Karcoolka

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Distribuční společnost SPI International Czech Republic
Uvádí americkou animovanou komedii
Karcoolka
(Hoodwinked)
Česká premiéra: 2. března 2006

Distribuční společnost SPI International Czech Republic
Uvádí americkou animovanou komedii
Karcoolka
(Hoodwinked)
Česká premiéra: 2. března 2006

Vše se časem mění… i pohádky. Na celém světě oblíbený a časem prověřený příběh se tentokrát mění na napínavou detektivku v podobě dynamické animované komedie s názvem KARCOOLKA. Tento příběh je všem známý, ale pozornější posluchač vytuší, že tak jako každý příběh i tento skrývá mnohem víc, než jak je vidět na první pohled. Abyste nesoudili knihu podle jejího obalu, musíte si v ní zalistovat.

V tomto případě začneme na konci. Chlupatí a opeření policisté ze zvířecího světa vyšetřují domácí výtržnost, v které jsou zapleteni Červená Karkulka, vlk, babička a dřevorubec. Přestupků je víc než dost: násilné vloupání, narušení domácího klidu, úmysl sežrat a máchání sekerou bez povolení. Nemluvě o tom, že tento případ může mít souvislost s dlouho unikajícím „Cukrářským banditou“, který krade recepty na dobroty z lahůdek v okolí. Vyšetřovatel Nicky Skokan přišel na místo činu, aby vyslechl všechny čtyři verze záhadných událostí a vyřešil případ. Každá postava vypráví příběh ze svého úhlu pohledu a každá podává překvapující obraz toho, co je „pravda“.

Karkulčin příběh všichni známe. Když nesla lesem babičce dobroty, potkala prohnaného vlka. Pravda je, že měla v košíku tajné rodinné recepty na dobroty, které chtěla ukrýt před Cukrářským banditou. Když však přišla k babiččině domečku, vlk tam už byl oblečený za babičku. Byl by ji i sežral nebýt dřevorubce, který nečekaně rozbil sekerou okno a vtrhnul do domečku. Babičku pak našli svázanou ve skříni. Přesně tak se to stalo… alespoň podle Karkulky.

Potom však vlk vypráví svoji verzi příběhu. Ukáže se, že je vlastně reportér v utajení, který pracuje pro lesní noviny a snaží se objasnit případ Cukrářského bandity. Vlk podezírá Karkulku a chce ji chytit při činu, jak odevzdává lup babičce. Než z ní však stihne dostat přiznání, vtrhne do domku dřevorubec se sekerou!

Další je na řadě dřevorubec, ze kterého se vyklubal velmi snaživý herec a profesionální jódlista, který byl na konkurzu do reklamy. Aby ve svém nitru objevil „dřevorubeckou podstatu“, toulal se po lese. Náhle zaslechl z nedaleké chaloupky křik. Když se pokoušel přiběhnout na pomoc, spadlý strom ho hnal před sebou dolů kopcem a přinutil ho proskočit oknem domku.

Alibi mají všichni kromě babičky. Ta je nadšencem extrémních sportů a celá léta svůj dvojí život před rodinou skrývala. Den zločinu trávila babička na velké lyžařské soutěži, kde se jí zlý Evropský lyžařský tým pokusil navždy zbavit. Unikla však díky padáku a přistála komínem přímo do svého domečku. Zamotaná do padáku však spadla do skříně, kde ji našli Karkulka, vlk a dřevorubec.

Takže kdo je Cukrářský bandita? Všichni jsou zmatení, ale náš bystrý detektiv Nicky Skokan si vše dává dohromady. Porovnává všechny výpovědi a všímá si speciálně chlupatého zajíce, který je přítomný téměř všude. Karkulka však zatím potají najde v tajemném úkrytu pachatele, který má velké plány se svojí firmou na výrobu cukrovinek a snaží se zbavit konkurence nepoctivými metodami. Policie sleduje nesprávné stopy, takže je na Karkulce, babičce, vlkovi a dřevorubci, aby překonali svoje rozpory a vyřešili případ.

Režie:
Cory Edwards

Hrají (v českém znění):
Červená Karkulka………………………Jana Mařasová (zpěv Tereza Černochová)
babička………………………………… Jana Drbohlavová
vlk……………………………………………Pavel Rímský
dřevorubec…………………………………Zdeněk Junák
žabák……………………………………… Jan Přeučil
další……………………………… Ota Jirák, Filip Švarc, Petr Rychlý
kozel…………………………………… (zpěv) Matěj Rupert

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • No to jsem ale popleta.Já to špatně pochopila a vypisuju si tu dvě hodiny slova a on se chce jen počet. Já myslela,že musím psát slova.hihi..
    Já trdlomotovidlo..

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist