Knížky od srdíčka

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Od mala mám moc ráda knížky, a tahle vášeň mě neopustila ani v dospělém věku. A samozřejmě chci, aby i můj syn měl knihy a čtení vůbec moc rád. A tak pomalu opouštím od nakupování knih pro sebe a zaměřuji se na dětské knížky…

Výběr v obchodech je velký, nicméně musím konstatovat, že mě nenadchly knihy, které vyprávějí pouze jeden příběh, i když jsou určené právě pro ty nejmenší dětičky. Jsou tam sice obrázky, krásně vybarvené, ale opět pouze zaměřené na daný příběh. Takže v knížce o autíčku, jsou nakreslená jen autíčka. Můj brouček má rád obrázky a co mě hodně těší, místo kostiček mi podává často právě knížku a chce, abych mu „četla“. Moje představa knihy pro nejmenší byla taková, aby v ní bylo spousta krátkých pohádek, protože, jak mi ostatně i jiné maminky potvrdí, malé děti nevydrží u dlouhých příběhů, nebaví je to a podobně. Zkrátka něco, jako byl za mé „dětské“ doby Špalíček pohádek.
A našla jsem. Jsou to knížky od paní Zuzany Kopecké. Že vůbec existují, jsem se dozvěděla až tady, na stránkách Vaše děti. Tak jsem je tedy objednala a tento týden mi přišly poštou. A chci se s Vámi podělit o svou radost, že jsem našla přesně to, co jsem hledala.

Jedná se například o knížku „Špalíček pohádek Zuzany Kopecké“, kde najdete krátké pohádky, většinou na jednu stránku, ale velmi hezké a záživné. A k tomu jsou přidána krátká říkadla či básničky. A nechybí obrázky, většinou právě k tématu, o kterém čtete. Obrázky jsou namalované samotnou autorkou, žádné fotky, nebo příliš dokonalá umělecká díla. Zkrátka přesně pro děti.

Další jsou pak knížky: „Básničky od srdíčka“, nebo úplně nejnovější „Veselé básničky“. Najdete v nich opravdu krátké a dětem příjemné básničky, které potěší. Knížky jsou opět nabité obrázky samotné autorky.

Knížka „Hádanky od srdíčka“ obsahuje spoustu básniček, a pokud je dítko již větší, pak stačí, když nebudete číst název básničky, ale necháte dítě samotné, aby hádalo, o čem básnička je. Takže se tato knížka dá využít hned dvakrát. A nápovědou mohou být zase krásné obrázky.

Poslední, kterou jmenuji, je „Abeceda od srdíčka“. Je to knížka určená předškolákům nebo prvňáčkům, ale jsou v ní opět moc krásné obrázky. Ty obrázky se vztahují k danému písmenku abecedy. Nicméně, i u nás doma, i když předškoláčka ještě nemáme, jsme ji využili. Říkanky a obrázky se našemu synovi líbí a až povyroste, tak přidáme ta písmenka.

Všechny ty knížky mají v názvu slovíčka „od srdíčka“ a ony jsou opravdu tak napsané. Je vidět, že je psal člověk, který má děti moc rád a především jim rozumí.
Takže pokud sháníte pro své dítě hezkou knížku, pak tyto mohu z vlastní zkušenosti jen doporučit. A ceny také nejsou k zahození, naopak, jsou velmi příznivé.

Napsal/a: Ivča a Domča

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • Anonymní

  Děkuju za odpověď, taky si je koupím, syn je velký čtenář a i když jsou mu teprve čerstvě dva roky, tak umí skoro celou abecedu, tak se hodí i ta knížka o abecedě. Mějte se hezky a krásné jaro, Jitka a Tomík.

 • Ivča a Domča
  Ivča a Domča

  Objednala jsem je přímo u p. Kopecké ( viz její internetové stránky). Ale háček je v tom, že když si to obejdnáváte tam, muí být minimální odběr 5 knížek ( třeba se spojit s kamarádkou atd). Ale cena je pak právě výhodná – 55,-Kč za jednu knížku ( v knihkupectví je samozřejmě vyšší). P. Kopecká mi i říkala, že je mají v knihkupectvích, ale to jsem nepátrala a objednala pět knížek, vyšlo mě to na 280 kč, což je velmi slušná cena a ty knížky nejsou nijak hubené, je tam toho spousta.

 • Anonymní

  Mohu se zeptat, kde jste je objednala? Knížky se mi moc líbí, ale nemají je všude….

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist