Je libo knihu? aneb nejen recenze knih pro děti a rodiče

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Čtete rádi? Váháte, po které knize sáhnout? Možná vám v rozhodování pomůže recenze, případně se můžete inspirovat tematickým přehledem knižních tipů. Obojí pro vás pravidelně připravujeme na serveru Akce-Novinky.cz, zde najdete výběr zaměřený na děti a rodiče.

V dubnu jsem pro vás připravila výběr zrecenzí a knižních tipů zveřejněných od začátku roku, který byl zveřejněn ve dvou článcích – Malá oslava Mezinárodního dne dětské knihy a Rádci, příručky i další čtení pro rodiče. Teď budu čerpat z kratšího období, článek bude tedy pouze jeden. Najdete v něm tipy jak do dětských, tak do rodičovských knihovniček.

Začněme od těch úplně nejmenších, přes předškoláky se dostaneme k začínajícím čtenářům. Nechybí ani článek s tipy na čtení zaměřené i na starší čtenářky. Ze všech zveřejněných článků opět uvádím jen úvodní odstavec s obrázkem, na celý článek se dostanete snadno prokliknutím nadpisu.

Deníček pro nejmenší promyšlený do posledního detailu

Najít na trhu deníček pro miminko, který by zohlednil celé nádherné období těch nejmenších, se může stát skutečným oříškem. Mnoho maminek by o tom jistě mohlo vyprávět. Pokud hledáte skutečně nejobsáhlejší fotodeníček pro své dítě, který si navíc můžete upravit podle svého přání, pak zkuste ten, který byl připravený společně s maminkami…
Recenze originálního fotoalba Tvůj fotodeníček od těhotenství do 3 let
» Přečíst celou recenzi »

Hurá na nákup i s těmi nejmenšími

Toto leporelo jsem koupila své roční dcerce. Leporelo je velikých rozměrů a není tak lehce zničitelné pro nenechavé ruce a zoubky malých dětí. Je určeno pro malé čtenáře už od jednoho roku.
Recenze leporela Hurá na nákup
» Přečíst celou recenzi »

Vesmírné hrátky

Výprava do vesmíru, kdy Vaše dítko nebude jen sedět u knížky a prohlížet si obrázky, je tady! Mimozemští školáci daleké mimozemské školy dobývají vesmír, učí se létat a přistávat s létajícími talíři. A Vaše dítě může s nimi!
Recenze magnetické knihy Vesmírné hrátky
» Přečíst celou recenzi »

Moje první kniha – Domácí zvířátka

Jedná se o velké tematické leporelo s mnoha barevnými fotografiemi. Nejprve jsou dvojstrany o jednotlivých domácích mazlíčcích, poté následují dvojstrany věnované těmto poznávacím aktivitám – barvy, čísla, zvuky, činnosti, potrava mazlíčků, hmat a nechybí jedna přiřazovací dvojstrana s úkolem pro nejmenší.
Recenze leporela Domácí zvířátka – Moje první kniha
» Přečíst celou recenzi »

Velká kniha pro chytré předškoláky

Knihu jsem zakoupila v době, kdy děti ještě nebyly ani předškoláci. Začali jsme ji používat od 4 let. Obsahuje různé hádanky, úkoly a doplňovačky. Všechny nenásilnou formou podporují soustředění a rozvíjejí dětskou představivost. „Vymalovávací“ úkoly jsme plnili s dětmi už kolem 4. roku, ty složitější s písmenky jsou vhodné klidně pro prvňáčky.
Recenze Velké knihy pro chytré předškoláky
» Přečíst celou recenzi »

Jak zlá čarodějnice ke štěstí přišla

I tak by se mohla jmenovat další z početného zástupu knížek určených pro děti od Zuzany Pospíšilové. Pohádka, ve které nechybí zlo ani dobro, hejkal, vodník a v hlavní roli nezbedná mladá čarodějnická učednice…
Recenze knihy pro začínající čtenáře Čarodějnice Eulálie
» Přečíst celou recenzi »

Pohádky o maličkostech, z nichž dospělí šílí

Přemýšlíte, čím obohatit domácí dětskou knihovničku? Chtěli byste si přečíst moderní pohádky s originální zápletkou, které se obejdou bez laciných dějových kliček a bezduchých slovních obratů? Zkuste sáhnout po knížce od české autorky o deseti maličkostech, z kterých si děti nic nedělají a dospělí z nich šílí.
Recenze originálních pohádek A pak se to stalo!
» Přečíst celou recenzi »

Knižní tipy 20/2011 – Děvčatům

Dnešní dávka tipů na zajímavé čtení je věnována děvčatům. Najdete tu beletrii i rady pro náctileté, nechybí ani brožurka pro opravdové kámošky.
» Přečíst článek s tipy »

Přejděme k recenzím knih určených čtenářům z řad rodičů. I pro ně jsem vybrala na závěr jeden článek s knižními tipy, který by mohl zaujmout.

Příběh svědomí Lucie Asenové aneb Co vidí dětská duše

Příběhy psané skutečnými událostmi. Někdy dojemné, jindy odstrašující. Nebo obojí dohromady. I takovou může být kniha Rodiče na střídačku…
Recenze knihy Rodiče na střídačku
» Přečíst celou recenzi »

Biobible – praktický průvodce fenoménem BIO

S pojmem BIO se v dnešní době setkáváme v podstatě na každém kroku. Někdy se to může zdát až příliš vtíravé, zvláště těm z nás, kteří se v oblasti této problematiky nepohybují s takovou lehkostí. Fanouškům biovaření a biopotravin, ale i všem ostatním, kterým záleží na zdravém stylu života, je věnována kniha Hanky Zemanové…
Recenze Bioabecedáře Hanky Zemanové
» Přečíst celou recenzi »

O setkání s osudovými ženami

Jak uvádí sám autor a zároveň i nakladatel Josef „Pepson“ Snětivý, román Ženy s krátkými nehty je již sedmým zářezem na jeho spisovatelské pažbě. Jak hluboko se asi zařízne do myslí čtenářů?
Recenze románu Ženy s krátkými nehty
» Přečíst celou recenzi »

 

Knižní tipy 18/2011 – Partnerské vztahy od začátku do konce

V následujícím přehledu najdete tipy na zajímavé čtení o partnerských vztazích a to doslova od začátku do konce. Přeji všem čtenářům, aby se jich závěrečná nabídka poučných titulů osobně nikdy nemusela týkat.
» Přečíst článek s tipy »

 

Máte knížky rádi, ale žádný z výše uvedených článků vás nezaujal? Zkuste i tak nahlédnout na stránky serveru Akce-Novinky.cz. Najdete tam spoustu dalších recenzí knih různých žánrů – beletrii i populárně-naučnou literaturu – a řadu dalších článků s přehledem knižních tipů. Navíc zde máte možnost získat pěkné knihy v soutěžích a aukcích.
Součástí stránek je také kalendář akcí, který je doslova nabitý pozvánkami na autogramiády, křty, besedy s autory a další literární akce.

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  Padmé, i já děkuju – za reakci. taky mám často pocit, že bych potřebovala aspoň některé dny nějak nafouknout, abych stíhala všechno, co jsem si naplánovala (pracovně i nepracovně).
  Čas na čtení si občas někde ukradnu, ale je fakt, že po dočtení knížky se k další nějakou dobu nedostanu, protože musím dohnat zase to, co jsem čtením zameškala.

 • Padmé

  Petro, díky za článek a za knižní tipy.
  Na otázku: Je libo knihu? bych Ti odpověděla „ano“.
  A na druhou otázku: Čtete rádi? by byla odpověď rovněž „ano“.
  To abych se začala učit čarovat, abych si vykouzlila nějaký ten volný čas :-).

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist