Láska až za hrob

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Raději zavřete své dcery doma, nevíte s kým se mohou venku seznámit a do koho se zamilují! A když vám náhodou řeknou ,, miluji upíra“ nesmějte se! Myslíte si, že se zrovna vám tohle nemůže stát, protože žijeme ve 21. století? Tak to ještě asi neznáte Raven a městečko Dullsville.

Nakladatelství Zoner Press vydalo v pořadí již druhý díl volného pokračování  Upíří polibky 2 – rakve lásky, jejíž autorkou je Ellen Schreiber.

Gotička Raven je zpátky a stále neví, zda je vše, co prožívá, opravdu skutečné. Nezdá se jí to jenom? Nezdá, její největší sen splnil! Její kluk Alexander je upír. Jenomže během noci zmizel, neznámo kam. Raven je zoufalá, neví co se stalo, ale je odhodlaná ho najít. Úplnou náhodou se jí podaří zjistit, kde by  Alexander mohl být.Využije nadcházejících jarních prázdnin k tomu, aby ho našla. Má velké štěstí, protože stačí jet do sousedního městečka Hipsterville a tam bydlí její teta. Takže v cestě jí  nic nebrání. Při pátrání se seznámí s Jaggerem, který také hledá Alexandra. Jak správně tušíte, i on je upír. A Raven využije ke svým nekalým plánům. Když se oba zamilovaní konečně setkají, musí bojovat o svůj život. To pravé dobrodružství teprve začíná a o městečku Dullsville se už nedá říct, že by bylo nudné.

Co Alexander udělal, že se mu Jagger chce pomstít a vzít mu to nejcennější?  Jsou obyvatelé městečka v bezpečí?

Tak to si musíte přečíst v knížce Rakve lásky od Ellen Schreiber.

Ač jsem se opravdu snažila, nemohla jsem si pomoct a srovnávala jsem „Rakve lásky“ s jinou, daleko známější upírskou ságou.
Dívka se seznámí s přitažlivým, neodolatelným chlapcem. Zamiluje se do něho a pak zjistí, že je to upír. Ten kvůli jejímu bezpečí zmizí z jejího života. Jenomže jí se zboří celý svět, má zlomené srdce a nechápe, proč jí to udělal. Jenomže je tady také „zlý“ upír, který chce situaci využít ke zničení svého soka, pobavit se a jako bonus navíc, vzít tomu druhému to nejcennější, co má.

I přes to, nebo možná díky tomu, se mi knížka líbila. Oproti prvnímu dílu Počátek je děj daleko čtivější a napínavější. Budete vtáhnuti do děje s takovou lehkostí, že si toho ani nevšimnete.

Možná se také ztotožníte s Raven, která podnikne nebezpečnou cestu jenom proto, aby našla svého milého a přitom se dostává do nebezpečných situací, kdy se musí bát o svůj život.

Líbí se mi, že začíná přemýšlet o tom, zda opravdu chce, aby ji Alexander proměnil. I když o tom sní už odmalička, má své pochybnosti. Na jedné straně je to jediná možnost, jak spolu zůstat už navěky.  Jenomže vzdát se rodiny, přátel, slunce a všeho ostatního? Bude to opravdu těžké rozhodování.

Když jsem byla malá, byla jsem na tom podobně jako Raven. S kamarádkou jsme si na upíry dokonce i hrály, ale s přibývajícím věkem nás to přešlo 🙂 Ale upíří knížky čtu stále nejraději a také si nenechám ujít žádný film.

Moje doporučení?

Uvařte si čaj, pohodlně se usaďte a začtěte se do knížky Rakve lásky dříve než jí dáte číst své dceři. Ale pozor, co když upíři opravdu existují a bydlí docela blízko?


Upíří polibky – Rakve lásky

Vydalo nakladatelství Zoner Press

Autor : Ellen Schreiber
Překlad :
Markéta Pravdová
Rozměry :
146×210
Vydání:
2011
Počet stran:
160
Typ vazby:
brožovaná
ISBN:
978-80 7413-171-4

Knihu Upíří polibky – Rakve lásky si můžete objednat například zde.


Vydavatelství Zoner Press se zaměřuje na překladové a původní české publikace. V roce 2007 byla nabídka vydavatelství rozšířena o řadu oblíbených knih Naučte se kreslit… a v roce 2008 o fantasy žánr v edici Zoner Fantazie a populární publikace s japonskou mangou a komiksy, které vychází pod logem Zoner Manga. Pro vydavatelství jsou velmi inspirativní webové diskuse, názory, tipy a přání čtenářů, které probíhají na Facebooku Manga Zoner, kde jsou stále nové aktuální informace.

V průběhu let 2010 – 2011 vydavatelství zařadilo do nabídky tituly z žánru osobní růst, volný čas a hobby. V edičním plánu Zoner Press nechybí ani dětmi oblíbené pohádky.

 

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist