Kat Mydlář opět slaví

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Muzikál Kat Mydlář šplhá dál k výšinám české muzikálové scény. Ačkoliv je mu „teprve“ 9 měsíců, v září oslavil 100. reprízu, má na kontě zlatou desku za 5000 prodaných nosičů a přes 100 000 návštěvníků shlédlo toto nezapomenutelné představení.

Zájem o Mydláře je naprosto nečekaný a Broadway je pravidelně vyprodaná. A že se muzikál líbí, těší samozřejmě ze všeho nejvíc autory Michala Davida a Lou Fanánka Hagena, producenta Oldřicha Lichtenberga, ale také všechny účinkující.

V hlavní roli Kata Mydláře se v tento výjimečný den představil Daniel Hůlka, partnery na jevišti mu byli Josef Vojtek, Kateřina Brožová, Alžběta Bartošová nebo Tomáš Trapl.

Že toto představení bylo opravdu zvláštní, poznali i diváci. Například v roli Dorotky – milé kata Mydláře – se představila nejen vycházející hvězda Alžběta Bartošová, ale i Radka Fišarová, která se tímto s představením na pár měsíců rozloučila. Svou krásnou divadelní roli vymění totiž za ještě krásnější, a to roli maminky. Od producentů divadla dostala na konci představení jako dárek kolébku pro miminko. Bylo zajímavé hádat, která ze zpěvaček právě účinkuje. Pokud mohu soudit z reakcí diváků, mnohdy je opravdu nešlo rozeznat.

O další zpestření se postaral taktéž vynikající Ladislav Spilka v roli Jana Jessenia, který v jedné replice zpíval po vdechnutí helia. Bouřlivý smích otřásal hledištěm, ale i na jevišti jen málokdo udržel vážnou tvář. Všichni si zkrátka představení maximálně užívali a musím přiznat, že ten hřejivý pocit mne provázel celou cestu domů.

Po závěrečném potlesku se uskutečnilo slosování o sto tisícího návštěvníka, přesněji řečeno návštěvnici, která od cestovní kanceláře MILE obdržela zájezd pro dvě osoby do Itálie s polopenzí a skipasem včetně autobusové dopravy.

Nebylo to však losování poslední, druhou cenu věnovala sama produkce a byla to moderní sekyra, kterou by určitě nepohrdl ani sám kat Mydlář. Výherce byl tak překvapen, že notnou chvíli nevěděl, co s výhrou má dělat.

Na závěr ještě Michal David spolu s Oldřichem Lichtenbergem nastínili repertoár divadla Broadway na příští rok. Kromě oslavy 10. výročí divadla a posledních 40ti představení Kleopatry se můžeme těšit například na muzikál pro teenagery s dívčí skupinou 4angels, muzikál o Marylin Monroe nebo o slavné špiónce Matě Hari. V jednání by měl být i nový muzikál Daniela Landy. Přiznávám, že nabídky to jsou lákavé a já se začínám těšit už dnes…

Napsal/a: JanaK

Toto taky stojí za přečtení!

Nevychováváte je stejně! … i když si to myslíte

Tak to prostě je! Můžete se o to snažit sebevíc, ale nikdy nebudete všechny své děti vychovávat stejně.

Čtu dál →

Deník prvňáčka: listopad a prosinec

Při našem posledním setkání jsme se loučili s tím, že dcerka měla neštovice a všichni jsme s napětím čekali,

Čtu dál →

Jak využít deprese, krize a propady ve svůj prospěch

Byla jsem čerstvou maminkou vytoužené holčičky a přijela jsem domů z porodnice. Těšila jsem se, jak začnu zažívat vše,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • JanaK

    Peti, mě taky, sice si stále zvykám na ty kostýmy, ale jinak se mi celkem líbí, já byla dvakrát a ještě jednou bych klidně šla – chtěla bych vidět všechny alternace

  • Peťka

    Jani, díky za předání tvého zážitku v podobě článku. Mám muzikály moc ráda. Kata Mydláře jsem neviděla, byla na něm dcera a moc se jí libil.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist