John Carter je mezi dvěma světy. Pojďte do kina a zahrajte si s námi!

Rubrika: Doporučujeme, Kulturní a literární tipy

Společnost Falcon uvádí do kin 3D sci-fi film z produkce Disney, při kterém se budete smát i bát. V naší soutěži navíc můžete vyhrát i pěkné ceny!

Film John Carter: Mezi dvěma světy od úspěšného tvůrce a držitele Oscara Andrewa Stantona je rozsáhlým akčním dobrodružstvím ve 3D zasazeným na tajemnou a exotickou planetu Mars. Film je založen na klasickém sci-fi románu od Edgara Rice Burroughse a vypráví příběh Johna Cartera (Taylor Kitsch), který je nevysvětlitelně dopraven na Mars, kde se zaplete do konfliktu velkých rozměrů mezi obyvateli této planety a kde se seznámí s Tarsem Tarkasem (Willem Dafoe) a okouzlující princeznou Dejah Thoris (Lynn Collins). Ve světě, který je na pokraji kolapsu, objeví Carter, že přežití Marsu a jeho obyvatel je v jeho rukách.

Dobrodružný 3D sci-fi film John Carter: Mezi dvěma světy vznikl na základě knižní předlohy spisovatele Edgara Rice Burroughse. Tohoto rodáka z Chicaga celosvětově proslavil hrdina jeho románového cyklu: Tarzan.

Režisérem filmu John Carter: Mezi dvěma světy je Andrew Stanton – jde o jeho první celovečerní hraný film, avšak na poli animovaných filmů patří mezi uznávané autory. Jeho pixarovský VALL-I patří mezi nejpopulárnější animované filmy naší současnosti a Stanton za něj získal mimo jiné prestižního Oscara. Stanton se dále podílel na filmech Příběh brouka, Příšerky s.r.o., Hledá se Nemo nebo Příběh hraček 3.

Výpravu k nákladnému 3D sci-fi filmu John Carter: Mezi dvěma světy měl na starosti držitel Oscara Nathan Crowley, který pracoval na filmu Temný rytíř, o kostýmy se postarala další oscarová umělkyně: Mayes C. Rubeo, v jejíž filmografii figurují Avatar a Apocalypto – pro film John Carter musela připravit bezmála 1800 kostýmů.

Natáčení filmu 3D sci-fi filmu John Carter: Mezi dvěma světy začalo v lednu 2010 v londýnských filmových ateliérech Shepperton, kde tvůrci pracovali celé čtyři měsíce. Poté se na další tři měsíce přesunuli do amerických exteriérů v Utahu, kde si štáb i herci museli zvyknout na denní teploty kolem 50 stupňů Celsia.

V sobotu 5. června 2010 objevil štáb během natáčení v poušti v Utahu ohromnou kost, která se následně ukázala být cenným prehistorickým objevem. S největší pravděpodobností se jedná o stehenní nebo lopatkovou kost ještěra jménem Sauropod.

Jako spoluautor je pod scénářem k 3D sci-fi filmu John Carter: Mezi dvěma světy podepsán uznávaný americký spisovatel a držitel prestižní Pulitzerovy ceny Michael Chabon, jehož román Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye i další knihy byly přeloženy i do češtiny.

FILM BUDE DO ČESKÝCH KIN UVEDEN SPOLEČNOSTÍ FALCON A.S. VE FORMÁTECH 2D, 3D A IMAX.


Pozor, soutěž!

Baví vás scifi žánr a chcete se příjemně pobavit?

Pak právě pro vás je tady film John Carter: mezi dvěma světy!

Ve spolupráci se společností Falcon jsme pro vás připravili soutěž, ve které můžete vyhrát pěkné ceny.

Tři z vás mají možnost vyhrát hodinky, USB flash nebo vouchery do kin Cinestar!

 

Stačí jen zodpovědět na jednoduché otázky a mít štěstí při tipování.

Soutěž s filmem John Carter: Mezi dvěma světy
běží od 5. března do 14. března 2012.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist