Jeden za Šmouly, všichni za Šmoulu!

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Právě dnes do našich kin vstupuje příběh jedněch z nejslavnějších a nejznámějších postaviček dětského světa. Modří hrdinové, kteří se celý den jen smějí a zpívají, pobaví celou rodinu…

Film je promítán ve formátu 3D a jejím hlavním cílem je pobavit. A to nejen děti. Na své si totiž přijdou i rodiče, kterým by klasický animovaný film nepřipadal zajímavý a spíše až moc dětský. Jedná se o hraný a animovaný film v jednom, ve kterém se se Šmouly, jakožto hlavními hrdiny setkáte jako s dvaceticentimetrovými postavičkami a navíc se seznámíte i s dalšími, nově vytvořenými právě pro tento film.

Šmoulové se nešťastnou náhodou, při útěku před jejich úhlavním nepřítelem, čarodějem Gargamelem, dostávají ke kouzelnému portálu, kterým projdou až do našeho světa. Ocitnou se uprostřed dnešního New Yorku a jejich jedinou snahou je najít cestu zpět, do své krásné vesničky. Jenže Gargamel v touze dostat svou modrobílou kořist neváhá a do portálu vstupuje také.

Na rozdíl od Šmoulů má v našem světě o něco lepší postavení, protože je to člověk, i když neznalý moderních vymožeností, stále ale vládnoucí určitými kouzly, kterými se snaží Šmouly polapit a dokonce se mu podaří okouzlit nevyzpytatelnou šéfovou velké kosmetické firmy.

Modré postavičky se ocitnou v bytě mladého manažera kosmetické firmy Anjelou Patricka Winslowa a jeho těhotné ženy Grace. A tím se také spouští celá řada humorných situací, protože zabezpečit všechny vymoženosti moderní doby především před Nešikou nebude zrovna nejlehčí. Je třeba dostatku trpělivosti, kterou ale projevuje z počátku pouze Grace a ze všech sil se snaží Šmoulům pomoci nalézt cestu zpátky do jejich světa, zatímco Patrick řeší problémy se svou prací i svou vlastní osobností.
Šmoulové ale přece přinášejí štěstí a pokud jim Patrick pomůže, třeba se i on dočká toho, že bude nejen výborným a slávou oplývaným manažerem, ale především dobrým manželem a otcem. Což se do té doby zdálo jako pouhý sen…

Je ale také třeba brát určité scény s rezervou. Je známo, že Gargamela na každém kroku provází jeho kocour Azrael. V tomto filmu se jedná o skutečnou kočku, v některých scénách i právě ona vynikne svými zvířecími pudy a bude bavit. Jen ne Gargamela, který s ní, bohužel, neustále zachází slušně řečeno, dost ošklivě. Pokud jste zarputilým ochráncem zvířat a mermomocí se na Šmouly chcete jít podívat, pak nechte doma své zásady o ochraně zvířat proti ubližování. Tenhle film ale rozhodně nemá v úmyslu je poškozovat, Azraelovi se určitě nic nestane, protože by Gargamel neměl nakonec vedle sebe už vůbec nikoho. I když svou lásku ke zvířatům projevuje skutečně „zajímavým“ způsobem…

Film je veselou rodinnou komedií. Příliš malé děti, zvyklé na animované hrdiny v televizi, ale asi moc bavit nebude, protože je kromě milých a neustále veselých Šmoulů plný rovněž dospělých postav, které řeší své problémy. Starší děti i mladšího školního věku už ale bavit nepochybně bude. Jeho základním cílem je pobavit. A to se určitě povede! Třeba stejně jako sen Šmoulů vrátit se zpátky do svých hřibových domečků…

 

Film pro vás přináší společnost Falcon, další informace o něm naleznete v článku Nejšmoulovatější dobrodružství všech dob začíná.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

 • Virenka

  Jarmuschko, my jsme taky s Vítkem byli, bylo to jeho první kino, šmouly miluje. Taky jsme přežili, a slogan si pamatuju, zní:
  Šmoula za všechny, všichni za šmoulu!“ 😀

 • Jarmuschka

  Tak jsme v sobotu s holkama vyrazily.
  Jo, „přežila“ jsem to (ani to moc nebolelo).
  A dokonce i Lu udržela víceméně pozornost až do konce. Jen se neustále dožadovala pití a „zobání“ – dojely jsme totiž do kina na poslední chvíli a občerstvení nestihly zakoupit (a vlastní v Cinestaru nevidí rádi).
  A teď si nejsem jistá, jestli to heslo z názvu článku nezní spíš „jeden za všechny a všichni za Šmoulu“… No, znovu kvůli tomu do kina na Šmouly nepůjdu.
  😛

  A ještě jsem si včera vyhledala představitele Gargamela – Hanka Azariu. Moc ráda bych ho viděla i v nějaké „civilní“ roli.
  😀

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist