Jak se stát pravou princeznou?

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Která holčička nesní o krásných šatech, galantním princi, kouzelné hůlce a podobných pohádkových věcech a postavách? I vaše slečna se alespoň na chvíli může ponořit do světa princezen – díky nové interaktivní knize.

Nakladatelství CooBoo vydalo na konci února publikaci s názvem Pro princezny – Kniha her a nápadů. Růžová obálka posetá kytičkami, motýlky, srdíčky, … na první pohled dává jasně najevo, že tento pracovní sešit není nic pro kluky.

Po otevření vás čeká milé překvapení – jednotlivé listy jsou v kroužkové vazbě. Díky tomu nehrozí samovolné zavírání knihy, jako se to stává u těch s pevnou vazbou. Holčičkám se s ní tudíž bude dobře pracovat. Použití kroužkové vazby vnímám jako velké plus.

Snad v každém pracovním sešitě lze najít velmi podobné typy úkolů – hledání rozdílů, procházení labyrintem, spojování teček, kreslení postavy či předmětu dle návodu, vybarvování obrázku podle legendy, vystřihovánky, … A ani tato kniha není výjimkou. Vše zmíněné tu je a k tomu něco málo navíc. Například je zde uveden recept na dortíky.

U vystřihovánek vnímám kladně to, že je jim věnován samostatný list. Pokud si tedy slečny vystřihnou čelenku, šatičky a další, nezničí si tím jiný úkol, který by byl na druhé straně listu. Bohužel to není pravidlem u všech interaktivních knih či sešitů, tudíž jsem byla potěšena, že zde tento „detail“ neopomněli. Tedy – až na jednu výjimku, kterou jsou žetony ke hře natištěné v knize. Pokud by si je dívenka vystřihla, znehodnotí si tím druhou stranu listu. Hru ale lze hrát i s „obyčejnými“ figurkami, takže se v tomto konkrétním případě nejedná o žádný velký problém.

Součástí knihy je i vyjímatelný arch se šablonami a samolepky, jichž je bohužel málo. I když se kniha místy tváří, že je malé slečny mohou využít na ledaco, až tak bych s tím nesouhlasila. Chtějí-li splnit úkoly, použijí je všechny (nebo téměř všechny) a dost možná nebudou stačit. A na ozdobení skleniček či památníčku (jak je v knize nabízeno) už nezbudou.

Ilustrace jsou dílem dvou žen – Smiljany Coh a Ruby Brook. Kniha tak působí lehce nesourodě. Jednoduché (a dle mého názoru „málo princeznovsky krásné“) kresby jsou sem tam doplněny jemnými, snovými obrázky.

Kniha Pro princezny je pojata moderně. Najdete tu například zpívající princeznu s mikrofonem v ruce, v pohádce o Sněhurce je navrhováno nahradit macechu učitelkou matematiky či červené jablíčko shnilým banánem, děvčátka mají dokreslit make up či krémy a voňavky, … Jedná se o titul, který slouží výhradně pro zábavu, žádné vzdělávací úkoly tedy nečekejte.

Věková hranice je tu stanovena od pěti let. Některé úkoly sice zvládnou i předškolačky, jiné jsou ale pro holčičky, které již umí počítat a číst. Předškolačkám tedy budou muset vypomoct rodiče.

Nevadí-li vám, že vaše malé slečny budou už v poměrně nízkém věku řešit make up, vzhled nehtů, barvu vlasů a podobně, pak jim knihu Pro princezny pořiďte, jistě je potěšíte a na nějaký čas i zabavíte. Jako pracovní sešit pro zábavu a odpočinek je totiž ideální.


Pro princezny – Kniha her a nápadů

Vydalo: nakladatelství CooBoo
Autorka
: Andrea Pinningtonová
Počet stran: 80 stran + 12 stran příloha
Formát: 240×300 mm – publikace vázané spirálou

Knihu Pro princezny – Kniha her a nápadů si můžete objednat například zde.


CooBoo je nakladatelství knih především pro teenagery, které vzniklo v roce 2009. Jeho název je zkratkou slov cool a books. CooBoo se proto nebojí vydávat knihy provokativní, kontroverzní, ale i tituly určené jen pro pobavení a odpočinek. Ročně vydá přes šedesát pečlivě vybraných titulů, a to nejen beletristických, ale i z oblasti non-fiction. Nechybí mezi nimi ani komiksy, mezi nimiž se najde i celá řada kvalitních titulů od Pupíků přes Thorgala až po Leonarda a Malého upírka.
K nejúspěšnějším titulům nakladatelství patří například Deník malého poseroutky, zpěvník Tomáše Kluse Já, písničkář, hororová série Darrena Shana Demonata, romány Sarah Dessenové nebo příběhy z Monster High.

Napsal/a: Markéta

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist