Interaktivní kniha Poklad kapitána Williama Kidda

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Dobrodružná kniha pro děti od devíti let plná pirátských map, šifer, záhad a pokladů. Pojďte najít zlato jednoho z nejznámějších korzárů historie a prožijte spolu s hlavními hrdiny neobyčejné dobrodružství. Vyzkoušejte si svůj důvtip při řešení úkolů a hádanek, které kapitán Kidd připravil hledačům svého pokladu.


obálka13. prosince 2004

John nachází v malém antikvariátu uprostřed Londýna deník Jacka Warda, který popisuje jeho cestu za pokladem kapitána Williama Kidda. Ještě v obchodě spěšně prolistuje několik stránek. Náčrtky starých map a historické ilustrace ho natolik upoutají, že dokumenty zakoupí a spěchá s nimi domů. Dočte je pozdě v noci. Tehdy ho ani ve snu nenapadne, že by deník mohl být něčím jiným než dobrodružným příběhem neznámého autora. Další objev má ale teprve přijít. O rok později Johna pracovní povinnosti zavedou do Britského královského muzea v Londýně. Při běžném vyhledávání v archivních materiálech objeví spisy, které detailně popisují soud s korzárem Williamem Kiddem. Při čtení ho zaujmou některé podobnosti s deníkem uloženým v jeho knihovně. John usoudí, že podobnost nemůže být náhodná, a poprvé ho napadne, že má v ruce autentický popis cesty k pokladu kapitána Kidda. Na základě nalezeného deníku zrekonstruuje celý příběh.

O více než tři sta let dříve

Píše se 23. květen 1701, kapitán William Kidd je odsouzen za pirátství a popraven na břehu Temže. Končí život jednoho z nejznámějších korzárů všech dob, náš příběh ovšem právě začíná. Před popravou předal Kidd svému bocmanovi Nedu Wardovi truhlu s mosaznou tabulkou a nápisem „Truhla kapitána Kidda“. Ned Ward se svým vnukem Jackem objeví ve dvojitém dně truhly mapu, která je má zavést k ukrytému Kiddovu pokladu. Oba stojí na počátku napínavého dobrodružství plného pirátů, tajných zpráv, pirátských map a nebezpečí. Vydejte se spolu s hlavními hrdiny na dobrodružnou cestu, na které jim můžete aktivně pomáhat se všemi šiframi, úkoly a záhadami, které jim kapitán Kidd připravil.
• Aktivní zábava pro dětské čtenáře.
• Napětí a dobrodružství.
• Mapy, historické dokumenty, šifrovací růžice a disk vložené na stránkách knihy.
• Záhady, šifry a tajné zprávy, které musí čtenář vyluštit.
• Kniha není pouze poutavým historickým příběhem, jde současně o aktivní hru na hledání Kiddova pokladu.
• Čtenáři luští šifry a plní úkoly spolu s hlavními hrdiny knihy.
• Všechny důležité body příběhu vycházejí z více či méně známé historie a pozadí života kapitána Kidda. Každá taková událost je glosovaná v boxech, kde jsou vysvětlena historická fakta.
• Děj knihy se odehrává na několika místech, o kterých se říká, že tam může být ukryt Kiddův poklad (Oak Island, Gardiners Island, Mona Island)
• Putování za pokladem začíná na ostrově Tortuga, který byl baštou pirátů v Karibském moři v období zlatého věku pirátství.
• V knize jsou vloženy listy z deníku Jacka Warda, vnuka bocmana kapitána Kidda, na kterých si zaznamenával zážitky z cesty.
• V kapsách čtenáři naleznou mapy a zprávy kapitána Kidda, které jsou důležitými indiciemi na cestě za pokladem.
• Přiložena je také šifrovací růžice a šifrovací disk, s jejichž pomocí je možné Kiddovy zprávy rozluštit.
• Kniha je uložena do truhly s nápisem „Truhla kapitána Williama Kidda“, v jejímž falešném dně nalezne čtenář ukrytou mapu.

interaktivní kniha

Knihu vydalo nakladatelství B4U Publishing a objednat si ji můžete ZDE

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  Soutěžní otázka: V kterém roce byl kapitán William Kidd odsouzen a popraven za pirátství?
  Správná odpověď: 1701

  Počet soutěžících: 550

  Výherkyně: Píťa

  GRATULUJEME!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Mobile Sliding Menu