Klasika pro malé čtenáře

Rubrika: Kulturní a literární tipy

maly_ctenar150Pod pojmem „klasika pro malé čtenáře“ si můžete představit ledacos – leporela pro ty úplně nejmenší a knížky plné říkanek nebo také převyprávěná díla dnes již klasické literatury. Od všeho trošku a malý bonus navíc vám představíme právě v tomto článku, na který už tradičně naváže i soutěž.
Začněme leporely, která jsou určena dětem od 2 let, obě vyšla v nakladatelství Fragment.
V leporelu Poznáváme zvířátka se malé koťátko vydává poznat slona! Na cestu se ptá zvířátek, která potkává. Ta se k němu přidávají na výlet, a tak se postupně seznámí s kuřátkem, housátkem, ovečkou, kravičkou, kůzlátkem a dalšími zvířátky, která jsou k vidění na dvorku u dědy a babičky.
Leporelo Jak se staví dům s ilustracemi Antonína Šplíchala seznámí děti pomocí obrázků s jednoduchými úkoly s tím, kdo a jak se podílí na stavbě domu. Ideální knížka, pokud se zrovna chystáte stavět 🙂
an_poznavamezviratkaan_jaksestavidum

V nakladatelství Grada Publishing začala letos vycházte nová ediční řada Předškoláček určená dětem od 3 do 6 let. V ní zatím vyšly 4 knihy říkanek a lidových říkadel, s jejichž pomocí se děti seznámí s domácími i volně žijícími zvířátky, písmenky a nejjednoduššími početními úkony.
an_domacizviratkaan_zviratkavprirodean_pismenkaan_prvnipocitani

an_rozmarynek
Spoustu říkanek, básniček, svižných rozpočitadel i veselých pohádek povypráví dětem malý neposedný skřítek Rozmarýnek v knížce s ilustracemi od Miloše NesvadbyRozmarýnek: pohádky, říkadla, rozpočitadla pro nejmenší z produkce nakladatelství XYZ. Pokud marně lovíte v paměti nějaké ty veršíky z vlastnío dětství, Rozmarýnek vám ochotně poradí.

A dostávám se k dílům klasické literatury, která u nás vycházejí v přepracovaném vydání určeném pro děti.

Už dříve jste se v jednom z článků s knižním tipy mohli dočíst o přepracovaném vydání Starých pověstí českých a Ostrova pokladů, které vyšlo v nakladatelství Fragment. To nedávno vydalo další dva tituly z této řady a děti od 7 let se tak mohou „vlastními silami“ začíst do titulů Robinson Crusoe a Gulliverovy cesty.

an_robinsoncrusoean_gulliverovycesty

Na Robinsona vsadili také v nakladatelství Grada Publishing, kde čtenářům od 9 let připravili hned pět komiksových adaptací slavných románů. Konkrétně vyšly tyto tituly: Robinson Crusoe, Ostrov pokladů, 20.000 mil pod mořem, Dobrodružství Toma Sawyera a Dobrodružství Huckleberryho Finna.

an_robinsoncrusoe_komiksan_ostrovpokladuan_20000an_dobrodruzstviTSan_dobrodruzstviHF

an_lelciJako závěrečný bonus jsem vybrala knihu, která zatím klasikou pro malé čtenáře není. Ovšem vzhledem k tomu, že její autor – Pavel Šrut – má „na svědomí“ také nejúspěšnější dětskou knihu loňského roku s názvem Lichožrouti, kdoví kolik generací si ji ještě bude číst. Naše děti mohou být mezi prvními, pokud vás zaujmou Dva lelci ve skříni (O Karlíkovi nemluvě), které jednohod ne chytí druhák Karlík a zažije s nimi spoustu legrace a dobrodružství. Knihu by mohly ocenit děti zhruba od 8 let.

Zaujala vás některé z těchto knížek? Pokud ano, máte teď šanci některé z nich získat – buď v aukcích od 1 Kč na serveru Akce-Novinky.cz, nebo v naší soutěži, která poběží od 4. do 17. července 2010.

Článek s knižními tipy byl připraven ve spolupráci se serverem Akce-Novinky.cz, kde najdete informace o knižních novinkách, které můžete získat v aukcích i soutěžích.

Toto taky stojí za přečtení!

Těhotenství nemusí být jen nejkrásnějším obdobím v životě ženy

V současné společnosti jsou všechny významné životní události vnímané jako velký milník v životě a očekává se, že každý,

Čtu dál →

[Soutěž] Audiokniha Anička a cirkus

Dlouhou cestu na dovolenou si můžete v autě zpříjemnit třeba poslechem audioknihy. 3 tipy pro děti pro vás dnes

Čtu dál →

[Tvoření] Květina z proužků

Květina, kterou si dnes ukážeme, je velmi jednoduchá a zároveň variabilní. Můžete vyrobit několik variant podle toho, která se

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Rozmarýnka máme doma, je to prima knížka, ačkoli některá říkadla znám jinak než jsou uvedena.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist