Knižní tipy (nejen) na Valentýna

Rubrika: Kulturní a literární tipy

K zamilovanému dni neodmyslitelně patří i nějaká pěkná kniha. Pár zajímavých tipů bych tu pro vás měla. Pokud vás zaujmou, můžete si je vydražit v zamilovaných aukcích…

Myslet ale nebudeme jen na dospělé, i když jim je věnována neobsáhlejší nabídka. I děti, zvláště ty starší, ocení tip na dobrou knihu. Tak pojďme nahlédnout…

Užívejte si nejen na Valentýna

Erotické povídky pro všechny zamilované

Nocni_jizda_titulkaPonořte se do světa, kde NIC není TABU. Zapomeňte na romantiku, rádoby erotickou literaturu a vrhněte se rovnou na předehru. Čeká vás sexmise!

Již za pár minut docílíte naprosto božského orgasmu. Nevěříte? Pak zalistujte Noční jízdou od Anny Hebr a vyberte si jednu z 12 OPRAVDU erotických povídek.

Nebo ještě lépe, přečtěte si knihu od začátku až do konce, založte si oblíbené pasáže a mějte ji stále po ruce. Kdykoli to na vás přijde.


 
Více o knize Noční jízda – 12 opravdu erotických povídek najdete tady.


Zábavné čtení pro ženy…

Zadni_sex_uteryTřicet šest, těhotná a bez manžela?! Tak si Katy svůj život rozhodně nepředstavovala. Chodí sice s Benem, jenže ten je o osm let mladší a do závazků se zrovna nehrne. A o jeho otcovství Katy trochu pochybuje. Protože tu byl ten třídní sraz… A přišel Matthew… A protože mezi nimi přeskočila jiskra a skončili spolu v posteli… No dobře, úlet. Jenže když o několik měsíců později Katy s Benem potkají na předporodním kurzu Matthewa i s jeho těhotnou manželkou, zažijí všichni pořádný šok. Zvlášť když si Matthew dá dvě a dvě dohromady a uvědomí si, že stará láska nerezaví. Jenže co Ben? Není sice žádný princ na bílém koni, ale Katy ho má ráda a nechce o něj přijít. Ne, život není jednoduchý a Katy stojí před těžkou volbou. Rozhodne se správně?

Žádný sex, je úterý, je dalším příspěvkem na poličku Chick lit, nenáročného, ale o to zábavnějšího čtení pro ženy.Navzdory názvu v knížce nenajdete ani tak sex, jako vtipné dialogy, ironii a sarkasmus, které tomuto žánru sluší. Příběh se odehrává v anglickém Leedsu, což je po všech těchprosluněných amerických lokacích opravdu příjemná změna.

Více o knize Žádný sex, je úterý najdete tady.


Zamilovaný muž řešící problémy nejen erotické…

ZapletenyDrew Evans, úspěšný třicátník se sebevědomím až do stropu, svůj život miluje a rozhodně v něm nehodlá cokoli měnit. Proč taky? Přes týden září v otcově koncernu, o víkendu v nočních klubech. Vztah? Láska?

Nebude se přece zbytečně zaplétat! Ženy na něj stojí frontu a jemu jeho životní motto nevstoupíš dvakrát do stejné řeky plně vyhovuje. Alespoň do té doby, než potká Kate, novou kolegyni s vlasy po pás a jazykem jako břitva. Jenže Kate má před svatbou, na aférky si nepotrpí, a jak se zdá, ani na Drewa. A že mu v práci šlape na paty? Tak to už, kočka, trochu přehání, ne? J

enže zákonům přitažlivosti neporučíš a muži jsou tvorové nejen ješitní, ale i bojovní. Zvlášť když se zamilují…

Více o knize Zapletený najdete tady.

Zamilovanost nemusí znamenat jen erotiku

Vychutnejte si příběh opravdové vášně…

Pribeh_opravdove_vasne_titulkaBLANKA MILFAITOVÁ byla obyčejná holka: chodila do práce, která ji nebavila, žila ve vztazích, které ji nenaplňovaly, a pochybovala o tom, jestli tohle je ten skutečný život. Jednoho den si řekla, že ne. Opustila práci v kanceláři, ukončila nefunkční vztah a z velkého města se přestěhovala na Šumavu, kde začala vařit marmelády. Poctivost v práci a upřímnost k sobě samé ji posunuly o světelné roky dopředu.

Dnes je držitelkou několika ocenění za nejlepší marmeládu na světě a šťastnou matkou dcery Elišky. Kniha Příběh opravdové vášně představuje ohlédnutí nejen za roční marmeládovou expedicí, kdy s obytným vozem projela celou Evropu a kus Afriky a vařila marmelády na nejrůznějších místech starého kontinentu, ale nabízí také příběh o hledání sebe sama. Obsáhlá publikace plná autorčiných snímků, receptů na marmelády i lokální jídla přináší i životní příběh Blanky Milfaitové, který dokáže motivovat čtenáře k tomu, aby se pustili do toho, po čem touží ze všeho nejvíc…

Více o knize Příběh opravdové vášně najdete tady.


Co chci, to dokážu…Martina Sáblíková to dokázala

Sama_proti_casu_potahSotva jedenáctiletá, zatoužila při televizním sledování ZOH v Naganu ochutnat atmosféru olympiády a o čtyři roky později se zasnila nad zlatem rychlobruslařky Claudie Pechsteinové v Salt Lake City: „Jednou bych zlatou olympijskou taky chtěla“.

Trvalo to přesně osm let, než ji ve Vancouveru získala, aby ovšem už od roku 2007 kralovala ledovým dlouhým tratím a svůj trůn si uhájila dodnes. Její úspěchy se skloňují ve všech pádech, ale vět, které kdy národní ikona řekla o sobě jako o člověku, je jako šafránu. Není divu, dostat se do blízkosti světové rekordmanky ověnčené trofejemi i tituly nejvyššími je takřka nemožné. Nemá ochranku, to ne, ale Martina zkrátka není veřejná osoba. Má něco, co si chrání. Vybírá si obezřetně, koho nechá nahlédnout do svého nitra. Pokusila jsem se o jeho popis v této knize, vstoupila jsem do království Martiny Sáblíkové na pozvání tvůrců filmového vyprávění, v jejichž představách se zrodil vypravěč.

Dělím se s vámi, milí čtenáři, o své dojmy a pocity čerpané v blízkosti světové jedničky stejně jako o její vnímání věcí a o ni samou. Skládám obraz silné i křehké ženy ze střípků času ukradeného v době předolympijské sezony s vírou, že skica je to důvěrná.

Více o knize Sama proti času najdete tady.

I děti mají své touhy

Co třeba tančit až ke hvězdám?

Tancit_ke_hvezdamCasey Quinnová tančí od narození. Má to v krvi. Třebaže nikdy nemohla chodit na hodiny baletu a místo půvabných piškotů nosí odrbané tenisky, má víc ladnosti v malíčku u nohy než všechny ty nafoukané dívenky v růžovém, co se na ni dívají spatra. Ze všeho nejvíc touží ukázat záda rodnému městečku a proniknout až tam, kde ve světlech neonů září jména největších hvězd – do New Yorku. Dostane se tam?

Příležitost na sebe nenechá dlouho čekat a Casey se nedá odradit ničím, co jí stojí v cestě.

Na cestě za svým snem poznává, že život dovede být hořký i sladký a v každém případě skrývá nová a nová překvapení.

Více o knize Tančit ke hvězdám najdete tady.


Příběh nešťastné lásky…

Denik_mimonky_6Školní valentýnský ples – vůbec nejdůležitější společenská událost celého roku – se kvapem blíží a Nikki by na něj hrozně ráda vyrazila se svým idolem Brandonem.

Jenže co když ji odmítne? A to ještě zdaleka není ten nejhorší možný scénář, protože… co jestli tam Brandon ve skutečnosti touží jít s MacKenzie?!!

Láska je zkrátka pekelně zapeklitá věc a vypadá to, že se zlomené srdce nevyhne ani největší mimoňce ve škole.

Dočká se Nikki nakonec svého pohádkového happy endu?

Více o knize Deník mimoňky 6:Příběhy nešťastné lásky najdete tady.


Jakou knížku si o zamilovaném víkendu přečtete vy?

K zamilovanému dni na VD také patří:

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →
Jindřichův Hradec

Prohlédněte si Jindřichův Hradec. S našimi tipy o nic nepřijdete

Jindřichův Hradec si zaslouží vaši pozornost. Je to nádherné město s pěknou historii. Najdete tu nádherné chaty a chalupy,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist