrázková leporela s jednoduchými říkadly seznámí veselou formou vaše děti se životem zvířátek na dvorku nebo na zahrádce.
Formát 160×109 mm, leporelo, 12 str., 79 Kč
Pro děti od 2 let

náhlednáhled
Obě leporela si můžete objednat ZDE

Hry a úkoly pro správné holky / kluky

Škola nanečisto! Sešit plný zábavných úkolů, procvičování, jednoduchých příkladů, vybarvování a dokreslování obrázků. Podporujte rozvoj fantazie, logického myšlení, soustředění a výtvarného cítění u svých dětí. Kniha zábavnou formu pomůže připravit děti na vstup do školy.
Formát 165×305 mm, brož., 64 str., 79 Kč
Pro čtenáře od 5 let

náhlednáhled
Knihy si můžete objednat ZDE a ZDE.

Příprava na přijímací zkoušky na střední školy

Chcete se dostat na gymnázium nebo odbornou střední školu? Vyzkoušejte si přijímací zkoušky nanečisto.
Matematika
Získejte jistotu při řešení matematických úloh, které se u zkoušek objevují. Díky publikaci nejprve zjistíte, co umíte a co ne, a pak své mezery ve znalostech doplníte a procvičíte v mnoha úlohách. Po závěrečném testu budete vědět, že jste pro svůj úspěch udělali vše a můžete jít v klidu ke zkouškám. Hodně štěstí!
Formát 144×205 mm, brož., 156 str., 149 Kč
Všeobecný přehled
S novou cvičebnicí, která obsahuje množství úloh ze všech oblastí, získáte sebedůvěru a u přijímaček se pak nenecháte vyvést z míry. Všechny úlohy jsou doplněny správným řešením.
Formát: 144×205 mm, brož., 176 str., 149 Kč
Testy studijních předpokladů
Víte, že vás čekají testy obecných studijních předpokladů, ale nic takového jste ve škole nebrali? K jejich úspěšnému zvládnutí vám pomůže tato učebnice, která obsahuje vysvětlení, co to vlastně je test studijních předpokladů a jak se na něj důkladně připravit. Dozvíte se, jak nejlépe zvládnout jednotlivé typy otázek, vše si procvičíte a na závěr si můžete zkusit vyřešit kompletní originální test Scio. A zkoušky máte v kapse!
Formát: 144×205 mm, brož., 144 str., 149 Kč

náhlednáhlednáhled
Všechny tři publikace si můžete objednat ZDE.

Příprava na přijímací zkoušky na osmiletá gymnázia

Chcete se dostat na 8leté gymnázium? Tyto publikace vám pomohou připravit se na přijímací zkoušky.
Matematika
Získejte jistotu při řešení matematických úloh, které se u zkoušek objevují. Díky publikaci nejprve zjistíte, co umíte a co ne, a pak své mezery ve znalostech doplníte a procvičíte v mnoha úlohách. Po závěrečném testu budete vědět, že jste pro svůj úspěch udělali vše a můžete jít v klidu ke zkouškám. Hodně štěstí!
Formát 144×205 mm, brož., 168 str., 149 Kč
Všeobecný přehled
V testech z literatury, dějepisu, zeměpisu, přírodovědy nebo při řešení nezvyklých matematických úloh či hádanek si ověříte svůj všeobecný přehled. Po kontrole správného řešení zjistíte, co vám jde a co byste si měli ještě zopakovat.
Při přijímacích zkouškách vás pak už nic nezaskočí.
Formát: 144×205 mm, brož., 112 str., 129 Kč

náhlednáhled
Obě publikace si můžete objednat ZDE.

Soutěž

V soutěži Víte…? můžete od 2. do 15. února vyhrát:
1. cena: Hry a úkoly pro správné holky
2. cena: leporelo U nás na dvorku

Čekají vás letos přijímací zkoušky? Využijete k jejich přípravě některou ze speciálních učebnic, nebo se spolehnete na školní znalosti?

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy pro péči o pleť: jak se zbavit akné v těhotenství

Jak často přemýšlíte o tom, jak hormony ovlivňují stav vašeho těla? Chápeme, že v běžném životě tomu zvláštní pozornost

Čtu dál →

Zdravé potraviny během kojení vhodné pro maminku i dítě

Kojení je velmi důležitá součást vývoje každého miminka. Prostřednictvím mléka předává maminka svému dítěti potřebné živiny, a proto je

Čtu dál →

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Petro, písnu ti do OV… 🙂

 • Petra Vymětalová

  Konečně jsem se dostala i k vyhodnocení této soutěže – najdete je ZDE.

  babofko – než jsem odcházela na mateřskou, tak to bylo přesně obráceně a přijímačky na SŠ byly povinné pro všechny, byť by se na školu hlásilo míň studentů, kolik tam bylo míst. Přiznávám, že v tomto směru mi změny patrně ušly. Jestli si vzpomenu, tak se ještě poptám, jak to s těmi přijímačkami je. Pokud jde o ty sešity, tak to vypadá, že skončí v KLUBkové soutěži, přece jen jsou to ceny, které se asi budou hodit opravdu jen někomu.

 • Petro, zvědavko… 🙂
  Nevím, jestli se něco změnilo, ale co vím, tak většina SŠ a gymnázií přijímačky zrušila, berou v potaz poslední asi 3 vysvědčení. Je to pro ně nejsnazší a nejlevnější způsob přijímání nových studentů.

  Ale možná další holky mají čerstvější zkušenosti… 🙂

 • Petra Vymětalová

  Je mi jasné, že většina z vás má děti spíš mladší, ale i tak jsem očekávala, že třeba někdo něco připíše k tomu, jak vypadají / vypadaly / budou vypadat přípravy na přijímačky u vás doma.
  Jsem z části „profesně“ zvědavá (coby úča, ač na mateřské), jednak přemýšlím, jestli dávat sešity k přípravě na přijímací zkoušky do soutěží…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist